Mezinárodní turnaj mladšího dorostu EASTER BUNNIES CUP 2014, Třebíčští stříbrní

T ř e b í č - Mladší dorost Horácké Slavie se na závěr sezóny 2013 – 2014 velmi úspěšně zúčastnil mezinárodního turnaje ve Světlé nad Sázavou 11. - 13. 4. 2014 pro hráče ročníku 1998 – 99. Třebíčské Bílé hvězdy v turnaji s puncem mezinárodního klání odsadily vynikající druhé místo, když podlehly až ve finále posílenému výběru ČR.

1. den:

Na turnaj jsme se přihlásili už v půlce února a tajně jsme věřili v postup mužů do baráže. Tím pádem bychom byli až do turnaje na ledě. Bohužel led na zimním stadiónu skončil na konci března a tak jsme byli téměř deset dní bez ledu. Pomohla nám Jihlava, kde jsme si mohli zahrát s mladším dorostem zápas a tak se aspoň jednou ještě před turnajem dostat na led. Na turnaj jsme vyjeli v pátek ráno v 7:30, a jelikož to není zase tak daleko, za hodinu a půl jsme byli na místě.
První zápas jsme hráli v 10:40 proti Nitře. Od pořadatelů jsme se na místě dozvěděli, že Nitra se odhlásila den před turnajem. Pořadatel Hockey Bunnies (zabývají se hokejovýma školami pro mládež) ve Světlé během dubna pořádal turnaje pro všechny mládežnické kategorie vyřešil problém s neúčastí Nitry tak, že postavil i své béčko, čímž hodně pomohl celému turnaji.

Třebíč - Hockey Bunnies "B" 9:1 (2:1 6:0 1:0)

Nejlepší hráč Matěj Novák
Góly a asistence: Ferda (Novák), Ferda (Michálek), Sigmund (Novák), Michálek (Strnad M.), Novák, Novák, Ferda (Erat), Novák, Strnad M. (Slabý)

Začátek zápasu byl vyrovnaný a až ve druhé třetině, kdy jsme se rozjeli na plné obrátky, jsme zužitkovali tlak, který jsme i vyjádřili brankami. Jelikož celý zápas 3x15minut se hrál bez úpravy ledu, tak ve třetí třetině už byla hra z naší strany volnější. Už dříve jsme požádali pořadatele o volné odpoledne, aby kluci co reprezentovali Vysočinu na olympiádě mládeže (vyhráli celý turnaj) mohli odjet do Jihlavy, kde jim poděkoval hejtman kraje. Ubytování jsme měli 3 km za Světlou a zbytek dne jsme strávili volnem. Večer jsme pak odešli na slavnostní zahájení turnaje. Poté opět pěšky na ubytování už i s olympioniky a brzká večerka, protože druhý den jsme absolvovali tři zápasy a zahajovali hned brzo ráno.

2. den:

Budíček v 6:00 a poklusem na zimní stadión.

Třebíč - Frýdek Místek 5:3 (3:0 2:0 0:3)

Nejlepší hráč Tomáš Sigmund

Góly a asistence: Sigmund (Slabý), Novák (Ferda), Nejedlý (Dvořák), Ferda (Sigmund), Novák (Ferda)

Řekli jsme si, že dokud je dobrý led vletíme na ně a rozhodneme zápas co nejdříve, a co jsme si řekli to jsme do puntíku splnili. Hráli jsme výborně a po dvou třetinách vedli 5:0 jasně . Frýdek nás vyvedl z míry ve třetí třetině, kdy jsme si mysleli že branky padat nebudou, a ony padaly a do naší sítě. Nakonec byly i nějaké nervy. To byla jediná třetina na celém turnaji, kterou jsme trošku odflákli. Odjezd do penzionu, dospat, odpočinout a odjezd na druhý zápas. Věděli jsme podle výsledků, že jde o asi nejslabšího účastníka v naší skupině, tak jsme se snažili dát hlavně prostor hráčům, kteří nejsou moc vytěžovaní, ale i oni hráli moc dobře.

Třebíč - Zbraslav 10:0 (4:0 2:0 4:0)

Nejlepší hráč: Tomáš Strnad
Góly a asistence: Novák (Sigmund), Sigmund (Novák), Ferda (Sigmund), Novák (Ferda), Strnad T. (Ferda), Strnad M. (Michálek), Bednář (Erat), Sigmund (Strnad T.), Sigmund (Novák), Michálek (Strnad M.)

