Druhé domácí přípravné utkání odehraje Třebíč v úterý proti Žďáru
6.8.2017  |  Autor: Josef Prášek

Druhé domácí přípravné utkání odehraje Třebíč v úterý proti Žďáru

T ř e b í č - V úterý odehrají třebíčští hokejisté další přípravné utkání, v pořadí již třetí. Na svém ledě vyzvou druholigový tým SKLH Žďár nad Sázavou. Domácí odehráli první zápas proti Kometě Brno a nevedli si vůbec špatně, remizovali s mistrem republiky minulé sezóny 2:2. Druhý zápas se již ale tolik nepovedl, protože Bílé hvězdy nevstřelily ani branku a prohrály v Přerově 3:0. Nutno dodat, že k tomuto utkání nastoupil výběr spíše mladých hráčů. Pro Plameny se bude jednat o vůbec první zápas v přípravě, ale i tak to nebude nic lehkého, jelikož se Žďár nad Sázavou netají ambicemi postoupit do WSM ligy. Utkání začíná v úterý od 17:30 na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ.

 
 
 
 

ROZPIS PŘÍPRAVNÝCH ZÁPASŮ HST NAJDETE ZDE.


SKLH Žďár nad Sázavou

Od sezóny 2008-2009 je SKLH Žďár nad Sázavou pravidelným účastníkem 2.ligy. Největšího úspěchu za posledních 20 let dosáhly Plameny v sezóně 2012-2013, kdy obsadily 3.místo v základní části a pomyslné bronzové medaile si žďárští hokejisté pověsili na krk i po semifinále play-off.

Před minulým ročníkem opustil Plameny trenér Martin Sobotka, jenž šel právě do Třebíče. Tým převzal Michal Konečný. Začátek soutěže nebyl ještě úplně ideální, ale postupem času si vše sedlo a Žďár stoupal tabulkou nahoru. Týmu se dokonce povedlo udělat šňůru deseti vítězných zápasů za sebou a v konečné tabulce skončil na 4. místě. V prvním kole play – off se žďárští střetli s Trutnovem a postoupili se stavem 3:1 na zápasy. Jenomže ve čtvrtfinále byl Havlíčkův Brod silným protivníkem a Plameny nakonec padly 1:3 na zápasy.

Jelikož se jedná o první zápas v přípravě pro Plameny, soupiska není úplně známa. Nicméně teď je jasné, že žďárský dres oblékne třebíčský odchovanec Marcel Juráň, který zde nastupoval již v minulé sezóně. Dále se po roce vrací Martin Lojek, ten minulý rok strávil taky v Třebíči, ale letos se rozhodl k návratu do rodného Žďáru. V minulém ročníku se mezi útočníky dařilo třeba Tomáši Střechovi (31 bodů), Martinu Červenkovi (29 bodů). Mezi beky zářil Petr Beneš (25 bodů) a Martin Pleva (23 bodů).

Martin Lojek se po roce vrací domů do Žďáru nad Sázavou.

V posledním zápase nastoupila Třebíč v této sestavě:

SK Horácká Slavia Třebíč: Svoboda (29. Jekel) – Vágner, Mikyska, Čejka, Brančík, Wasserbauer, Hort, Sedláček – Vodný, Kadlec, Horký – Kratochvíl, Král, Novák – Kusko, Heinrich, Mlynář – Čejka, Mejzlík, Ferda.

Třebíč v této chvíli zkouší především mladé hráče. Tito hráčí se musí tedy co nejvíce ukázat, aby si vybojovali své místo v týmu. Po utkání ve Žďáře nad Sázavou, který se bude hrát v pátek 18. srpna, plánují trenéři první větší zásah a redukci kádru.

Minulý rok se soupeři utkali také, a to ve Žďáru, kde nakonec vyhrála Horácká Slavia Třebíč 3:4.

Utkání mezi SK Horácká Slavia Třebíč – SKLH Žďár nad Sázavou začíná v úterý od 17:30 na Zimním stadionu Města Třebíče – MANN+HUMMEL ARENĚ.

 
VYHLEDÁVÁNÍ
PODOBNÉ ČLÁNKY
AKTUÁLNĚ NA WEBU

ZDR - TRE 2:3 sn - Třebíčští porazili Žďár i podruhé, zdolali jej po nájezdech

T ř e b í č - Pátý přípravný zápas měli na programu hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Zajížděli k němu na led druholigového Žďáru nad Sázavou. Jak trenéři avizovali, nechali odpočívat zkušené hráče první formace, chybělo také několik marodů. Naopak do kádru byli zařazeni na zkoušku příchozí obránce Lukáš Spurný a útočník slovinského původu Rok Macuch, oba z Olomouce. Třebíčští vedli 2:0 a do půli zápasu byli lepším celkem. Pak ale museli až příliš často, dohromady jedenáctkrát, na trestnou, z toho dvakrát čelili přesilovkám pěti proti třem. Ty dokázali domácí využít a po šedesáti minutách byl tak stav utkání 2:2. Prodloužení nerozhodlo, v nájezdech pak uspěli pouze třebíčští Silvester Kusko a Jan Wasserbauer.

 
SERVIS
 
 
Copyright © 2002-2017 SK Horácká Slavia Třebíč & eSports.cz, s.r.o. | redakce webu | RSS