Nejlepším střelcem Horácké Slavie ve čtvrté čtvrtině Lukáš Květoň

Aktuální zprávy
T ř e b í č - V poslední čtvrtině základní části pro Horáckou Slavii již skončené sezóny, hráči vybojovali výborných 24 bodů a ty zásadně přispěly nejen k bezproblémovému udržení prvoligové příslušnosti, ale také k posunu na celkovou jedenáctou příčku v tabulce. Horácká Slavia nastřílela v závěrečné čtvrtině soutěže 36 gólů a inkasovala jich rovných 30. Na střelecké produktivitě se podílelo patnáct hráčů a jednu asistenci si dokonce připsal také brankář Filip Šindelář. Kanonýrem v posledních třinácti kolech se stal útočník Lukáš Květoň, autor šesti přesných zásahů.
Z obránců se nejvíce střelecky prosadil Jozef Lukáč, ten do černého zamířil čtyřikrát.

Třebíčští hokejisté dokázali v poslední čtvrtině základní části sezóny 2005/2006 získat 24 bodů a tento výkon nakonec znamenal posun na celkovou jedenáctou pozici v tabulce. Ve třinácti zápasech závěrečné čtvrtiny navíc dokázali nastřílet svým soupeřům 36 gólů a inkasovali jich jen 30, dosáhli tak aktivní bilance ve skóre na rozdíl od předešlých tří čtvrtin soutěže. Také díky této brankové potenci třebíčští zaznamenali zlepšení oproti minulé sezóně. V ní skončili na dvanácté příčce a získali také o dvanáct bodů méně než v sezóně právě skončené.
V sezóně 2004/2005 nastřílelo mužstvo celkem 109 gólů a inkasovalo jich 169.
V sezóně 2005/2006 nastřílelo mužstvo celkem 118 gólů a inkasovalo jich 125.

Celkové zlepšení je tedy více než patrné a hráči potvrdili, že se mohou měřit i se silnými mužstvy, která disponují řadou zkušených harcovníků s četnými zkušenostmi z nejvyšší soutěže.

Třebíčští v závěrečné čtvrtině dokázali nastřílet pět branek např. vedoucímu týmu soutěže Ústí nad Labem, čtyřmi trefami zatížili konto silných týmů Brna nebo Havířova či Chomutova. Na 36 brankách se podílelo patnáct hráčů, nejlepší střelec se trefil šestkrát. Dva hráči zaznamenali čtyři góly, tři branky vsítili tři hráči, dvakrát byli úspěšní čtyři borci, jednu úspěšnou trefu si pak připsalo pět hráčů.
Dvě branky v zápase vstřelil ve 46. kole proti Prostějovu útočník Jan Korotvička, napodobit jej dokázal v utkání 51. kola doma s Chomutovem útočník David Dolníček.
Domácí zápas proti Kometě ve 44. kole střelecky mimořádně vyšel obránci Jozefu Lukáčovi, který si připsal také dva zásahy do černého a výrazně tak přispěl k celkovému vítězství 4:2 a důležitému tříbodovému zisku.

Střelci ve čtvrté čtvrtině soutěže:
6 – Květoň
4 – Dolníček, Lukáč
3 – Korotvička, Kubiš, Látal
2 – Čech, Šefčík, Oliva, Fryauf
1 – Ščerban, Zahradník, Laš, Rehák, Přibyl

Tvoří se nová soupiska, koho uvidíme v Moravských Budějovicích?

22.03.2024

Zažijte finálový víkend! Vstupenky na světový šampionát jsou stále k dispozici

22.03.2024

HST táhne! Návštěvnost i sledovanost zápasů patří v rámci Chance ligy k nejvyšším