Marek Laš se vrací do Ústí, do útoku přichází Petr Mrázek a Adam Raška
31.1.2013  |  Autor: Jiří Mokrý

T ř e b í č - AKTUALIZOVÁNO 17:51 - Dnes, 31. ledna, končí přestupní termín a také v Horácké Slavii dochází k některým změnám. Už proti Písku nastoupil mladý Obránce Filip Krejčiřík a zveřejněn byl i příchod dalšího beka z Brna, Tomáše Dujsíka. Do Ústínad Labem se vrací forvard Marek Laš, naopak z juniorky Komety Brno přichází na střídavé starty další mladíci, Petr Mrázek a Adam Raška.

Marek Laš se vrací do Ústí nad Labem – děkujeme

Marek LAŠ

“O služby Marka Laše projevilo zájem Ústí nad Labem, které vlastní jeho hráčská práva. I my jsme o něj pro další část sezóny stáli, ale Lvi chtějí mít co nejširší kádr, a proto Marka povolali zpět. Marek Laš je bojovník, který u nás odvedl velmi dobrou práci a já bych mu chtěl touto cestou poděkovat,“ říká k Lašovu návratu na sever Čech sportovní manažer a hlavní trenér mužů Horácké Slavie, Kamil Pokorný.

Marek Laš se s diváky loučil po utkání s Pískem, ve kterém si připsal dva kanadské body za jednu branku a jednu asistenci. Do myslí diváků se zapsal především hattrickem v krásném domácím utkání s Mladou Boleslaví ve 32. kole, kdy se postupně trefil ve dvacáté třetí, dvacáté osmé a čtyřicáté osmé minutě.

Na střídavé starty nadějní junioři Mrázek a Raška

“I my chceme být na závěrečnou část soutěže co nejlépe připraveni a protože se může stát cokoli, chceme mít co nejširší kádr. Proto jsme se domluvili s Kometou Brno na střídavých startech nadějných a v extralize juniorů produktivních útočníků Adama Rašky a Petra Mrázka. Oba by nám měli být v případě potřeby k dispozici," informuje o nových posilách Kamil Pokorný.
Dodejme jen, že podobným způsobem v Třebíči ještě v juniorském věku začínali a svoji první šanci mezi dospělými dostali dnes již zkušení hráči Jan Káňa, Ondrej Šedivý (Vítkovice), David Ostřížek, Jakub Kania (Třinec), Stanislav Dietz (České Budějovice), Vladimír Brož (Ústí n/L), Antonín Honejsek (Zlín) a mnozí další.

Na soupisce také Filip Barus a Milan Máj

Na soupisku byli dopsáni také dva mladí brankáři, a to odchovanec Horácké Slavie Milan Máj, který působí v juniorce HST, a Filip Barus, jenž s Horáckou Slavií absolvoval letní přípravu, nyní působí ve druholigovém Hodoníně a do Třebíče má vyřízeny střídavé starty. Některým fanouškům stále není jasná situace u Viléma Buriana. Ten je, jak již bylo při jeho odchodu do Komety zdůrazněno, stále hráčem Třebíče. Jeho starty v Kometě, respektive Třebíči se řeší podle dohody obou klubů a jejich aktuálních potřeb. Případné omezení Vilémových startů za Třebíč by bylo pouze v případě, že by tento šikovný hráč dosáhl 26 startů v ELH, což by připadalo v úvahu až v nadstavbové části soutěže.