JIH – TRE 3:4 – Bílé hvězdy vítězné, v tabulce poháru jdou před Duklu

T ř e b í č - Horácká Slavia se ujala v Jihlavě vedení zásluhou Martina Dočekala, jenž zužitkoval v desáté minutě přesilovou hru. Dukla otočila třemi brankami skóre, pak však pálili třikrát po sobě také Třebíčští. Nejprve snížil na 2:3 Přibyl, vyrovnal Paták a v čase 46:05 otočil brankový stav Holec. Jihlava už odpověď nenašla. Do utkání zasáhli na straně Horácké Slavie i hráči, o jejichž angažmá v Třebíči klub intenzivně jedná, a jakmile bude jasno, bude o rozhodnutí informovat.

, úterý 2.9.2014
JIH JIH
3:42:1, 1:2, 0:1
Branky a nahrávky: 3. Zeman (Šidlík), 20. Melenovský (Čachotský), 29. Zeman (Čachotský) – 10. Dočekal (Havel, Bilčík), 34. Přibyl (Dočekal), 37. Paták (Přibyl), 47. Holec (Dočekal). Rozhodčí: Hejduk – Guth, Rittich. Vyloučení: 2:7, navíc Kuřítko (JIH) 5 minut + OT do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 736. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:4.
HC Dukla Jihlava: Kacetl – Zadražil, Šidlík, Dobrovolný, Schejbal, Podlipnik, Čáp, Štebih – Mikeš, Zeman, Čachotský – Melenovský, Seman, Důras – Prokš, Štěpánek, Březina – Anděl, Jícha, Kuřítko.
SK Horácká Slavia Třebíč: Štůrala – Bilčík, Zdráhal, Šidák, Jaroš, Dujsík, Peroutka, Přibyl – Dočekal, Čuřík, Horký, Beneš, Králík, Čech, Juráň, Holec, Burian, Wasserbauer, Havel.

Úvodní minuty zápasu příliš zajímavých momentů nepřinesly. Dukla sice hrála od poloviny čtvrté minuty přesilovou hru, nebezpečná v ní však nebyla. Naopak Třebíč mohla v oslabení otevřít skóre zápasu, když od modré tvrdě pálil Přibyl, to by však nesměl Kacetl jeho ránu zastavit výstavním semaforem. Následně vystřelil z vrcholu pravého kruhu pořádnou pumelici Důras, puk se ale otřel jen o tyčku hostující klece. Krátce poté měla Horácká Slavia možnost první přesilové hry, kterou dvacet vteřin před koncem využila. Bilčík se nejprve dvěma střelami neprosadil, potřetí poslal kotouč za branku, kde si jej našel Havel, přihrál Martinu Dočekalovi a ten se zblízka nemýlil - 0:1. Jihlava přispěchala s odpovědí také v přesilové hře. Důrasovi ještě puk před poloprázdnou klecí sjel z hole, ale hned z další akce potrestal vyloučení Havla Adam Zeman. Jihlavský střelec tečoval ránu Šibíka od modré za záda bezmocného Štůraly - 1:1. V další velké šanci nepřekonal domácího gólmana nadvakrát Dočekal ani následnou dorážkou Burian. Když už se zdálo, že úvodní třetina skončí remízou, udeřila Dukla podruhé. Čachotský byl při průniku před branku Třebíče lehce přistrčen, k odraženému kotouči se tak dostal Marek Melenovský a střelou pod víko poslal svůj tým devětatřicet vteřin před koncem periody do vedení - 2:1..

Na začátku druhé dvacetiminutovky nepotrestala Třebíč vyloučení Lukáše Jíchy. Gól padl o něco později až na druhé straně, a opět se prosadil Adam Zeman, který si po přihrávce Čachotského pohrál se Štůralou a zametl kotouč k tyči - 3:1. Přesilovou hru si vyzkoušeli také domácí, ale také bez úspěchu. V čase 33:48 vstřelil kontaktní gól Milan Přibyl, jenž zužitkoval střelou z pravého kruhu přesnou přihrávku Dočekala - 3:2. Za dvě a půl minuty už svítily na ukazateli stavu dvě trojky. Přibyl si vyměnil roli střelce za asistenta a Lukáš Paták zakončil pohotový výpad do rozhozené obrany domácích - 3:3. Krátce na to dostal Martin Kuřítko trest na pět minut a do konce zápasu za zákrok do oblasti hlavy a krku. Pětiminutovou přesilovku ale Třebíč nevyužila, navíc po třech minutách se provinil Dujsík a do začátku třetí třetiny se tak šlo ve čtyřech na obou stranách.

Po vypršení všech trestů se sice hrál hokej nahoru dolu, ale bez gólových šancí. Vše změnil až v sedmačtyřicáté minutě Miroslav Holec, který potrestal propadnutí Dukly ve středním pásmu a tváří v tvář překonal Kacetla - 3:4. Dvě minuty poté měli domácí velkou šanci. Naskytla se jim totiž téměř dvojnásobná přesilovka pět na tři. Velmi pozorná obrana Třebíče však žádné velké nebezpečí před svou brankou nepřipustila. V jednapadesáté minutě se měl Štůrala co otáčet proti lajně Prokš – Štěpánek – Březina, ale ani jeden útočník puk za záda gólmana hostí nedostal. Zřejmě největší šanci na srovnání měl v další přesilové hře Adam Zeman, který se řítil na branku hostí, ale jeho zakončení na způsob Petera Forsberga skončilo na pravém betonu Tomáše Štůraly, který byl po zásluze vyhlášen nejlepším hráčem hostujícího týmu. Jihlava v závěru ještě zkusila hru bez gólmana, ale Horácká Slavia si již tři body pohlídala. V tabulce Regionálního poháru se tak Třebíčští dostávají před Duklu a o držiteli trofeje pro ročník 2014 se rozhodne v posledním kole.

Tabulka Regionálního poháru

1. ČEZ Motor České Budějovice	  5   3   1   0   1   18:10   11
2. SK Horácká Slavia Třebíč       5   3   0   1   1   14:13   10
3. HC Dukla Jihlava 		  5   3   0   0   2   18:15   9
4. HC Rebel Havlíčkův Brod	  5   0   0   0   5    4:16   0

Petr Vlk (Jihlava): Počítali jsme s tím, že přijede bruslivý tým, což se potvrdilo. Úvod z naší strany, přestože jsme dostali branku, nebyl špatný, ale za stavu 3:1, kdy jsme vedli, jsme se dopustili některých nedůsledností, které nás to vedení stály. Problém vidím v tom, že teď dostáváme hodně branek.

Radek Novák (Třebíč): My jsme do utkání vstoupili s hodně chybami ve středu hřiště. V kabině jsme si k tomu museli něco říct. V první třetině se nám podařilo jít do vedení, domácí ale zaslouženě tuto třetinu vyhráli. Pak jsme ještě inkasovali a prohrávali o dva góly, museli jsme dát hráčům pokyny, naštěstí je začali plnit, takže jsme rádi, že jsme utkání otočili. Nicméně v závěru bylo vidět, že se Dukla dostává do tlaku, zase tomu tak bylo po některých lehkovážných chybách jednotlivců. Jsou to drobnosti, ale chceme mít všechny věci co nejvíce vychytané a věřím, že se nám to podaří.