MÁME FORMU! Ve středu do Karlových Varů, dokážeme bodovat?
3.12.2017  |  Autor: Josef Prášek

MÁME FORMU! Ve středu do Karlových Varů, dokážeme bodovat?

T ř e b í č - Po třech domácích zápasech čeká Třebíč venkovní zápas, a to ve vzdálených Karlových Varech, které jsou na druhém místě za Motorem, i díky porážce právě s Jihočechy pět kol zpátky. Karlovarští poslední zápas nezvládli a ve Vsetíně prohráli 3:2, před tím ale doma ve dvou zápasech po sobě vyhráli, a to s Kadaní a Frýdkem. Třebíč má skvělou formu, vítězná série již čítá pět vítězství po sobě. Naposledy zápas s Ústím došel až do nájezdů, ale i ty zvládl lépe tým z Vysočiny. Třebíčští jsou z posledních 10 zápasů druhým nejlepším týmem a z pěti posledních dokonce nejlepším. První vzájemný zápas obou soupeřů skončil jasným vítězstvím Varů, ale v odvetě Třebíč zabojovala a získala doma cenný bod. Zápas začíná v 17:30.

 
 
 
 


 • VIDEOPŘENOS ZÁPASU KARLOVY VARY - TŘEBÍČ SLEDUJTE ZDE

 • Historie karlovarského hokeje

  Nejlepším obdobím tohoto klubu je určitě období roku 2008 a 2009, v prvně zmiňovaném roku Energie došla až do finále, kde ovšem nakonec podlehla Slavii. O rok později se oba týmy opět setkaly až ve finále a Karlovy Vary oplatily Slavii porážku z minulého roku a oslavily svůj historický titul! Poslední zápas na zimním stadionu v Rybářích byl zlatým opojením.

  Od sezony 2009/2010 se klub přestěhoval do moderní KV Areny. Přechodem do luxusu ze skromného ale prakticky rodinného prostředí jakoby se vytratila vítězná atmosféra. Změna prostředí i započatá obměna kádru zanechaly své stopy, mužstvo se navíc nedokázalo vyrovnat s pozicí obhájce. Nakonec se jen tak tak nezachraňovalo v baráži. I další sezony nebyly moc radostné. Ekonomická situace nedovolovala A-mužstvu pomýšlet na pozice v play-off, a závěr většiny sezon se tak nesl v duchu větších či menších obav o extraligovou příslušnost. V sezonách 2015/16 a 2016/17 došlo až na účast v baráži o extraligu a zatímco v prvním případě Karlovarští nejvyšší soutěž udrželi, na jaře 2017 museli své místo přepustit Jihlavě. S českou extraligou se tak Karlovy Vary rozloučily po 20 sezonách.

  Karlovy Vary letos

  Po sestupu z nejvyšší soutěže vyhlásila Energie jasný cíl – okamžitě se vrátit mezi elitu.

  Enegie před sezónou přišla o mladého brankáře Davida Honzíka, ale přišla adekvátní náhrada, kterou je Filip Novotný. Navíc jako druhý brankář je Tomáš Závorka, který má v nejvyšší soutěži přes 220 zápasů.

  Defenzívu posílil Matic Podlipnik, kterého třebíčští fanoušci si určitě pamatují z působení dva roky zpět, nasbíral v patnácti zápasech skvělých 10 bodů. Letos tento hráč má na kontě neskutečných 26 bodů a vede týmové bodování. Dobře si vede i slávistický odchovanec Daniel Krejčí, jenž má 13 bodů. Jedenáct bodů si připsal Vladimír Sičák.

  Největší osobností v útoku je Tomáš Rachůnek, v 21 zápasech zaznamenal 23 bodů, zkušenosti má i z KHL, protože působil ve Lvu Praha. Stejně bodů jako Rachůnek má i Jakub Flek. Nejlepším střelcem je Ondřej Beránek., ten se trefil již dvanáctkrát. V týmu pokračuje i Henri Tuominem, který přišel do Enegie v minulé sezóně ze Slavie, momentálně má ale i střídavé starty do Hradce Králové. Nejvíce zkušeným hráčem je Václav Skuhravý, který odehrál skoro 850 zápasů v extralize a nastřádal 427 bodů. Staronovou posilou je Stanislav Balán (8+5), ten v minulý dva roky strávil ve Vítkovicích.

  Statistiky obou týmů

  WSM liga, 29. kolo
  Karlovy Vary - Třebíč

  2. místo
  umístění v tabulce
  8. místo
  97:52 - 55. bodů
  skóre a body
  69:70 - 44 bodů
  Matic Podlipnik 26b (9+17)
  nejproduktivnější hráč
  Roman Erat 19b (4+15)
  Ondřej Beránek - 12 branek
  nejlepší střelec
  Luboš Horký - 9 branek
  Matic Podlipnik - 17 nahrávek
  nejlepší nahrávač
  Roman Erat - 15 nahrávek
  Matic Podlipnik 26b (9+17)
  nejproduktivnější obránce
  Karel Nedbal 7b (3+4)
  Filip Novotný (92,99%)
  Tomáš Závorka (89,05%)
  úspěšnost brankářů
  Pavel Jekel (92,62%)
  Lukáš Dostál (90.94%)
  Karel Vejmelka (91,45%)
  Dominik Svoboda (79,17%)
  18,06% - 6. nejlepší
  úspěšnost v přesilovce
  16,94% - 9. nejlepší
  90% - 2. nejlepší
  úspěšnost v oslabení
  83,47% - 7. nejlepší
  284 minut
  tresty celkem
  306 minut

  Soupisky obou soupeřů v minulém zápase

  HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Kuchař) – Sičák, Krejčí, Podlipnik, M. Rohan, Kovačevič, J. Tomeček, Šafář – Gorčík, Balán, T. Rachůnek – Kohout, Kverka, Stloukal – Flek, Skuhravý, Rezek – Davídek, M. Zadražil.

  SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – L. Vágner, Nedbal, Čejka, Furch, D. Mikyska, Kaláb – Erat, Dolníček, Kratochvíl – Vodný, Kusko, T. Havránek – Malec, Tadeáš Král, R. Zohorna – Půža, Jan Wasserbauer, Kristl.

   
  VYHLEDÁVÁNÍ
  PODOBNÉ ČLÁNKY
  AKTUÁLNĚ NA WEBU

  Hlasujeme pro krásný gól Tomáše Havránka, ukažme sílu fandů HST

  T ř e b í č - Společnost TVCOM.cz vybírá nejhezčí góly měsíce do ankety, v níž mohou hlasovat fanoušci všech klubů, a to zcela zdarma. Z každého zařízení lze hlasovat zvlášť. V aktuálním výběru je nominován krásný gól Tomáše Havránka ze zápasu proti Vsetínu. Ano, bude těžké přehlasovat fanoušky Českých Budějovic nebo třeba Vsetína. Ale pojďme to společně zkusit, pojďme ukázat naši sílu. Videoanketu najdete v odkazu níže, gól Tomáše Havránka je v ní pod číslem 5. Děkujeme za každý hlas. Pro vítěze ankety je připraven krásný dárek - hodinky v hodnotě 18 000 korun.

   
  SERVIS
   
   
  Copyright © 2002-2017 SK Horácká Slavia Třebíč & eSports.cz, s.r.o. | redakce webu | RSS