Menu +

Čtvrtfinále WSM ligy otevírá brány, Třebíč se představí v neděli a pondělí v pražském Edenu

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Vyřazovací boje jsou tady a diváci v Edenu a Třebíči uvidí duely hokejových Slavií. Ta pražská zakončila základní část WSM ligy na čtvrtém místě a čeká na ni soupeř, který se umístil na místě pátém, Horácká Slavia Třebíč. Ze všech čtvrtfinálových sérií se papírově jedná o tu nejvyrovnanější bez výraznějšího favorita. Diváci na obou stadionech se tak mají na co těšit. Nejprve se bude hrát v neděli a v pondělí v Praze a Třebíč tam pojede zejména v neděli podpořit mnoho fanoušků.
Sdílejte článek
 

Soupeř se představuje


První záznam ve slávistické kronice o hokejistech je v sezóně 1901/02, kdy oficiálně vystoupili bandy-hokejisté a v utkání ve Vídni nad tamním Training Eis-Klubem Vídeň zvítězili vysoko 17:3, hráli ovšem tehdy především fotbalisté. Rok 1909 je následně významným mezníkem hokejového dění, neboť v tomto roce byl založen Český svaz hokejový, který byl přijat do mezinárodní ligy hokejové. Mužstvo Slavie odjelo do Švýcarska a Francie, aby se hokej naučilo hrát. Člen klubu a brankář MUDr. Gruss pak přeložil pravidla. Po příjezdu z Francie bylo vypsáno mistrovství Čech v kanadském hokeji, které vyhrálo mužstvo Slavie.

Po dlouhých letech v nižších soutěžích české hokejové scény se posouváme až do sezóny 1993/94, kdy zažila pražská Slavia jeden z největších úspěchů v podobě postupu do Extraligy ledního hokeje. V baráži o české hokejové výsluní Slávisty čekaly poslední dva týmy extraligy Hradec Králové a Jindřichův Hradec. Před baráží se Slavii podařilo získat velikou posilu v podobě Vladimíra Růžičky, který se vrátil do Čech ze zámoří s krátkým zastavením ve švýcarském Zugu. Na jeho angažování měl lví podíl trenér Farda. Svůj um předvedl "Růža" hlavně v důležitém zápase v Hradci Králové, kde hattrickem rozhodl o vítězství Slavie v poměru 6:5. Postup stvrdila Slavia v posledním zápase doma proti Jindřichovu Hradci, a oslavy tak mohly začít.

V sezónách 2002/03 a 2007/08 dokázala Slavia Praha dosáhnout největšího možného úspěchu na české hokejové scéně, to když získala mistrovské tituly. V prvním případě si dokázala poradit s Pardubicemi ve finále 4:3 na zápasy a v tom druhém zdolala Karlovy Vary rovněž 4:3 na zápasy. Až předloni dostala novodobá slávistická tradice v nejvyšší soutěži výraznou trhlinu, proběhlo nepříliš populární stěhování nejstabilnějších pražských akvizic do Chomutova, a výsledkem byl dokonce sestup do první ligy. V úvodní sezóně WSM ligy se Slavia dostala až do baráže o návrat do extraligy, kde ovšem neuspěla.


Předzápasový informační servis


Na koho si dát v sestavě soupeře pozor?

V posledních zápasech se v bráně Slavie Praha střídali golmani Dominik Frodl a Patrik Polívka. V obraně nejlépe úřadovali Jan Pohl, Jan Novák a Ronald Knot. V útoku měli na produktivitě pražské Slavie největší podíl David Šafránek, Antonín Dušek a Zdeněk Kubica.


Slavia Praha v průběhu sezóny 2016/2017

Po výborném vstupu do soutěže následovala velká bouřka v kádru Slavie spojená s ekonomickými problémy klubu a po ní se pražský celek nejprve sjednotil v herním projevu a sbíral výhru za výhrou, postupem času ale přišly na pořad dne i porážky, v Havířově i jedna nebývale vysoká (7:1). Nicméně výsledkové parády ze začátku soutěže a z období po obměně kádru vynesly Slavii solidní čtvrté místo. Pražský klub je tak prozatím výsledkově stabilizován a ekonomická stránka věci se bude zřejmě řešit po skončení sezóny.


