Čtvrtfinále WSM ligy otevírá brány, Třebíč se představí v neděli a pondělí v pražském Edenu
22.2.2017  |  Autor: Ivo Svoboda

Čtvrtfinále WSM ligy otevírá brány, Třebíč se představí v neděli a pondělí v pražském Edenu

T ř e b í č - Vyřazovací boje jsou tady a diváci v Edenu a Třebíči uvidí duely hokejových Slavií. Ta pražská zakončila základní část WSM ligy na čtvrtém místě a čeká na ni soupeř, který se umístil na místě pátém, Horácká Slavia Třebíč. Ze všech čtvrtfinálových sérií se papírově jedná o tu nejvyrovnanější bez výraznějšího favorita. Diváci na obou stadionech se tak mají na co těšit. Nejprve se bude hrát v neděli a v pondělí v Praze a Třebíč tam pojede zejména v neděli podpořit mnoho fanoušků.

 
 
 
 

Soupeř se představuje


První záznam ve slávistické kronice o hokejistech je v sezóně 1901/02, kdy oficiálně vystoupili bandy-hokejisté a v utkání ve Vídni nad tamním Training Eis-Klubem Vídeň zvítězili vysoko 17:3, hráli ovšem tehdy především fotbalisté. Rok 1909 je následně významným mezníkem hokejového dění, neboť v tomto roce byl založen Český svaz hokejový, který byl přijat do mezinárodní ligy hokejové. Mužstvo Slavie odjelo do Švýcarska a Francie, aby se hokej naučilo hrát. Člen klubu a brankář MUDr. Gruss pak přeložil pravidla. Po příjezdu z Francie bylo vypsáno mistrovství Čech v kanadském hokeji, které vyhrálo mužstvo Slavie.

Po dlouhých letech v nižších soutěžích české hokejové scény se posouváme až do sezóny 1993/94, kdy zažila pražská Slavia jeden z největších úspěchů v podobě postupu do Extraligy ledního hokeje. V baráži o české hokejové výsluní Slávisty čekaly poslední dva týmy extraligy Hradec Králové a Jindřichův Hradec. Před baráží se Slavii podařilo získat velikou posilu v podobě Vladimíra Růžičky, který se vrátil do Čech ze zámoří s krátkým zastavením ve švýcarském Zugu. Na jeho angažování měl lví podíl trenér Farda. Svůj um předvedl "Růža" hlavně v důležitém zápase v Hradci Králové, kde hattrickem rozhodl o vítězství Slavie v poměru 6:5. Postup stvrdila Slavia v posledním zápase doma proti Jindřichovu Hradci, a oslavy tak mohly začít.

V sezónách 2002/03 a 2007/08 dokázala Slavia Praha dosáhnout největšího možného úspěchu na české hokejové scéně, to když získala mistrovské tituly. V prvním případě si dokázala poradit s Pardubicemi ve finále 4:3 na zápasy a v tom druhém zdolala Karlovy Vary rovněž 4:3 na zápasy. Až předloni dostala novodobá slávistická tradice v nejvyšší soutěži výraznou trhlinu, proběhlo nepříliš populární stěhování nejstabilnějších pražských akvizic do Chomutova, a výsledkem byl dokonce sestup do první ligy. V úvodní sezóně WSM ligy se Slavia dostala až do baráže o návrat do extraligy, kde ovšem neuspěla.


Předzápasový informační servis


Na koho si dát v sestavě soupeře pozor?

V posledních zápasech se v bráně Slavie Praha střídali golmani Dominik Frodl a Patrik Polívka. V obraně nejlépe úřadovali Jan Pohl, Jan Novák a Ronald Knot. V útoku měli na produktivitě pražské Slavie největší podíl David Šafránek, Antonín Dušek a Zdeněk Kubica.


Slavia Praha v průběhu sezóny 2016/2017

Po výborném vstupu do soutěže následovala velká bouřka v kádru Slavie spojená s ekonomickými problémy klubu a po ní se pražský celek nejprve sjednotil v herním projevu a sbíral výhru za výhrou, postupem času ale přišly na pořad dne i porážky, v Havířově i jedna nebývale vysoká (7:1). Nicméně výsledkové parády ze začátku soutěže a z období po obměně kádru vynesly Slavii solidní čtvrté místo. Pražský klub je tak prozatím výsledkově stabilizován a ekonomická stránka věci se bude zřejmě řešit po skončení sezóny.


Fanoušci obou týmů a očekávané dění na tribunách

Do Edenu to letos příliš netáhlo. Průměr na zápas se zastavil na čísle 1 030 (desáté místo v lize) a to jezdí na svatostánek Slavie slušný podíl hostujících fanoušků. Ve výjezdech skončili sešívaní fanoušci na lepším sedmém místě (podle neoficiální statistiky na Facebooku). Třebíč si držela přibližný dlouhodobý standard se 1 623 diváky na zápas (sedmé místo). Za svoje výjezdy si fanoušci Třebíče vysloužili místo osmé. V následující sérii se očekávají podobné návštěvy na domácích stadionech obou týmů někde v okolí 2 tisíc diváků. O fous více zřejmě přijde na Vysočině. Ve výjezdech a kvalitě domácí atmosféry jsou favority fanoušci Třebíče.


