Chceme hrát hlavně hokej, který bude lidi bavit, říká posila Tomáš Kaláb
25.5.2017  |  Autor: Jiří Mokrý

Chceme hrát hlavně hokej, který bude lidi bavit, říká posila Tomáš Kaláb

T ř e b í č - Zatím největší posilou Horácké Slavie Třebíč před novou sezónou je obránce Tomáš Kaláb. Zkušený třicetiletý bek se do Třebíče vrací po sedmi letech strávených v Jihlavě. V mateřském třebíčském klubu, kde s hokejem začínal, by měl patřit k oporám zadních řad.

Tomáš Kaláb oslavil v březnu, konkrétně sedmnáctého, třicáté narozeniny. V týmu trenérů Martina Sobotky a Jaroslava Barvíře by tedy měl patřit ke zkušenějším hráčům v nejlepším hokejovém věku. Právě na absenci hráčů této věkové kategorie trenéři minulý hokejový ročník žehrali, lze tedy očekávat, že Tomáš Kaláb dostane ve hře hodně prostoru a své slovo by měl mít i v kabině.

Co ještě hovoří ve prospěch nové akvizice v zadních řadách Horácké Slavie jsou dva fakty. A to ten, že Kaláb je pravák, navíc hráč s výbornou střelou od modré čáry, čili atributy, které se hodí do přesilových her a kombinačních akcí v útočném pásmu.

"Jednání s Třebíčí bylo rychlé, ve středu mi v Jihlavě řekli, že se mnou nepočítají, a v pátek už jsem podepsal smlouvu v Třebíči. Věřím, že budeme předvádět hokej, který bude lidi bavit, a že je před námi pro nás všechny úspěšná sezóna."

Tomáš Kaláb v roli kapitána dovedl třebíčskou juniorku do extraligy. Na snímku těsně po postupu s vítězným doutníkem. Více o tehdejším postupu juniorky ZDE.

 
VYHLEDÁVÁNÍ
PODOBNÉ ČLÁNKY
AKTUÁLNĚ NA WEBU

Třebíčští poráží podruhé v sezóně Frýdeckomístecké, v sobotu vyzvou Vsetín

T ř e b í č - Zápas ve Frýdku–Místku se nesl ve znamení premiérových tref třebíčských hráčů. Ale pojďme hezky popořádku. Hosté v utkání od čtrnácté minuty prohrávali. Jenže spíše nezaslouženě, protože od začátku utkání byli aktivnějším mužstvem. Jejich aktivita pokračovala i ve druhé třetině, odměna přišla hned v jejím úvodu, kdy se poprvé v sezóně prosadil Petr Kratochvíl. Ten dostal puk do sítě chytře odrazem od vyjetého brankáře domácích. O čtyři minuty později šly Bílé hvězdy do vedení po spolupráci Luboš Horký – Michal Vodný a po dalších třech minutách hry se radoval ze druhé trefy v sezóně Tadeáš Král a hosté vedli už 3:1. Čtvrtý gól byl premiérovou trefou sezóny pro Tomáše Mlynáře a pojistkou tříbodové výhry hráčů s bílou hvězdou na hrudi. Už v sobotu čeká Třebíč atraktivní souboj s hosty ze Vsetína.

 
SERVIS
 
 
Copyright © 2002-2017 SK Horácká Slavia Třebíč & eSports.cz, s.r.o. | redakce webu | RSS