Horácká Slavia opět doma, toužící po prvních bodech. V cestě stojí Slovan Ústí nad Labem
12.9.2017  |  Autor: Matěj Hráček

Horácká Slavia opět doma, toužící po prvních bodech. V cestě stojí Slovan Ústí nad Labem

T ř e b í č - WSM Liga se již rozjela na plné obrátky. Po úvodním kole, které se odehrálo v sobotu, nás čeká ve středu 13.9. 2. kolo. I v něm se Horácká Slavia Třebíč představí domácímu publiku. Do třebíčské MANN + HUMMEL areny zavítá celek HC Slovan Ústí nad Labem. Ani jednomu z týmů se vstup do soutěže nepovedl, proto bude střetnutí velice důležité jak pro Horáckou Slavii, tak pro Slovan. Bílé hvězdy budou potřebovat i Vaši podporu, takže v 17:30 na známé adrese!

 
 
 
 

HC Slovan Ústí nad Labem, tradiční soupeř Horácké Slavie Třebíč, vyhlásil před startem soutěže svůj cíl, kterým je postup do play off, což je asi podobná ambice, jako v táboře Horácké Slavie. Při pohledu na hráčský kádr ústeckých hokejistů registrujeme odchody známých jmen- Patrik Moskal, Jaroslav Moučka, Jaroslav Kasík. Kádr Slovanu je však poměrně stálý, takže klub se bude i letos spoléhat na služby zkušenéhi brankáře Martina Volkeho, obránce Vladímíra Brože, či útočníky Ladislava Gengela a nestárnoucího Jaroslava Roubíka.

V 1. kole neměli hokejisté Ústí nad Labem jednoduchý úkol. Zajížděli totiž na led nováčka ze Vsetína, který byl hnán třemi tisícovkami diváků. Utkání rozhodla 2. třetina, kdy Vsetín utekl na rozdíl 3 branek. V konečném součtu Slovan na Lapači podlehl 2:5. Přičemž o branky hostí se postaral Lukáš Volf a Antonín Melka. Utkání odchytal v ústecké kleci Jakub Soukup.

Sestava HC Slovan Ústí nad Labem z 1. kola WSM ligy

Soukup – Bernad, Husák, Vl. Brož, M. Vágner, Hes, M. Zdvořáček, R. Vaněk – Macek, Roubík, Melka – D. Merta, Vrdlovec, L. Volf – Gengel, Severa, P. Kousal – Mical, Markulinec.


Ani Horácká Slavia Třebíč nezačala sezónu dobře. V rámci 1. kola se představila na domácím ledě proti týmu Benátek nad Jizerou, kterým po nemastném, neslaném výkonu družina Sobotky podlehla 1:3. O jedinou branku Třebíče se postaral Lukáš Vágner. Hra Třebíče působila hodně nekompaktně, proto si fanoušci od dalších zápasů slibují zlepšení, neboť úvod soutěže je důležitý pro všechna mužstva, protože dohánět manko z nepovedeného úvodu sezony, není příjemnou záležitostí. Podle slov trenéra Sobotky je třeba zapracovat především na častější střelbě a větším tlaku do branky.

Sestava Horácké Slavie z úvodního kola soutěže

Jekel – Vágner, Kaláb, Půža, D. Mikyska, Čejka, Hort – Erat, Dolníček, Kristl – Vodný, Jan Wasserbauer, Kratochvíl – Kusko, R. Zohorna, T. Havránek – Malec, Tadeáš Král, Paták.

Fanoušci mohou zakoupit vstupenky také ONLINE na webu. Pro ty, kteří se nebudou moci dostavit osobně je možnost sledovat utkání živě, díky placenému přenosu. Pro ostatní fanoušky bude připraven také tradiční textový ONLINE PŘENOS.

 
VYHLEDÁVÁNÍ
PODOBNÉ ČLÁNKY
AKTUÁLNĚ NA WEBU

Třebíčští poráží podruhé v sezóně Frýdeckomístecké, v sobotu vyzvou Vsetín

T ř e b í č - Zápas ve Frýdku–Místku se nesl ve znamení premiérových tref třebíčských hráčů. Ale pojďme hezky popořádku. Hosté v utkání od čtrnácté minuty prohrávali. Jenže spíše nezaslouženě, protože od začátku utkání byli aktivnějším mužstvem. Jejich aktivita pokračovala i ve druhé třetině, odměna přišla hned v jejím úvodu, kdy se poprvé v sezóně prosadil Petr Kratochvíl. Ten dostal puk do sítě chytře odrazem od vyjetého brankáře domácích. O čtyři minuty později šly Bílé hvězdy do vedení po spolupráci Luboš Horký – Michal Vodný a po dalších třech minutách hry se radoval ze druhé trefy v sezóně Tadeáš Král a hosté vedli už 3:1. Čtvrtý gól byl premiérovou trefou sezóny pro Tomáše Mlynáře a pojistkou tříbodové výhry hráčů s bílou hvězdou na hrudi. Už v sobotu čeká Třebíč atraktivní souboj s hosty ze Vsetína.

 
SERVIS
 
 
Copyright © 2002-2017 SK Horácká Slavia Třebíč & eSports.cz, s.r.o. | redakce webu | RSS