Čtvrfinálová bitva o Vysočinu se stěhuje do Třebíče! Ve středu a čtvrtek přijedou Rebelové

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Souboje ve vyřazovacích bojích jsou nemilosrdné a pouze jeden z týmů může postoupit do dalších bojů. Po dvou utkáních, odehraných o víkendu v Kotlině, má mezi elitní čtveřici prozatím blíže tým Horácké Slavie, když oba dva zápasy překlopil na svoji stranu v samostatných nájezdech. Další boje teď pokračují dvěma zápasy již před třebíčskými diváky ve středu 26. února a čtvrtek 27. února. Začátek obou zápasů je v tradičních 17:30 hodin.

První čtvrtfinálové utkání sehrála Horácká Slavia na výbornou. Do utkání v Kotlině vstoupila více než dobře, když se už v čase 2:20 prosadil Kaut. Domácí vyrovnali na začátku druhé třetiny při dvojnásobné přesilové hře. Třebíč poslal znovu do vedení přesnou střelou Dočekal. I podruhé se Rebelům podařilo vyrovnat – necelé tři minuty před koncem. V desetiminutovém prodloužení branka nepadla, a proto musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich rozhodl o vítězství Bílých hvězd David Dolníček.

Třebíčská parta bojovníků, podpořme ji i v domácích utkáních, táhněme všichni společně za jeden provaz.

I druhé utkání dokázaly ovládnout Bílé hvězdy, když dovolily vstřelit Rebelům pouze jednu branku a samy se prosadily díky závěrečným nájezdům dvakrát. Za vítězstvím a stavem 2:0 v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy nasměroval Horáckou Slavii Dočekal ve třetí minutě, když zužitkoval při přesilové hře perfektní přihrávku Rostislava Maleny. Domácí vyrovnali v padesáté šesté minutě, čímž docílili prodloužení utkání. Stejně jako předešlý den musely rozhodnout až samostatné nájezdy a úspěšný exekutor David Dolníček. Velký podíl měl na vítězství opět i Martin Falter.

„Udělali jsme dva krůčky a je potřeba udělat krůčky čtyři. Samozřejmě věříme. Venkovní výhry jsou nejlepší pozvánkou pro diváky. Moje přání je, aby ve středu přišli v obrovském počtu, neboť sil ubývá a právě diváci mohou být tentokrát opravdu našim šestým hráčem a mohou nás dotlačit k vítězství. Tímto je zvu na play-off.“ Vyslyšme tedy slova hlavního kouče, Kamila Pokorného, tým si zaslouží hlasitou podporu každého fanouška!

V minulém zápase nastoupili hokejisté Havlíčkova Brodu v této sestavě:

Kacetl – Zdráhal, Jank, Kolafa, Drtina, M. Vágner, Semrád, Zítka – Endál, Číp, Milfait – Gengel, Polodna, Pohl – Dvořáček, Stach, Maliník – Chlubna, Kadlec, Berger. Trenéři: Mička, Cachnín.

Stavy ostatních čtvrtfinálových sérií

Mladá Boleslav – Benátky nad Jizerou 2:0 (5:2, 3:1), Olomouc – Litoměřice 2:0 (4:1, 7:1), Jihlava –Havířov 2:0 (2:0, 5:3).

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!