Fanoušci obou týmů a očekávané dění na tribunách

Do Edenu to letos příliš netáhlo. Průměr na zápas se zastavil na čísle 1 030 (desáté místo v lize) a to jezdí na svatostánek Slavie slušný podíl hostujících fanoušků. Ve výjezdech skončili sešívaní fanoušci na lepším sedmém místě (podle neoficiální statistiky na Facebooku). Třebíč si držela přibližný dlouhodobý standard se 1 623 diváky na zápas (sedmé místo). Za svoje výjezdy si fanoušci Třebíče vysloužili místo osmé. V následující sérii se očekávají podobné návštěvy na domácích stadionech obou týmů někde v okolí 2 tisíc diváků. O fous více zřejmě přijde na Vysočině. Ve výjezdech a kvalitě domácí atmosféry jsou favority fanoušci Třebíče.


Okénko do několika statistik obou týmů po základní části

Nejlepší střelci Slavie: David Šafránek 17 G, Antonín Dušek 12 G
Nejlepší střelci Třebíče: Richard Kristl 19 G, Petr Mrázek 14 G.
Kanadské bodování Slavie: David Šafránek 31 (17+14), Antonín Dušek 25 (12+13).
Kanadské bodování Třebíče: David Dolníček 37 (10+27), Roman Erat 34 (7+27).
V bráně se za Slavii rozchytali: Dominik Frodl s úspěšností 94,21 % a průměrem 1,87 a Patrik Polívka s úspěšností 92,25 % a průměrem 2,60.
V bráně se za Třebíč rozchytali: Pavel Jekel s úspěšností 91,77 % a průměrem 2,55 a Karel Vejmelka s úspěšností 92,86 % a průměrem 2,32.

Využití přesilovek Slavie: 14,93 %.
Využití přesilovek Třebíče: 15,57%.
Úspěšnost oslabení Slavie: 78,07 %.
Úspěšnost oslabení Třebíče: 86,36 %.
Trestné minuty Slavie na zápas: 12,60.
Trestné minuty Třebíče na zápas: 11,17.

Průměr slávistických střel na branku za zápas: 31,87.
Průměr třebíčských střel na branku za zápas: 30,40.
Průměrná divácká podpora Slavie loni: 1 544 diváků.
Průměrná divácká podpora Třebíče loni: 1 538 diváků.
Průměrná divácká podpora Slavie letos: 1 030 diváků.
Průměrná divácká podpora Třebíče letos: 1 623 diváků.

Poslední zápasy

Frýdek-Místek - Slavia 2:3
Slavia - Ústí 1:2
Přerov - Slavia 1:2
Slavia - Prostějov 2:1 n.

Most - Třebíč 3:1
Třebíč - Kadaň 3:4 p.
Frýdek-Místek - Třebíč 1:2 n.
Třebíč - Ústí 3:2

Vzájemné zápasy 2016/2017

Třebíč - Slavia 5:2
Slavia - Třebíč 3:2 p.
Třebíč - Slavia 2:0
Slavia - Třebíč 3:2 p.

Sestavy Slavie a Třebíče v poslením kole

Slavia: Frodl (Polívka) – Kolařík, Knot, Novák (C), Holý, Bača, Růžička, Valík – Pletka, Kubica, Schleiss – Jankovský, Šafránek, Beránek – Kadlec, Šagát, Rys – Tejral, Krliš, Půhoný – Šmerha.

Třebíč: Jekel – Zdráhal, Niko, Přibyl, Lojek, Čejka, Hort, Jiří Wasserbauer – Kristl, Dolníček, Jan Wasserbauer – Psota, Milfait, Malec – Paták, T. Havránek, Huňa – Všetečka, Juráň.


Program čtvrtfinále WSM ligy

ČEZ Motor České Budějovice (1.) vs. HC ZUBR Přerov (10.)
HC Dukla Jihlava (2.) vs. HC Benátky nad Jizerou (8.)/HC Frýdek-Místek (9.)
Rytíři Kladno (3.) vs. HC Slovan Ústí nad Labem (6.)
HC Slavia Praha (4.) vs. SK Horácká Slavia Třebíč (5.)

První a druhý zápas čtvrtfinále WSM ligy startují v pražském Edenu v neděli 26. února od 17:30 a v pondělí 27. února od 18:00. Připraven bude klasický online přenos. Fanoušci jedou ve velkém do Edenu, přidejte se k nim zejména auty.

Podobné články

Pozvánky na zápas

Dva týmy, ale jen jedno místo v play-off. Utkání mezi Třebíčí a Vsetínem slibuje strhující podívanou

21.2.2018
Pozvánky na zápas

Třebíčští míří na led Rysů z Frýdku-Místku, kde mohou rozhodnout o postupu do play off

19.2.2018
Pozvánky na zápas

Třebíčští v sobotu přivítají neoblíbeného soupeře z Kadaně, v boji o play-off chtějí jednoznačně uspět

16.2.2018