Osm třebíčských podpisů pod postupem Komety Brno do finále extraligy
9.4.2017  |  Autor: Jiří Mokrý, foto: www.hc-kometa.cz

Osm třebíčských podpisů pod postupem Komety Brno do finále extraligy

T ř e b í č - V českém hokeji jsou velké kluby, ale také ty menší. Jedno bez druhého nemůže dlouhodobě existovat, což je vidět i na tom, že pod postupem Komety Brno do finále extraligy je výrazně podepsáno hned sedm odchovanců Horácké Slavie Třebíč, plus trenér Kamil Pokorný. To je jistě zajímavý fakt, kterého si zatím oficiální média včetně hokejových televizních komentátorů dosud nijak nevšimla.

Pojďme se proto podívat jmenovitě, o které odchovance třebíčského hokej se konkrétně jedná.

Celosezónním tahounem je nejzkušenější hráč Martin Erat, jemuž se letos splnil sen a v jednom týmu si zahrál s bratrem Romanem. Leoš Čermák je dalším velezkušeným forvardem pocházejícím z třebíčské líhně, který po návratu ze zahraničního angažmá zvolil klub nejbližší jeho domovu Třebíči, tedy Kometu Brno. Dalšími členy brněnské útočné vozby, které pro velký hokej odchovala Horácká Slavia Třebíč, jsou Martin Dočekal a Tomáš Vondráček. Tomáš Vondráček začal tuto sezónu v Třebíči, pak se přesunul do Plzně, aby byl nyní velmi platným členem kádru Komety bojujícím o post nejvyšší.

Ani obrana brněnského týmu se bez třebíčských odchovanců neobejde. Působí v ní jeden z nejlepších beků celé extraligy, Ondřej Němec, a mladík Tomáš Bartejs, kterého si brněnský klub vytáhl z kádru Horácké Slavie Třebíč v průběhu letošní sezóny.

I mezi brankáři najdeme odchovance třebíčského hokeje. Karel Vejmelka stejně jako všichni výše jmenovaní udělal první krůčky na bruslích právě v Třebíči a dlouho zde působil, Horácké Slavii pomáhal i v průběhu ročníku 2016 - 2017.

Co říci na závěr? Nemusí všichni Třebíčáci nutně fandit právě brněnské Kometě, osttaně Třebíčáky najdete i v jiných extraligových mužstvech. Ale třebíčským odchovancům a hráčům, kteří začínali s hokejem v tomto malém malebném moravském městě, budeme držet palce ve finále jistě všichni. Hodně štěstí ve finále kluci!

Kamil Pokorný

Martin Erat

Leoš Čermák

Tomáš Vondráček

Martin Dočekal

Ondřej Němec

Tomáš Bartejs

Karel Vejmelka

 
VYHLEDÁVÁNÍ
PODOBNÉ ČLÁNKY
AKTUÁLNĚ NA WEBU

JIH - TRE 3:2sn - Třebíčští mladíci vydolovali bod z utkání s rezervou Jihlavy

T ř e b í č - Mladší dorostenci Horácké Slavie Třebíč zajížděli k dalšímu kolu Regionální ligy do Jihlavy. Soupeře v první třetině přehráli. Postupem času se však hra vyrovnala a vyrovnané bylo skóre i po šedesáti minutách a to zásluhou třebíčského Lukáše Přidala (foto), který vstřelil obě branky svého týmu. Pak přišly na řadu samostatné nájezdy, v nichž byli šťastnější domácí hráči.

 
SERVIS
 
 
Copyright © 2002-2017 SK Horácká Slavia Třebíč & eSports.cz, s.r.o. | redakce webu | RSS