Menu +

Děkuji za podporu, bavte se hokejem, vzkazuje Šimon Hrubec

Rozhovory
T ř e b í č - V pátek 20. dubna se v Třebíči uskutečnila slavnostní večeře brankářské hvězdy Horácké Slavie ze sezóny 2011/12 Šimona Hrubce s fanoušky. To byla totiž hlavní cena, kterou získal vítězný návrh na maskota Horácké Slavie. UVNITŘ AUDIO.
Sdílejte článek
 

VZKAZ VŠEM FANOUŠKŮM HORÁCKÉ SLAVIE OD ŠIMONA HRUBCE SI PŘEHRAJTE TADY

Večeři se Šimonem Hrubcem vyhrála slečna Monika Štveráčková, která se jí ale musela z časových důvodů vzdát, což se bohužel dozvěděla až právě v den, kdy se večeře měla konat. “Je to škoda, ale na večeři jsem nemohla přijít, řekla jsem tedy ať klub pozve někoho, kdo v celé sezóně zůstal klubu věrný a něco pro hokej v Třebíči udělal,“ doplnila výherkyně. Monika tedy dala klubu volnou ruku v tom, koho na večeři pozvat. Volba padla na další dívky, které jezdily celou sezónu podporovat tým Horácké Slavie i na venkovní kluziště, najezdily za Horáckou Slavií přes šest tisíc kilometrů a zároveň vyráběly hráčům i krásné dorty s hokejovou tématikou doručované přímo do kabiny, čímž se i v nejchmurnějších časech podílely na udržení dobré nálady v týmu.

Společná fotografie účastníků večeře před Restauratntem Lucullus

Šimon Hrubec do Třebíče přicestoval podle vlastních slov jen na skok a velmi rád při tom splnil slib a příjemnou povinnost povečeřet s fanoušky, respektive v tomto případě s fanynkami.
“Jsem tady jen na skok, mám tady povinnosti co se týče dnešní večeře s fanoušky, což si myslím, že je výborná věc. Dělá se to v NHL, v zahraničí i v naší extralize a je skvělé, že se takové setkání uskuteční i v Třebíči. Pro fanoušky je to asi nelepší způsob, jak se dostat přímo k hráči, promluvit s ním a dozvědět se třeba i nějaké pikantnosti,“ vysvětli Šimon Hrubec hlavní důvod své návštěvy v Třebíči.

Uvolněná a bezprostřední atmosféra posezení v Restaurantu LUCULLUS na Okrajové ulici v Třebíči, který byl celou sezónu jedním ze sponzorů divácké přestávkové soutěže, připomínala spíš setkání dobrých přátel, než oficiální večeři hráče s fanoušky.
“Já jsem si dal vynikajícího lososa, kterého můžu všem jenom doporučit, jsem velice spokojený, bylo to výborné“ nezapřel Šimon Hrubec, že pochází z jižních Čech, kraje rybníků a ochutnal právě rybí specialitu podniku, která mu moc chutnala.

“Do Třebíče se určitě ještě budu vracet, to město se mi líbí, mám tady kamarády. Uvidíme kam pak povedou moje další hokejové kroky,“ uzavřel Šimon Hrubec téma svého dalšího angažmá.

Se Šimonem Hrubcem se vyfotografoval i majitel Restaurantu Lucullus, kde se příjemné setkání konalo

Nemohli jsme vynechat dotaz na Šimonův pocit a hodnocení celé sezóny, v níž na sebe vynikajícími výkony hodně upozornil.

“Jestliže byla sezóna hodnocená na trojku, tak si myslím, že je to odpovídající. První půlka, to byla čistá pětka. Poslední čtvrtina to ale byla podtržená jednička s výbornou stíhací jízdou zakončenou postupem do play-off. Takže ten průměr za tři je odpovídající,“ hodnotí Šimon Hrubec s odstupem času už skončenou patnáctou sezónu Horácké Slavie v první lize.

Brankář Šimon Hrubec přišel do Třebíče jako neznámý mladík, ale po 52. kolech základní části už byl ve statistikách první ligy druhým nejlepším gólmanem soutěže a jasně nejvytíženějším brankářem ze všech maskovaných mužů, kteří do soutěže zasáhli. Ve svých dvaceti letech odchytal Šimon Hrubec 49 zápasů základní dlouhodobé části ligy a v nich celých 2 964 minut. Připsal si 1 822 zásahů s průměrem 2,63 branky na zápas a úspěšností 93,34%.

Mě tahle sezóna tady v Třebíči pomohla hrozně moc. Já musím Horácké Slavii za tuhle šanci jenom poděkovat. Právě díky Třebíči mi přišlo opravdu dost nabídek, nejen z extraligy, ale objevila se nabídka i ze zahraničí. Tolik jsem jich vůbec nečekal. Tahle sezóna mě posunula o dost dál,“ pochvaluje si nadějný brankář působení v třebíčském hokejovém klubu, kde byl jasnou brankářskou jedničkou, která významnou měrou přispěla k postupu do play – off.

V posledních sezónách se právě z Třebíče prodsadilo do nejvyšší soutěže hned několik hokejistů, ať už to byli odchovanci třebíčského hokeje, nebo hráči, kteří do Horácké Slavie přišli hostovat z extraligových klubů a získávat své první zkušenosti s hokejem dospělých. Například vítkovický Jan Káňa se v Třebíči vyhrál natolik, že byl pak ve své první extraligové sezóně vyhlášen nejlepším nováčkem extraligy. Je filozofií třebíčského klubu dávat příležitost mladým a nadějným hráčům a pomáhat jim v jejich dalším hokejovém růstu. Právě Šimon Hrubec může být dalším příkladem toho, že tato cesta je pro mladé talentované a pracovité hráče vynikající možností, jak se prosadit v hokeji dospělých a nastartovat svoji další hokejovou kariéru.

Nezbývá tedy, než sympatickému pracovitému a nadějnému brankáři poděkovat a popřát HODNĚ ŠTĚSTÍ v dalším hokejovém angažmá.

Podobné články

Rozhovory

VIDEO: Třebíč je krásné město plné památek, líbí se mi tady a jsem tady rád, říká Pavel Jekel

23.12.2017
Rozhovory

Martin Sobotka: Radost diváků je oceněním, snad jim předvádíme dobrý hokej

12.12.2017
Rozhovory

Martin Sobotka: Pomalu se zvedáme, chceme vyhrát každý zápas a dostat se do play-off

26.11.2017