Okénko do několika statistik obou týmů po základní části

Nejlepší střelci Slavie: David Šafránek 17 G, Antonín Dušek 12 G
Nejlepší střelci Třebíče: Richard Kristl 19 G, Petr Mrázek 14 G.
Kanadské bodování Slavie: David Šafránek 31 (17+14), Antonín Dušek 25 (12+13).
Kanadské bodování Třebíče: David Dolníček 37 (10+27), Roman Erat 34 (7+27).
V bráně se za Slavii rozchytali: Dominik Frodl s úspěšností 94,21 % a průměrem 1,87 a Patrik Polívka s úspěšností 92,25 % a průměrem 2,60.
V bráně se za Třebíč rozchytali: Pavel Jekel s úspěšností 91,77 % a průměrem 2,55 a Karel Vejmelka s úspěšností 92,86 % a průměrem 2,32.

Využití přesilovek Slavie: 14,93 %.
Využití přesilovek Třebíče: 15,57%.
Úspěšnost oslabení Slavie: 78,07 %.
Úspěšnost oslabení Třebíče: 86,36 %.
Trestné minuty Slavie na zápas: 12,60.
Trestné minuty Třebíče na zápas: 11,17.

Průměr slávistických střel na branku za zápas: 31,87.
Průměr třebíčských střel na branku za zápas: 30,40.
Průměrná divácká podpora Slavie loni: 1 544 diváků.
Průměrná divácká podpora Třebíče loni: 1 538 diváků.
Průměrná divácká podpora Slavie letos: 1 030 diváků.
Průměrná divácká podpora Třebíče letos: 1 623 diváků.

Poslední zápasy

Frýdek-Místek - Slavia 2:3
Slavia - Ústí 1:2
Přerov - Slavia 1:2
Slavia - Prostějov 2:1 n.

Most - Třebíč 3:1
Třebíč - Kadaň 3:4 p.
Frýdek-Místek - Třebíč 1:2 n.
Třebíč - Ústí 3:2

Vzájemné zápasy 2016/2017

Třebíč - Slavia 5:2
Slavia - Třebíč 3:2 p.
Třebíč - Slavia 2:0
Slavia - Třebíč 3:2 p.

Sestavy Slavie a Třebíče v poslením kole

Slavia: Frodl (Polívka) – Kolařík, Knot, Novák (C), Holý, Bača, Růžička, Valík – Pletka, Kubica, Schleiss – Jankovský, Šafránek, Beránek – Kadlec, Šagát, Rys – Tejral, Krliš, Půhoný – Šmerha.

Třebíč: Jekel – Zdráhal, Niko, Přibyl, Lojek, Čejka, Hort, Jiří Wasserbauer – Kristl, Dolníček, Jan Wasserbauer – Psota, Milfait, Malec – Paták, T. Havránek, Huňa – Všetečka, Juráň.


Program čtvrtfinále WSM ligy

ČEZ Motor České Budějovice (1.) vs. HC ZUBR Přerov (10.)
HC Dukla Jihlava (2.) vs. HC Benátky nad Jizerou (8.)/HC Frýdek-Místek (9.)
Rytíři Kladno (3.) vs. HC Slovan Ústí nad Labem (6.)
HC Slavia Praha (4.) vs. SK Horácká Slavia Třebíč (5.)

První a druhý zápas čtvrtfinále WSM ligy startují v pražském Edenu v neděli 26. února od 17:30 a v pondělí 27. února od 18:00. Připraven bude klasický online přenos. Fanoušci jedou ve velkém do Edenu, přidejte se k nim zejména auty.

 
VYHLEDÁVÁNÍ
PODOBNÉ ČLÁNKY
AKTUÁLNĚ NA WEBU

Hlasujeme pro krásný gól Tomáše Havránka, ukažme sílu fandů HST

T ř e b í č - Společnost TVCOM.cz vybírá nejhezčí góly měsíce do ankety, v níž mohou hlasovat fanoušci všech klubů, a to zcela zdarma. Z každého zařízení lze hlasovat zvlášť. V aktuálním výběru je nominován krásný gól Tomáše Havránka ze zápasu proti Vsetínu. Ano, bude těžké přehlasovat fanoušky Českých Budějovic nebo třeba Vsetína. Ale pojďme to společně zkusit, pojďme ukázat naši sílu. Videoanketu najdete v odkazu níže, gól Tomáše Havránka je v ní pod číslem 5. Děkujeme za každý hlas. Pro vítěze ankety je připraven krásný dárek - hodinky v hodnotě 18 000 korun.

 
SERVIS
 
 
Copyright © 2002-2017 SK Horácká Slavia Třebíč & eSports.cz, s.r.o. | redakce webu | RSS