Aktivní odchovanci 2016/17 – nižší soutěže a zahraničí
25.6.2017  |  Autor: Michal Martoch

Aktivní odchovanci 2016/17 – nižší soutěže a zahraničí

T ř e b í č - V níže uvedeném článku najdete přehled aktivních hráčů, kteří prošli Horáckou Slavií a byli jejími odchovanci. Ve výčtu hráčů jsou ti, kteří odehráli za Třebíč několik sezón a zanechali v ní výraznou stopu, ale také ti, kteří se v dresu Bílých hvězd jen nachomýtli, příp. působili pouze v mládežnických kategoriích. Hierarchicky můžete projít druhou ligou a krajskou ligou mužů jižní Moravy a Zlína, opomenuto nezůstalo ani zahraničí.

2. liga

V klubech nedaleko Třebíče, Moravských Budějovicích a Žďáru nad Sázavou, působila tradičně celá řada odchovanců Horácké Slavie.

Lukáš Dusík

HC Moravské Budějovice 2005

Stabilním brankářem Moravskobudějovických byl po celou sezónu Lukáš Dusík (v základní části odchytal 16 zápasů, průměr 2,69; v play-off 9 zápasů s průměrem 2,24 obdržené branky na utkání). V brankovišti se představil v jednom duelu také třebíčský junior Roman Šoustal (1Z; průměr 4,00).

Z útočníků Petr Krutiš (33Z, 19G+17A; v play-off 10Z, 3G+4A) a David Horký (31Z, 10G+18A; v play-off 10Z, 5G+4A).

Z obránců pak Jiří Peroutka (27Z, 5G+8A) – druhý nejproduktivnější obránce mužstva (v play-off 10Z, 3G+2A) a Martin Sobotka (33Z, 2A; v play-off 10Z, 4A).

Po základní části druholigové skupiny Střed skončila Žihadla na 3. místě (36 zápasů při skóre 163:109, 68 bodů), v osmifinále přešly Moravské Budějovice 4:3 na zápasy přes Děčín, ve čtvrtfinále 3:1 na zápasy přes Klatovy, v semifinále play-off nestačili Moravskobudějovičtí ovšem na Havlíčkův Brod (0:3 na zápasy).

SKLH Žďár nad Sázavou

Celou sezónu odehrál za klub SKLH Žďár nad Sázavou David Vítek. V základní části absolvoval 25 zápasů (5G+10A), v play-off přidal dalších devět (1A).

Marcel Juráň si kromě startů ve WSM Lize (25Z, 1G+1A; v play-off 1Z) připsal také devatenáct druholigových zápasů ve žďárském dresu (2G+9A), v play-off druhé ligy pak přidal 7 zápasů a dvě gólové asistence.

Lukáš Paták, jinak hrající také v Třebíči (28Z, 3G+1A; v play-off 4Z), se objevil v sestavě druholigového Žďáru nad Sázavou třináctkrát (7G+3A).

Do obrany naskakoval Lukáš Hort (19Z, 5A; v play-off 4Z, 1A), který v závěru sezóny dostal prostor i v mateřské Horácké Slavii.

V sestavě Plamenů se objevil i Martin Čech (3Z, 1G+1A; v play-off 9Z, 1G+1A), který ukončil po sezóně aktivní hráčskou kariéru.

VSK Technika Brno

Za brněnskou Techniku nastoupil už v páté sezóně v řadě Ondřej Látal, připsal si ovšem pouze 7 startů.

Po celou sezónu nastupoval v dresu Techniky třebíčský junior Patrik Matov (23Z, 3G).

Lední Medvědi Pelhřimov

V sestavě Pelhřimova nastupovali obránce Jiří Wasserbauer (24Z, 1G+4A) a útočník Jiří Všetečka (11Z, 4G+3A, v play-off 1Z), který jinak nastupoval za třebíčskou juniorku v lize juniorů.

V dalších klubech působili

V sestavě Klášterce nad Ohří se stejně jako loni objevil Danko Deveri. Nastoupil k šestnácti utkáním, ve kterých vstřelil 8 branek a další 4 připravil.

Krajská liga mužů jižní Moravy a Zlína

HHK Velké Meziříčí

Klub z Velkého Meziříčí se stal vítězem základní části, když získal za 24 odehraných zápasů 58 bodů. O celkovém vítězství v Krajské lize mužů jižní Moravy a Zlína rozhodla porážka na samostatné nájezdy ve třetím finálovém zápasu s Boskovicemi (1:2 na zápasy).

K celkovému druhému místu pomohli například (pozn. red.: vyjmenovat bychom mohli polovinu sestavy) Lukáš Dostál, David Křenek, Lukáš Sobotka, Petr Vlašín, Michal Vlašín, Jan Bula či Jiří Roupec.

Zahraničí

Jiří Beroun v dresu Horácké Slavie.

EBEL

Už patnáct hokejových sezón nastupuje v dresu znojemských Orlů Jiří Beroun. V šestém ročníku mezinárodní rakouské ligy EBEL pro Znojmo dokázal v sedmadvaceti zápasech vstřelit 1 branky a na 3 další přihrál, v play-off zaznamenal čtyři starty.

 
VYHLEDÁVÁNÍ
PODOBNÉ ČLÁNKY
AKTUÁLNĚ NA WEBU

Třebíčští poráží podruhé v sezóně Frýdeckomístecké, v sobotu vyzvou Vsetín

T ř e b í č - Zápas ve Frýdku–Místku se nesl ve znamení premiérových tref třebíčských hráčů. Ale pojďme hezky popořádku. Hosté v utkání od čtrnácté minuty prohrávali. Jenže spíše nezaslouženě, protože od začátku utkání byli aktivnějším mužstvem. Jejich aktivita pokračovala i ve druhé třetině, odměna přišla hned v jejím úvodu, kdy se poprvé v sezóně prosadil Petr Kratochvíl. Ten dostal puk do sítě chytře odrazem od vyjetého brankáře domácích. O čtyři minuty později šly Bílé hvězdy do vedení po spolupráci Luboš Horký – Michal Vodný a po dalších třech minutách hry se radoval ze druhé trefy v sezóně Tadeáš Král a hosté vedli už 3:1. Čtvrtý gól byl premiérovou trefou sezóny pro Tomáše Mlynáře a pojistkou tříbodové výhry hráčů s bílou hvězdou na hrudi. Už v sobotu čeká Třebíč atraktivní souboj s hosty ze Vsetína.

 
SERVIS
 
 
Copyright © 2002-2017 SK Horácká Slavia Třebíč & eSports.cz, s.r.o. | redakce webu | RSS