Dali jsme góly, vyhrálo se, takže vše v pořádku, říká Jan Chábera

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Dva dny po porážce v Hradci Králové naskočili hokejisté Horácké Slavie k dalšímu, už pátému kolu první ligy. V něm hostili doma Beroun, který v minulém kole doma porazil Mladou Boleslav a tak se čekal tuhý boj o další prvoligové body. Předpoklad „tuhého boje“ se potvrdil pouze v první třetině. Do té druhé totiž vlétli domácí jako hladoví vlci a rozsápali snahu Medvědů o bodový zisk čtyřmi pěknými brankami. Bonusem navíc je fakt, že čtvrtá branka vyhnala z klece ostříleného Jaroslava Kameše. Třetí třetina pokračovala ve stejném duchu. Domácí navyšovali střelecký účet a konečné skóre zápasu tedy zní 7:1 pro Horáckou Slavii.
Fotografie z utkání najdete TADY.

Protože třebíčský tým trápí zranění, zapracoval sportovní ředitel Jaromír Šindel na posílení mužstva. Z Českých Budějovic tak k dnešnímu zápasu přicestovali čtyři hráči. Gólman Jan Chábera, obránce Petr Macháček a útočníci Lukáš Květoň a Milan Gulaš. Všichni čtyři podali výborný výkon a byli pro Horáckou Slavii opravdovými posilami. Domácí v zápase zažili střelecké procitnutí, když soupeři nejprve na začátku druhé třetiny nasázeli během pěti minut tři branky a otočili skóre zápasu z 0:1 na 3:1. Trefili se Ondřej Látal, Tomáš Mertl a Petr Zahradník.
TRECHO

Jan Chábera a jeho rychlý beton v akci

Ve 32. minutě čtvrtou brankou vyhnal zkušeného matadora Jaroslava Kameše Lukáš Handlovský. Ve třetí části se třebíčský brankostroj zastavil, ale jen na necelých osm minut. V minutě osmačtyřicáté totiž dal svou druhou branku v zápase a celkově pátou třebíčskou Tomáš Mertl. Padesátá sedmá minuta znamenala vedení domácích už 6:1 a z ochozů se začalo ozývat „exhibice, exhibice“. Šestou branku dal Martin Čech. Sedmý a poslední zásah do medvědího kožichu zasadil ještě v téže minutě Marek Laš, když ač faulován, proměnil svůj hezký únik v ještě hezčí branku střelou do pravého horního rohu Handlovy branky.

Jedním z hráčů, kteří do Třebíče přicestovali po včerejším zápase ve Znojmě byl brankář Jan Chábera. Podal velmi dobrý výkon a pro své spoluhráče v poli byl jistotou, na níž se mohou spolehnout.
„Jsem rád, že jsem mohl chytat, protože prvních sedm zápasů v Budějovicích jsem šanci nedostal, takže jsem rád, že jsem mohl přijet sem:“ připomněl Chábera fakt, že v Českých Budějovicích je jasnou jedničkou brankář Roman Turek.

TRECHO

Petr Zahradník má v posledních zápasech výbornou formu

Ze začátku jsem byl trochu nervózní, byl to letos vlastně můj první soutěžní zápas, takže trošičku té nervozity tam bylo. Po první třetině to ze mě spadlo, kluci mi pomohli, dali pár gólů a vyhrálo se, takže vše v pořádku. Spolupráce s obranou byla docela v pohodě, kluci hráli výborně, jednoduše. Já jsem jim puky za bránou jen stopoval, když jsem jim řekl hraj, tak hráli, prostě v pohodě: přiznal mladý brankář jistou nervozitu a zároveň pochválil své spoluhráče.

Jan Chábera také naznačil, že třebíčští diváci ho možná neviděli v dresu Horácké Slavie naposledy: Určitě pár zápasů v první lize letos odchytám, protože za Turkem se asi do brány moc nedostanu. Určitě budu někam jezdit na střídavý start.

Petr Zahradník v zápase vstřelil třetí branku Horácké Slavie a po ní si užíval skandování svého jména diváky, které nezapomněl ze střídačky pozdravit: Myslím, že od druhé třetiny jsme měli zápas pod kontrolou, dávali jsme góly, dařily se nám pěkné akce. Zápas se nám povedl velice dobře a takhle musíme pokračovat.

Urostlý Petr Zahradník v posledních zápasech podává výborné výkony a pravidelně sbírá body za asistence i branky, stejně jako v zápase s Berounem, v němž si připsal body dva za gól i nahrávku: “Hraje se mi dobře, zvlášť před domácím publikem. Mám dobré spoluhráče, se kterými si vyhovíme a je to i o štěstí, které dnes bylo na naší straně.“

Petr nezapomněl pochválit hráče z Českých Budějovic, kteří stejně jako celý tým utkání odmakali na sto procent: “Ti kluci, kteří dneska přijeli mezi nás výborně zapadli. S Lukášem Květoněm se všichni dobře známe z minulé sezóny (Lukáš Květoň v Třebíči strávil celou minulou sezónu – pozn. red.). Kluci nám hodně pomohli, hlavně výkon gólmana byl výborný.“

TRECHO

Lukáš Květoň dělá průvan v obraně Berouna

V minulé sezóně se Lukáš Květoň stal nejlepším střelcem Horácké Slavie a na play-off pak naskočil do rozjetého budějovického rychlíku. Prostředí v Třebíči tedy dobře zná.
„Vítězství je parádní, pocit dobrý. Trošku jsem z toho byl nervózní, ale zahráli jsme velmi dobře myslím. Dobře dozadu a hlavně jsme dali góly. Nervozity jsem se zbavil rychle. Už po prvním střídání to bylo o hodně lepší.“

Den před utkáním odehrály České Budějovice v sestavě s Lukášem těžký zápas s prodloužením ve Znojmě. Lukáš však odmítl, že by cítil únavu: “Náročné to je ,ale určitě se to dá zvládnout. Jsme na zátěž trénovaní, takže únava jde stranou. Myslím, že dnešní zápas jsme zvládli dobře.

“Řekl bych, že rozdíl mezi extraligou a první ligou je v tom, že tady je to takové volnější. Hráč není tolik hlídán a má na všechno trochu víc času. V extralize je u vás hned hráč a všechno se musí dělat hodně rychle:“ vidí Lukáš Květň rozdíl mezi oběma soutěžemi, které měl ve dvou dnech možnost si vyzkoušet.

“Určitě jsme do Třebíče nejeli za trest, jeli jsme sem s chutí, pomoct klukům. Dali jsme do toho všechno a makali jsme tak, jak jsme měli. Zatím nevím jak jsou kluby spolu domluveny. Nám v Budějovicích řekli, že máte zraněné hráče, tak nás sem poslali. Teď záleží jak se kluby mezi sebou domluví:“ uvedl Lukáš Květoň ke svému dalšímu možnému působení v Třebíči.

Tvoří se nová soupiska, koho uvidíme v Moravských Budějovicích?

22.03.2024

Zažijte finálový víkend! Vstupenky na světový šampionát jsou stále k dispozici

22.03.2024

HST táhne! Návštěvnost i sledovanost zápasů patří v rámci Chance ligy k nejvyšším