Nabitý program Bílých hvězd, již ve čtvrtek zajíždí na led Motoru!

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Lední hokej je nejrychlejší kolektivní hra na světě. Stejně rychle však běží hokejové dny týmu třebíčských Bílých hvězd. Po úterním pohárovém vítězství v Kotlině proti místním Rebelům (1:0), středeční úspěšné autogramiádě a představení dresu na čerpací stanici Silmet v Červené Hospodě, jsou již tento čtvrtek 28. srpna naplánovány první odvetné zápasy v rámci Regionálního poháru. Hráči s bílou hvězdou na prsou se v Budvar aréně utkají od 17:30 hodin s místním týmem ČEZ Motor České Budějovice.

V Regionálním poháru jsou tři šestibodová mužstva

Úterní, třetí kolo, Regionálního poháru pořádně zdramatizovalo jeho průběh. Průběžně vedoucí tým tohoto přípravného turnaje ČEZ Motor České Budějovice nechal všechny body svému hostiteli, když na Horáckém zimním stadionu zvítězila Dukla Jihlava v poměru 5:3.

Jako druhá dvojice proti sobě v Kotlině nastoupili mužstva HC Rebel Havlíčkův Brod a SK HS Třebíč. Souboj to byl jako břitva, vynikající výkony předvedli oba muži v maskách. Lukáš Dusík udržel čisté konto i v závěrečném power-play domácích a hlasitě si tak řekl o šanci i v mistrovských utkáních, jeho protivník Jan Dlouhý pustil za svá záda pouze jediný kotouč. Bílé hvězdy tak odjížděli z Kotliny se třemi body do průběžné tabulky za fotbalové vítězství 1:0.

Náš příští soupeř

S týmem ČEZ Motor České Budějovice se Bílé hvězdy letos již jednou potkali. Bylo to v úvodním zápase Regionálního poháru a pro domácí zápas dopadl porážkou. Ve vlažné první třetině se dostali do vedení domácí z hokejky Dolníčka v početní výhodě. Druhá třetina i přes několik šancí branku nepřinesla. Naopak hosté dokázali v závěrečné periodě třemi brankami otočit zápas ve svůj prospěch díky většímu nasazení.

SK HS Třebíč – ČEZ Motor České Budějovice 1:3 (1:0, 0:0, 0:3), branky: Dolníček – Kuchejda, Přibyl, Heřman.

Ve druhém kole Regionálního poháru se utkal Motor doma s Rebely Havlíčkův Brod. Jihočeši byli po celý zápas lepším týmem a hosty prakticky k ničemu nepustil. Nakonec se rozhodlo ve druhé třetině, kdy domácí dali hned čtyři branky. Hynek Kůdela vychytal čisté konto.

ČEZ Motor České Budějovice – HC Rebel Havlíčkův Brod 5:0 (0:0, 4:0, 0:0), branky: Kuchejda, Straka, Rob st., D. Růžička, Trummer./

ČEZ Motor byl v Regionálním poháru poprvé poražen, ve třetím kole nestačil na jihlavskou Duklu. Už ve 34. sekundě se prosadil Martin Heřman, po první třetině Budějovice vedly. Ve druhé dvacetiminutovce ale Jihlava pokořila Gábu hned třikrát a Motor už náskok soupeře stáhnout nedokázal. Poprvé v dresu Motoru skóroval Tomáš Nouza.

HC Dukla Jihlava – ČEZ Motor České Budějovice 5:3 (1:2, 3:0, 1:1), branky: Seman 2, Melenovský, Kaláb, Šidlík –Heřman, Nouza, Boháč.