Mladé Bílé hvězdy nelení, zkušenosti sbíraly na turnajích i o prázdninách

T ř e b í č - Pořádný zápřah mají za sebou nejmladší žáci Horácké Slavie. Čtvrťáci využili prodlouženého víkendu a během pěti dní absolvovali hned čtyři hokejové turnaje. Nejmladší hokejisté s bílou hvězdou na hrudi odehráli v těchto turnajích jedenáct utkání s bilancí pět vítězství, jedna remíza a pět porážek.

Turnaj čtvrté třídy ve Velké Bíteši – dvě vítězství a dvě porážky

V sobotu 25. října 2014 odehráli naši hráči druhý turnaj ročníku 2005 pořádaného Krajským svazem ledního hokeje VYSOČINA. Náš "A" i "B" tým si vedl podobně a připsal si jedno vítězství a jednu porážku. Soupeři nám byly týmy Velké Bíteše, Havlíčkova Brodu a Žďáru nad Sázavou.

HC Velká Bíteš – HST 4. třída "A" – 1 : 8 (0:2, 1:3, 0:3)

Branky: Filip Svoboda 3, Jakub Hájek 2, Pavel Čermák, Jakub Šoltes, Denis Zamazal.

Sestava: Jan Trvaj – František Bláha, Denis Zamazal, Jakub Hájek – Vojtěch Březka, Pavel Čermák, Erik Zamazal – Filip Svoboda, Jakub Šoltes.

Samostatné nájezdy: 0:0
Procentuální úspěšnost našeho brankáře: 96,30%
Počet střel soupeře: 27
Průběh utkání: 0:4, 1:4

Komentář: Soupeř dokázal držet s našimi hráči krok jen v první třetině. Pak naše Bílé hvězdy soupeři výsledkově odskočily přesvědčivě a zaslouženě vyhrály.

HST 4. třída "A" – HC Rebel Havlíčkův Brod "A" – 1 : 3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branka: Jakub Šoltes

Procentuální úspěšnost našeho brankáře: 93,02%
Počet střel soupeře: 43
Průběh utkání: 0:1, 1:1.

Komentář: Druhý zápas měl úplně jiný průběh. Hrálo se vyrovnané utkání a o výsledku nebylo dlouho jasno. Po bezbrankové první třetině se v úvodu další části první prosadil soupeř, kdy po kombinaci dal gól do prázdné branky. Třebíčští kontrovali brankou Jakuba Šoltese. V závěrečné třetině se naši hráči ještě více snažili, ale nepodařilo se jim překonat gólmana soupeře.

HST 4. třída "B" – SKLH Žďár nad Sázavou – 14 : 8 (2:2, 8:3, 4:3)

Branky: Matěj Vojáček 5, Daniel Dočekal 4, Lukáš Svoboda, David Dvořák, Matěj Mojdl, Roman Prášek, Jan Strnad.

Sestava: Filip Mašek - Lukáš Svoboda, Daniel Dočekal, David Dvořák - Matěj Mojdl, Matěj Vojáček, Roman Prášek - Jan Strnad, Lenka Tománková.

Komentář: Soupeř s námi dokázal držet krok výsledkově jen v první třetině. Pak Bílé hvězdy přidaly a zápas rozhodly.

HST 4. třída "B" – HC Rebel Havlíčkův Brod "B" – 2 : 11 (1:4, 1:1, 0:6)

Branky: Daniel Dočekal 2

Komentář: Soupeř byli lepší a zaslouženě vyhrál.

Moravskobudějovická žihadla na nejmladší žáky nestačila.

V neděli 26. října 2014 sehráli naši nejmladší žáci své další mistrovské utkání základní části „Ligy mladších žáků D“, které skončilo vysokou výhrou. Naše Bílé hvězdy měly utkání pod kontrolou a s chutí si zastřílely. Výsledkem bylo vítězství 11:1. Napravily si tím svou reputaci, kdy v sobotu na svém ledě podlehly jihlavské Dukle 2:3.

HST mladší žáci „D“ - HC Moravské Budějovice 11 : 1 (5:0, 2:1, 4:0)

Sestava: Jan Trvaj – Štěpán Šabatka, Marcel Hrbáček, Nikolas Bobrovský, Lukáš Kardoš, Svatoslav Outulný - Miroslav Mašíček, Tadeáš Kuba, Adam Kříž, Adam Horký, Tomáš Staněk, Radek Němec, Jan Venhoda, David Krotký, Adam Svoboda, Alex Daňhel, Tomáš Jaša, Martin Oliva.

Branky: Adam Horký 4, Tomáš Staněk 3, Tadeáš Šabatka, Tomáš Jaša, Adam Svoboda, Adam Kříž.

