O státním svátku znovu na hokej. Do Třebíče míří čtvrtí Zubři z Přerova
26.10.2017  |  Autor: Viktor Pavlovec

O státním svátku znovu na hokej. Do Třebíče míří čtvrtí Zubři z Přerova

T ř e b í č - Hokejisty Horácké Slavie Třebíč čeká těžký zápas s přerovskými Zubry. Přerov si vybojoval v tabulce krásné čtvrté místo, za které vděčí především skvělým brankářům. Oba brankáři Přerova mají totiž úspěšnost zákroků větší než 92%. A to je opravdu obdivuhodné číslo. Třebíči se zatím moc nedaří. Hokejisté Horácké Slavie nehrají špatně, ale utkání jim vždy o jednu branku uteče a Červenobílí z něj vyjdou naprázdno. Uvidíme tedy, jestli se Třebíči podaří vyzrát na silný Přerov. Utkání začíná v sobotu od 17:30 v třebíčské MANN+HUMMEL ARENĚ.

 
 
 
 

VIDEOPŘENOS ZÁPASU S PŘEROVEM ZDE


HC Zubr Přerov

Hokejový klub byl v Přerově založen roku 1928. Klub působil v moravské hokejové župě pod názvem SK Přerov. K zápasům využíval přerovský tým sokolský stadion.

V sezóně 1955/1956 se Přerovu podařilo postoupit z krajského přeboru do divize. Tréninky probíhaly v Prostějově a v Olomouci a často v pozdních večerních hodinách. Přerov ovšem v divizi setrval jen do sezóny 1969/1970. Následovala totiž sestup zpět do krajského přeboru.

V roce 1971 se Přerov dočkal zprovoznění nového zimního stadionu a v sezóně 1972/1973 také návratu do divize. Netrvalo dlouho a Přerov se z divize probojoval do třetí nejvyšší české hokejové soutěže. Přerovští fandové měli zanedlouho znovu důvod k radosti. Jejich tým se dostal znovu o ligu výše. V roce 1881/1882 se Přerov dostal na další metu. Vyhrál totiž druhou ligu a po kvalifikaci se dostal i do té první. Po sezóně 1993/1994 se hokejisté Přerova vrátili do druhé ligy. Hned následující rok se však Přerovu podařilo do první ligy znovu postoupit. Další pád o ligu níže zažil Přerov až po sezóně 1997/1988.

Následovala řada a řada nezdárných pokusů o návrat do první ligy. Podařilo se to až v sezóně 2015 a Přerov se tak mohl po sedmnácti letech radovat z postupu do druhé české nejvyšší hokejové soutěže.

Přerov se drží v elitní čtyřce tabulky

Přerov se ve třináctém kole WSM ligy utkal s českobudějovickým Motorem. Hokejisté Motoru potvrdili roli favoritů a přerovské Zubry porazili 3:0. Na prostějovském ledě Zubři zvítězili 2:1 a spravili si tak chuť z minulého zápasu. Stejným poměrem zvítězil Přerov v utkání s Kadaní. Na Frýdek - Místek už ovšem byla přerovská ofenziva krátká a Zubři tak další body do tabulky nezískali. Přerov se v zápase se Vsetínem málo prosazoval. Z dvaatřiceti střel dokázali Zubři vstřelit pouhé 2 branky. Nakonec to ovšem na tři body stačilo.

Statistiky hráčů Horácké Slavie Třebíč

nejlepší střelec: Luboš Horký (7+4)

nejlepší nahrávač: Roman Erat (3+12)

lídr kanadského bodování: Roman Erat (3+12)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Pavel Jekel 92,22%, Karel Vejmelka 88,76%, Lukáš Dostál 90,28%

Statistiky hráčů Přerova

nejlepší střelec: Milan Procházka (6+4)

nejlepší nahrávač: Roman Pšurný (4+8)

lídr kanadského bodování: Roman Pšurný (4+8)

procentuální úspěšnost zákroků brankářů: Juraj Šmboch 94,52%, Lukáš Klimeš 92,15%

Poslední odehrané zápasy Třebíče

VHK Robe Vsetín - SK Horácká Slavia Třebíč 1:3

HC Benátky nad Jizerou - SK Horácká Slavia Třebíč 6:4

HC Slovan Ústí nad Labem - SK Horácká Slavia Třebíč 3:2

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Energie Karlovy Vary 2:3 po prodl

SK Horácká Slavia Třebíč - Rytíři Kladno 1:2

Poslední odehrané zápasy Přerova

ČEZ Motor České Budějovice - HC Zubr Přerov 3:0

LHK Jestřábi Prostějov - HC Zubr Přerov 1:2

HC Zubr Přerov - SK Trhači Kadaň 2:1

HC Frýdek - Místek - HC Zubr Přerov 3:1

HC Zubr Přerov - VHK Robe Vsetín 2:1

Sestava Třebíče z minulého utkání: Jekel (Dostál) – L. Vágner, Furch, Půža, Hort, Spurný, Jiří Wasserbauer – Jan Wasserbauer, Dolníček (C), Horký – R. Zohorna, Mlynář, T. Havránek – Vodný, Kusko (A), Kratochvíl – Malec (A), Tadeáš Král, Paták.

Sestava Přerova z minulého utkání: Šimboch (Klimeš) – Chmelíř, Malina, M. Novotný, Čáp, Zbořil, Pala (A) – Plášek (A), T. Sýkora (C), Šlahař – Milan Procházka, Pšurný, Berger – Goiš, Popelka, F. Dvořák – Koblar, Gago, Navrátil.

Ostatní sobotní zápasy 18. kola

HC Energie Karlovy Vary - HC Benátky nad Jizerou 17:00

HC Slovan Ústí nad Labem - Rytíři Kladno 17:00

HC Frýdek - Místek - HC Slavia Praha 17:00

LHK Jestřábi Prostějov - ČEZ Motor České Budějovice 17:00

VHK Robe Vsetín - HC Stadion Litoměřice 17:30

 
VYHLEDÁVÁNÍ
PODOBNÉ ČLÁNKY
AKTUÁLNĚ NA WEBU

Třebíč míří na led Frýdku-Místku, kde se jí daří. Přiblíží se play-off?

T ř e b í č - Třebíčský celek zajíždí na půdu nevyzpytatelného Frýdku-Místku, jenž momentálně okupuje příčky, které mu zajišťují play-off. Horáci potřebují navázat šňůru vítězství, která by je poslala výše, na play-off ztrácí čtyři body. Z posledních pěti zápasů Třebíč vyhrála hned čtyři, dokáže přidat vítězství i dnes proti Rysům?

 
SERVIS
 
 
Copyright © 2002-2017 SK Horácká Slavia Třebíč & eSports.cz, s.r.o. | redakce webu | RSS