Kvapík první ligy zavane Bílé hvězdy na sever Čech, míří do Mostu

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - První liga kvapí rychlým tempem dál. V rámci čtyřiadvacátého kola zavane vítr hokejisty Horácké Slavie Třebíč na sever Čech do Mostu, kde se utkají s místním týmem HC Most. Mostečtí budou chtít odčinit těsnou porážku z Jihlavy. Naopak Třebíč bude chtít navázat na domácí výhru s Kadaní a udržet si dobrou náladu a třeba i vítěznou vlnu. Utkání HC Most - Horácká Slavia Třebíč začíná ve středu 12. listopadu 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadionu v Mostu.

Hokejisté týmu HC Most se v minulých sezónách pohybovali často ve spodních patrech prvoligové tabulky a na konci sezóny tak měli i záchranářské starosti. V minulém ročníku museli na severu Čech zachraňovat svoji prvoligovou příslušnost nakonec až v baráži. Tu však tým, který byl mnohými pasován na téměř jistého sestupujícího, zvládl velmi dobře. Severočeši by v této sezóně nechtěli opakovat nepříjemný a zároveň velmi náročný záchranářský boj. I proto vyhlásili jako cíl vyhnout se bezprostředním záchranářským starostem a posunout se do lepších pozic v tabulce a zůstat tam i v závěru základní části soutěže. I vzhledem k posílení kádru o zkušené hráče by si v této sezóně v Mostě rádi zahráli i ve vyřazovací části.

Pohled do mosteckého kádru

Most začal spolupracovat s extraligovým Litvínovem. Trenéři mosteckého týmu tak mohou pracovat s mladými hokejisty, kteří by jednou měli být hvězdami v nejvyšší hokejové soutěži. V kádru Mostu se tak však mimo mladých i zkušení harcovníci. Trenér Václav Baďouček v brankovišti spoléhá především na Lukáše Horáka a Jakuba Soukupa, kteří se téměř podělili o porci zápasů rovným dílem. Ve dvou střetnutích se v brance „Baníku“ objevil i Vladislav Hrabal. Obrané řady jsou rovněž poměrně mladé. Nejstarším je osmadvacetiletý Kamil Charousek, který je i nejproduktivnějším obránce, když získal 7 bodů. Nejtrestanějším bekem je Jakub Havelka s 28 trestnými minutami. V útoku lze hledat známá jména právě ostřílené harcovníky. Jména jako Jan Alinč či Vojtěch Kubinčák budí u soupeřů respekt. Do týmu se vrátil po měsíčním hostování v Plzni Tomáš Divíšek. V popředí kanadského bodování týmu je Pavel Smolka či Petrik Petruška, který se na 4 zápasy mihl i v dresu Třebíče.

Rychlý souhrn výsledků

Mostu se v letošní sezóně poměrně daří. Na začátku soutěže získal body i s favorizovaným Chomutovem. V desátém kole však utrpěl na vlastním ledě potupnou prohru 4:12 od Dukly Jihlava. Most se nejprve hřál v postupových vodách pro vyzařovací boje, jenže postupem času se propadl až na současnou 12. příčku. Doposud z 23 utkání vyhrál 4 utkání za plný počet bodů, devětkrát nezískal ani bod. Desetkrát se v zápasech „Baníku“ prodlužovalo, prémiový bod vybojoval v pěti případech. Ve stejném počtu utkání o něj i přišel. Celkové skóre Mostu je 52:79.

Jak se daří Bílým hvězdám?

Třebíčští hokejisté prošli trojutkáním na vlastním stadiónu. Z devíti možných bodů získali celých 6. Nejprve porazili v souboji nejlepších útoků šumperský Salith, i přestože v utkání již 0:2 prohrávali. Obrat na konečných 4:2 dokonali ve třetí třetině. Rytíři z Kladna byli těžším soustem, se kterým se Bílé hvězdy nedokázaly vypořádat. Třebíč opět v zápase prohrávala znovu o dvě branky, i tak se ji podařilo vývoj utkání otočit. Ovšem v poslední třetině mírně nakonec padla v celkovém poměru 4:6. V minulém kole se na Zimním stadionu města Třebíče – MANN+HUMMEL ARÉNĚ přivítaly Bílé hvězdy nadšeně bojující Kadaň. Domácí po první třetině vedli 2:0, ale od své hry ustoupili a byli potrestáni vstřelenou brankou. Ve třetí třetině si Třebíč hlídala svůj náskok až do konce, kde na světelné tabuli svítilo skóre 2:1.

Poslední odehrané zápasy hokejistů týmu HC Most:

Jihlava - Most 5:4 (1:3, 1:1, 3:0), branky: Hanzl2, Kubinčák, Petruška.

Most - Litoměřice 2:1 (1:1, 0:0, 1:0), branky: Kubinčák 2.

Prostějov - Most 1:2 (0:0, 0:1, 1:1), branky: Šrámek, Jurčík.

Kanadské bodování týmu HC Most:

Vojtěch Kubinčák 23Z – 10G+8A

Pavel Smolka 19Z – 7G+6A

Patrik Petruška 21Z – 6G+7A

Vzájemný zápas v sezóně 2014/2015:

Třebíč – Most 5:1 (4:1, 1:0, 0:0), branky: Dočekal, Havel, Erat, Bartoň, Herman – Bojer.

Vzájemné zápasy obou týmů v sezóně 2013/2014:

Třebíč – Most 1:2 (1:1, 0:1, 0:0), branky: Hruška – Písařík, Andres.

Most – Třebíč 3:5 (1:2, 1:2, 1:1), branky: Nedrda, Kafan, Pšurný – 3 Křivohlávek, Mikeska, Laš.

Třebíč – Most 2:4 (0:2, 2:0, 0:2), branky: Vondráček, Mrázek – Szabo, Smolka, Bojer, Písařík.

Most – Třebíč 2:8 (0:3, 0:2, 2:3), branky: Andres, Písařík – 2 Dočekal, 2 Nahodil, Čuřík, Fořt, Laš, Křivohlávek.

Hokejisté týmu HC Most nastoupili v minulém kole v této sestavě:

Habal – Hora, Machač, Kousalík, Havelka, Charousek, Kasal, Grin – Petruška, Hanzl, Kubinčák, Micál, Divíšek, Slavíček, Válek, Nedrda, Čmolík.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:

Falter – Zdráhal, Šaur, Bilčík, Peroutka, Přibyl, Jaroš – Havel, Dolníček, Erat – Pekr, Holec, Řípa – Čuřík, Ostřížek, Wasserbauer – Králík, Raška, Čech.

Utkání HC Most - Horácká Slavia Třebíč začíná ve středu 12. listopadu 2014 v 17:30 hodin na Zimním stadionu v Mostu.