Diváci: 50

Komentář: Od úvodního hvizdu držely naše Bílé hvězdy otěže utkání pevně v rukách a sázely branky do soupeřovy sítě jednu za druhou. Hosté se ke slovu dostali až v polovině utkání za stavu 6:0. Zápas tak skončil našim přesvědčivým vítězstvím 11:1.

Čtvrťáci v Uničově skončili na 4. místě

V pondělí 27. října2014 si naši hráči zpestřili své podzimní prázdniny turnajem v Uničově. Odehráli jsme tři vyrovnaná utkání s bilancí jedné výhry a dvou proher. Utkání se hrála 2 x 20 minut čistého času a na celé hřiště. Někteří naši hráči si zápasy na celé kluziště vyzkoušeli vůbec poprvé, a i když skončili na posledním místě, tak se určitě herně neztratili. Situace v turnaji se před posledním zápasem "vyvrbila" tak, že pokud poslední zápas s domácím týmem vyhrajeme, tak skončíme první, v opačném případě obsadíme celkové 4. místo. Turnaje se zúčastnili následující hráči: Jan Trvaj, Vojtěch Zmátlo - Filip Svoboda, Denis Zamazal, Erik Zamazal, Jakub Hájek, Jakub Šoltés, Jan Strnad, David Dvořák, Adam Ošmera, Matěj Vojáček, Matěj Mojdl, Lukáš Svoboda, František Bláha.

HST - HC Hradec Králové - 2 : 3 (2 : 1, 0 : 2)

Branky: Jakub Šoltés, Adam Ošmera.

Komentář: Viděli jsme vyrovnané utkání, ve kterém jsme po první polovině vedli. Rozhodující branka padla v poslední minutě, kdy po odrazu puku od masky našeho brankaře soupeř dorazil puk do naší sítě a šťastně zvítězil.

Nejlepší hráč utkání: Jakub Šoltés.

HST - HC Poruba - 4 : 2 (2 :1, 2 : 1)

Branky: Matěj Vojáček, Erik Zamazal, Jakub Šoltés, Denis Zamazal.

Komentář: Opět jsme viděli vyrovnané utkání, ve kterém se nám podařilo vstřelit 4 branky, a zaslouženě vyhrát. Poslední gól vstřelil Denis Zamazal při power-play soupeře do prázdné branky v poslední minutě utkání.

Nejlepší hráč utkání: Erik Zamazal.

HST - HC Uničov - 0 : 3 (0 : 0, 0 : 3)

Komentář: V první části utkání jsme drželi se soupeřem bezbrankový stav. Ve druhé části utkání se na našich hráčích již projevila únava a soupeř nám postupně vstřelil tři branky a zaslouženě zvítězil.

Nejlepší hráč utkání: Jan Trvaj.

Čtvrťáci obsadili 2. místo na turnaji v Jindřichově Hradci

Ve středu 29. října 2014 zajížděli naši mladí hokejisté ročníku 2005 na turnaj do Jindřichova Hradce. Turnaj se hrál 2 x 15 minut čistého času na celé hřiště. V úvodu turnaje jsme narazili na pozdějšího vítěze turnaje - HC Letci Letňany, kterému jsme po boji podlehli 1:2. Ve druhém utkání jsme remizovali s domácími hráči 1:1 a v posledním zápase jsme si poradili s týmem Českých Budějovic. Výsledkem bylo druhé místo. Turnaje se zúčastnili tito hráči: Jan Trvaj, Filip Mašek - Filip Svoboda, Denis Zamazal, Erik Zamazal, Jakub Hájek, Jakub Šoltés, Jan Strnad, David Dvořák, Adam Ošmera, Matěj Vojáček, Matěj Mojdl, Lukáš Svoboda, František Bláha, Vojtěch Březka, Adam Topol, Roman Prášek, David Křivan.

HST-HC Letci Letňany - 1 : 2 (1 : 1, 0 : 1)

Branky: Jakub Hájek.

Komentář: V tomto zápase byl k vidění velmi vyrovnaný hokejový boj, ve kterém soupeř vstřelil o jednu branku více a zvítězil.

HST - HC Jindřichův Hradec - 1 : 1 (0 : 1, 1 : 0)

Komentář: S domácím celkem jsme odehráli vyrovnanou partii a výsledkem byla spravedlivá remíza.

Nejlepší hráč utkání: Jakub Hájek.

HST - HC České Budějovice - 5 : 0 (4 : 0, 1 : 0)

Branky: Adam Topol, David Křivan, Jakub Šoltés Jakub Hájek, Adam Ošmera.

Komentář: V tomto zápase jsme byli jasně lepší, výsledkem byla jasná a pohodová výhra 5:0.

Nejlepší hráč utkání: Vojtěch Březka.