Přehled výsledků žákovských týmů Horácké Slavie

T ř e b í č - O minulém víkendu měli volno čtvrtá a pátá třída, jelikož Technika tato svá mužstva ze soutěží odhlásila. Šesťáci doma porazili těsně Havlíčkův Brod, ale v neděli vysoko podlehli Kometě-Úvoz. Klukům ze sedmé třídy se tento víkend bodově nevyvedl, podlehli jak Havlíčkovu Brodu, tak Kometě-Úvoz, i když jen o branku, respektive o dvě. Osmáci na ledě Rebelů vstřelili jediný gól, ale dva inkasovali, naopak na kluzišti Komety Úvoz si zastříleli a nasázeli sedm branek. Hattrickem se v tomto zápase blýskl David Outulný. Třebíčská devítka získala tři body za remízu 5:5 s Havlbrodem a vysokou výhru v tvrdém utkání s Kometou-Úvoz 1:8.

6.třída:
Třebíč – Havlíčkův Brod 6:5 (2:3, 3:2, 1:0)

Branky: 10. R.Bartůněk (M.Mejzlík), 12. J.Ondráček (J.Abrahám), 27. J.Ondráček (T.Balík), 32. R.Bartůněk (M.Mejzlík), 35. F.Caha (O.Urban), 50. M.Mejzlík (R.Bartůněk).

Sestava: K.Vejmelka, A.Nováček - T.Hodek, T.Balík, A.Oburka, J.Šimka, M.Štveráček, J.Válal, V.Dobeš - J.Ondráček, J.Abrahám, J.Tůma - R.Bartůněk, M.Mejzlík, J.Všetečka - O.Urban, P.Matov, F.Caha - J.Jahoda

V posledním utkání první poloviny základní části soutěže zavítali na třebíčský led mladí Rebelové z Havlíčkova Brodu. Hrál se rychlý hokej plný zvratů. Nejprve vedli hosté 0:1, ve 12. minutě domácí otočili na 2:1, aby tři sekundy před první sirénou vedli opět hosté 2:3. V začátku druhé třetiny kupili domácí jednu chybu za druhou a dovolili soupeři zvýšit náskok na hrozivých 2:5. Poté ale Třebíčští zabrali a po bojovném výkonu nakonec dokázali stáhnout manko a v poslední třetině vstřelili i vítězný gól.

Třebíč - Kometa Úvoz 2:8 (0:2, 0:3, 2:3)

Branky: 50. J.Tůma (J.Ondráček, A.Oburka), 53. J.Tůma (J.Ondráček).

Sestava: K.Vejmelka, D.Svoboda - T.Hodek, T.Balík, A.Oburka, J.Šimka, M.Štveráček, V.Dobeš - R.Bartůněk, M.Mejzlík, J.Všetečka - J.Ondráček, J.Tůma, O.Urban - J.Jahoda, P.Matov, F.Caha - J.Válal

Po včerejším vybojovaném vítězství Třebíčští drželi krok se svým soupeřem pouze polovinu utkání, kdy hlavně v první třetině byli domácí lepším týmem, ale branky dávali pouze hosté. Od poloviny převzali otěže utkání brněnští hráči a zaslouženě si odvezli oba mistrovské body.

7. třída:
Třebíč - Havlíčkův Brod 2:4 ( 0:1, 2:2, 0:1 )

Branky: 23. Jirák, 25. Sochor (Juráň, Sobotka).

Sestava: Bednář V., Svoboda - Neveselý, Pyrochta, Fortelný, Donutil, Veškrna, Tvarůžek - Jahoda, Mašek, Bednář M., Moravec, Juráň, Sobotka, Jirák, Sochor, Burián

Ospalá 1. třetina ze strany domácích, nesoustředěná hra bez tempa a nasazení. Jen díky domácímu brankáři si neudělal Brod větší náskok. Začátek 2. třetiny vypadal nadějně, domácí srovnali hru, začali bruslit, ale bohužel po pár minutách se opět hrálo v duchu 1. třetiny. O přestávce se trenéři snažili změnami v sestavě, vyburcováním změnit nepříznivý stav, ale líp hrající i bruslící Brod byl nad síly domácích hráčů a ti zůstali tentokrát zaslouženě bez bodu.

Třebíč – Kometa HK 2:3 ( 0:0, 1:1, 1:2)

Branky: 25. Juráň (Abrahám), Jahoda (Pyrochta).

Sestava: Svoboda, Bednář V. - Neveselý, Pyrochta, Fortelný, Donutil, Veškrna, Tvarůžek - Jahoda, Mašek, Bednář M., Moravec, Juráň, Sobotka, Jirák, Sochor, Burián, Abrahám

Domácí se snažili odčinit sobotní prohru, bohužel neproměněné šance a vlastní chyby rozhodly o tom, že šťastnější bylo dnes mužstvo z Brna.

8. třída:
Havlíčkův Brod : Třebíč 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Branky: Salák (Roupec).

Sestava: Caha - Pálka Sedlář, Robotka Ošmera, Pelikán Fojta - Roupec, Salák, Horký - Outulný, Marek, Vondráček - Jelínek, Švejda, Maštalíř, Ondrák

Domácí začali utkání lépe a v první třetině hosty přehrávali. Od druhé třetiny hosté znatelně přidali a měli více ze hry, ale neproměnili několik šancí. Také ve třetí třetině pokračovala herní převaha hostů bez gólového efektu. Hokej se ale hraje na góly, a tak v závěru domácí přidali druhý gól, na který dokázali hosté ještě odpovědět, ale ani závěrečná power-play už vyrovnání pro třebíčské hokejisty nepřinesla. Kvalitní utkání ve vysokém tempu.

Kometa HK : Třebíč 1:7 (0:1, 0:4, 1:2)

Branky: Horký (Salák), Outulný (Marek), Roupec (Horký), Salák (Horký,Roupec), Outulný (Salák), Outulný (Vondráček), Roupec (Horký).

Sestava: Caha, Havlík - Pálka Sedlář, Robotka Ošmera, Pelikán Fojta - Roupec, Salák, Horký - Outulný, Marek, Vondráček - Jelínek, Švejda, Maštalíř, Ondrák

Hosté přijeli do Brna s jasným cílem zlepšit střeleckou a gólovou efektivitu, která je připravila o body v Havl. Brodě. Hosté začali aktivně a svého soupeře přehrávali. Do poloviny utkání však domácí drželi stav 0:1 poté však hosté protrhli střeleckou nemohoucnost a ve druhé třetině utkání rozhodli. Ve třetí třetině již měli Třebíčští utkání pod kontrolou.

9. třída:
Havlíčkův Brod - Třebíč 5:5 (1:1, 4:2, 0:2)

Branky: Krejčí L., Paták L.,Vlašín M.,Weiss P., Hrbek J.

Ve vyrovnaném velice pěkném utkání se hráčům z Třebíče podařilo v poslední třetině obrátit vývoj utkání.

Kometa Brno Úvoz - Třebíč 1:8 (0:2, 1:2, 0:4)

Branky: Dobrovolný D. - 2x, Málek D. - 2x, Vlašín M., Krejčí L., Hrbek J., Caudr. J.

Ve tvrdém zápase hosté v poslední třetině ukázali, kdo je pánem na ledě.