Hokej je krásný v tom, že každý zápas je jiný, sérii jedeme do Brodu ukončit, říká Tomáš Fořt

T ř e b í č - Ve čtvrtém čtvrtfinálovém utkání se jako první prosadili opět domácí hokejisté, když využili druhou přesilovou hru v utkání. Úspěšným střelcem byl Tomáš Fořt, kterého jsme si pozvali i k redakčnímu mikrofónu.

Tomáši, série s Havlíčkovým Brodem pokračuje, poprosíme o hodnocení utkání.

Myslím, že to utkání bylo stejné jako ty tři předešlé, akorát se špatným koncem pro nás. Dvakrát na nájezdy, jednou v prodloužení, dneska holt vyhráli oni v prodloužení. Tak to prostě je a takový je hokej.

Vy jste měli, hlavně v první třetině, spoustu šancí. Bohužel tam nic nepadlo, kromě jednoho gólu.

To se prostě stává. Někdy to tam padne, napadá to tam, ani člověk neví jak, někdy do toho bušíte a nejde to. Smůla no. Nedali jsme šance a to se nám asi vymstilo.

Čtvrtý zápas a zase prodloužení, čím to je, že ta série je tak vyrovnaná?

Nevím. Když dáme gól, tak mně přijde, že se podvědomě trochu stáhneme a čekáme, co udělá soupeř. To se nám, nevím, jestli vymstí, ale čtyřikrát je z toho prodloužení. Takový je hokej.

V neděli se hraje další zápas, bude třeba rychle zregenerovat síly. Pořád „nahráno“, v sérii vedete stále 3:1.

Nahráno sice máme, ale také to mohlo být 3:1 pro Havlíčkův Brod a nikdo by se ani nemohl divit. Samozřejmě, že jim se bude regenerovat lépe, když vyhráli, ale já si myslím, že ten den volna je akorát. Dva dny si myslím, že by byly horší pro nás. I pro mě osobně by to bylo horší. Takže ten den je tak akorát. Zítra vyjedeme na trénink a pak tam pojedeme, doufám, sérii ukončit.

Asi se nedá očekávat, že by se obraz hry nějak změnil po těch čtyřech vyrovnaných zápasech?

Těžko říct, možná tam přijedeme, jim tam napadají tři góly, nebo nám tam napadají tři góly a zas to bude něco jiného. V tom je právě krása hokeje. Jednou to může být takový zápas a jednou makový. Teď byly čtyři stejné, tak je možné, že ten pátý bude zase úplně stejný, steně tak je možné, že bude úplně jiný.

Dneska padl takový kuriózní gól, asi jste pak toho hráče trochu povzbuzovali, aby si z toho nic nedělal?

Takový góly prostě občas padají. Když se podíváte na fotbal, tak je to každý druhý zápas, že si tam někdo něco kopne, nebo to chce odkopnout a kopne si míč do brány. Milan to podle mě řešil dobře, akorát mu tam smolně do toho protihráč sáhl, puk změnil směr. Takový nešťastný gól. To se prostě stává.

Po čtyřech odehraných utkáních je tedy stav série 3:1 na zápasy pro Třebíč, která má stále výhodu dvou vítězných utkání, dvou mečbolů. Hráči opět v Kotlině budou potřebovat podporu svých věrných fanoušků. Ti na rozdíl od fanoušků Rebelů, kteří do Třebíče přicestovali jen ve velmi malém až ostudném počtu s argumentem, že radši budou sledovat onlajny, za svým týmem stojí. Třebíčští za svým týmem jezdí i přes silné, až nesmyslné represe ze strany pořadatelů v Havlíčkově Brodě a nejinak tomu určitě bude i v neděli.

Páté čtvrtfinále se hraje v Havlíčkově Brodě, a to v neděli 2. března od 17:00 hodin

PER ASPERA AD ASTRA - PŘES PŘEKÁŽKY KE HVĚZDÁM!