Pikantností tohoto zápasu bylo, že v první třetině se zranil brankář Zbraslavi a tak do branky jsme zapůjčili Romana Šoustala, a i když Roman dělal co mohl, desítce nezabránil. Dokonce jsem měl strach, abychom Romana před nočním zápasem nevykolejili. Hráli jsme totiž proti Moskvě o vítěze skupiny. Večeře, a pak čekání na poslední zápas tohoto dne, a jelikož nastal skluz, z večerního zápasu byl zápas noční. Skluz nastal i díky velké bitce Rusů s domácími, když i na střídačku domácích jeden vletěl a mlátil to hlava nehlava. Pak se řešilo zda budou diskvalifikováni. My nechtěli, protože bychom přišli o nejlepší zápas v naší skupině. Na druhou stranu, když viděli kluci jak se to mele vstoupili jsme do zápasu hodně zaražení.

Třebíč - Jestrabie Moskva 3:2 (0:2 2:0 1:0)

Nejlepší hráč nebyl vyhlášen: dali bychom Radima Ferdu
Zápas začíná 21:30

Góly a asistence: Nejedlý (Bednář), Ferda (Novák), Strnad M. (Březka)

Mnoha lidmi zápas označen jako nejlepší v turnaji. My nezačali nejlépe, ale s přibývajícím časem jsme byli lepší a lepší a asi jsme měli i více sil, protože jsme v poslední třetině soupeře už téměř k ničemu nepustili a vstřelili vítězný gól. Náš nejlepší zápas na turnaji. Kluci hráli na hranici svých možností.
Jsme ve finále a to se hraje až druhý den v 17:30

3. den:

Budíček v 9:00 a pak snídaně, jelikož prší kluci jsou na pokojích mastí karty, nebo se dívají na televizi.
Před polednem se sbalíme a jedeme na zimní stadion. Před zápasem si jdeme do cukrárny a těšíme se.
Než se dostanu k finále musím se zmínit o tom jakou sportovní politiku mají různá mužstva a vlastně tak trochu i pochválit práci nás mládežnických trenérů v HS Třebíč. Soupeři přijedou buď s tím s čím hrají soutěž a jsou na chvostu turnajové tabulky, nebo se posílí o hráče z jiných klubů Frýdek Místek hráči z Třince, Děčín hráči z Ústí nad Labem. Korunu tomu nasadili pořadatelé, kteří když zjistili, že to budou mít ve finále proti nám moc těžké, tak si na finále pozvali hráče Pardubic, kteří vůbec na turnaji nehráli. Už víme proč pořadatelé na začátku po nás nechtěli žádnou soupisku (jen jména a čísla). My měli jen hráče Horácké Slavie Třebíč a navíc byli vidět. To hrozně těší, když vidíte co vše dokázali. Jsou to pro nás borci.

FINÁLE: Třebíč - Hockey Bunnies 0:3 (0:1 0:1 0:1)

Nejlepší hráč - nevíme, pořadatel byl v euforii.

V zápase jsme se moc snažili, ale na mužstvo, kde byli hráči, kteří měli první zápas, jsme my s pátým zápasem v nohách neměli. Dřeli jsme, pár šancí jsme si vypracovali, ale výbušnost a i rychlost nám odcházela. Přesto jsme byli pořadatelům důstojným soupeřem. Hořkost z porážky je ale ještě teď cítit. Kluci to obrečeli, chtěli ten turnaj moc vyhrát.

Přes všechny problémy se turnaj hlavně díky výbornému výkonu hráčů podařil a plusy převládaly nad mínusy.
Na zpáteční cestě jsme se stavili ještě na hamburgery a pak už jen příjezd domů s tím že sezona skončila.

Co říct na závěr? Určitě poděkovat SK HS Třebíč za finanční podporu na turnaji, sponzorům IC-Energo a NovaTech CZ, dopravní firmě BK BUS a řidičům Jirkovi Hortovi a Dušanu Palátovi, nejlepší a nejčastější naši řidiči.

Poděkování patří i všem rodičům za to, že kluci hrají hokej a dělají vše pro to, aby nic nezameškali a byli spokojení. Hráčům za perfektní turnaj, slušnou a bezproblémovou celou sezónu. Vedoucímu mužstva Petru Slabému za zorganizování naší účasti na celém turnaji, ale hlavně za celoroční perfektní práci. A trenérovi Zdeňkovi Urbanovi za to, že jsme to jako trenéři společně táhli bez jediné hádky a rozepře jen s úsměvem na rtu. Radost pracovat.