Na valečském pažitu viděli diváci desetigólové drama, hokejisté nakonec vítězní

Aktuální zprávy
T ř e b í č - K přátelskému fotbalovému duelu zajeli hokejisté Horácké Slavie Třebíč do Valče, kde se ve sportovním areálu střetli s místním SK. Třebíčští začali výborně a do poločasu vedli 3:0. Domácí ale do druhé půle doslova vlétli a brzo snížili na rozdíl jediné branky a dokázali i vyrovnat. Jenže hokejisté nic nezabalili a dvěma góly v závěru zápasu rozhodli o svém vítězství. Branku hokejistů hájil v celém utkání trenér Martin Sobotka, v poli nastoupil i asistent trenéra Jaroslav Barvíř a masér Jaroslav Sýkora s obchodním manažerem klubu Danielem Šlapákem.
FOTOGRAFIE ZE ZÁPASU ZDE

SK Valeč – SK Horácká Slavia Třebíč 4:6 (0:3)

Branky HST: Kristl 2, Niko, Motloch, Všetečka, Paták

Diváků: cca 150

Sestava HST: Sobotka – Kusko, Pokorný, Psota, Kristl, Paták, Motloch, Wasserbauer Jan, Čejka, Kupčík, Milfait, Juráň, Kadlec, Niko, Wasserbauer Jiří, Huna, Šlapák, Barvíř, Hort, Všetečka, Sýkora, Kabelka, Svoboda David, Matov, Šoustal, Petelin

Souboj začali Třebíčští výborně. Hýřili pohybem a soupeře zatlačili před jeho bránu. První dvě šance zlikvidoval domácí gólman, ale potřetí už kapituloval, když skóre otevřel aktivně hrající Richard Kristl. Na 2:0 pro hosty zvyšoval z bezprostřední blízkosti ranou pod břevno Ján Niko a třetí gól zařídil běhavý mladík Lukáš Motloch. Bílé hvězdy si tak do poločasu vypracovaly nadějné vedení 3:0.

Jenže ve druhé půli bylo všechno jinak. Domácí zabojovali, a odvrátili hrozící debakl, když snížili na 2:3. Pak si ale dali vlastní gól a bylo to 2:4. Akci vypracoval a jako poslední třebíčský hráč se při ní dotkl míče Jiří Všetečka - 2:4. Ve druhé půli tempo hry poněkud opadlo, ale pořád se bylo na co dívat, protože padaly branky a to na obou stranách. Domácí hráči SK Valeč dokázali dalšími dvěma góly vyrovnat na 4:4. A když už se zdálo, že tento výsledek vydrží až do závěrečného hvizdu, udeřili dvakrát hosté z Horácké Slavie. Bojovnost a důslednost se vyplatila Lukáši Patákovi, jenž upravil na 4:5 a v úplném závěru předvedl parádu Richard Kristl, který jemnou tečí poslal merunu mimo dosah domácího gólmana a dal tak výsledku definitivní podobu – 4:6 pro hokejisty Horácké Slavie Třebíč.

Další dvě jména na soupisce: Pokračují Matyáš Svoboda a David Michalčuk