TRE - CEB 5:4 - Třebíč i s Pekrem v sestavě dokázala udolat Motor, nasázela mu pět gólů

T ř e b í č - Hlavní novinkou ještě před utkáním bylo zařazení starého známého Matěje Pekra do sestavy Bílých hvězd. V první třetině to však příliš blahodárný účinek na hru domácích nemělo. Třebíčští byli rádi za remízový stav, když se v jejich dresu dokázal prosadit Adam Raška. Ale do druhé třetiny vlétli už daleko odvážněji a především díky využité dvojnásobné přesilovce se dostali do vedení o dvě branky, které udrželi až do konce třetiny. Zásluhu na tom měl především Matěj Pekr, který dal jedu z branek a pak ještě proměnil nařízené trestné střílení. Domácí se tak v závěrečné třetině mohli soustředit na obranu, což se jim dařilo, a i přesto, že 13 sekund před koncem inkasovali, už to jejich radost z vítězství pokazit nemohlo. Skončila tak černá série domácích porážek a věřme, že začala ta vítězná.

29.kolo, středa 30.11.2016
5:41:1, 4:2, 0:1
CEB CEB
Branky a nahrávky: 16. Raška (Mrázek, Wasserbauer), 32. Pekr (Erat, Dolníček), 33. R. Zohorna (Mrázek, Raška), 35. Raška (Wasserbauer, Mrázek), 35. Pekr (TS) – 6. Vráblík (Pajič, Čermák), 33. Walker (Nouza, Zíb), 38. Chovan (Pajič, Nouza), 60. Čermák (Nouza, Vráblík). Rozhodčí: Přikryl – Barteček, Konvička. Vyloučení: 3:2. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1760. Střely na branku: 28:33. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2, 5:4.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Niko, Zdráhal, Koch, Bartejs, Lojek, Čejka, D. Mikyska – Pekr, Dolníček, Erat – Mrázek, Raška, Jan Wasserbauer – Kristl, R. Zohorna, Kusko – Huňa, Psota, Malec – T. Havránek.
ČEZ Motor České Budějovice: Gába – Vráblík, Suchánek, Žovinec, Pavlin, Zíb, Mazanec, Mucha – L. Květoň, Nouza, Walker – Čermák, Pajič, Chovan – Točík, Guman, Doktor - Babka, Škoda, Šulek.

Dojmy z posledních zápasů a fakt, že Třebíčští doma zvítězili za tři body naposledy 27. 9., přiměl fanoušky Horácké Slavie uspořádat tichý proces, na zimním stadionu dnes fandili pouze fanoušci českobudějovického Motoru.

Pro následující zápasy získala Třebíč staronovou posilu, Matěje Pekra, který se zařadil do první formace spolu s Eratem a Dolníčkem. A i průběh utkání měl později ukázat, že Matějovi to v Třebíči prostě jde a že je tu jako doma!

Z první trefy se však radovali hokejisté z jižních Čech. V 6. minutě prostřelil z kruhu, trochu šťastně, brankáře Jekela Roman Vráblík.

Ze strany Třebíče byla první část opět taková neurovnaná, bez kloudné nahrávky. V 16. minutě však dostal precizní nahrávku od Mrázka Adam Raška, jenž uháněl sám na brankáře Gábu, kterého, také se štěstím, prostřelil mezi betony.

Do prostřední třetiny Třebíč nastoupila mnohem aktivněji a výsledkem toho byl faul na Mrázka, který ujížděl opět sám na brankáře. Rozhodčí neváhal a okamžitě nařídil trestné střílení. Petr Mrázek to zkusil opět mezi betony, ale tentokráte mu střela nesedla.

Ve 32. minutě se začaly dít věci. A to konkrétně při dvojnásobné přesilovce domácích, kterou domácí využili naprosto dokonale. Nejprve se trefil po skvělé kombinaci mezi kruhy Matěj Pekr a klasickou přesilovku pak z podobného místa využil i Radim Zohorna.

Brankové hody však pokračovaly. Chvíli nato se totiž prosadili i hosté, když z dorážky překonal Jekela v rozkleku Benjamin Walker.

Skvělý zápas dnes odehrála dvojice Adam Raška, Petr Mrázek. Přičemž Adam Raška korunoval svůj výkon svým druhým gólem, když si ve 35. minutě najel z levé strany do útočného pásma a svižnou střelou rozjásal, dnes němé, domácí publikum.

Ale ani to nebyla ve druhé části konečná, co se branek týče. V téže minutě totiž hosté znovu netakticky faulovali domácího útočníka v úniku, tentokráte Matěje Pekra. Rozhodčí znovu nařídil trestné střílení a nutno říci, že naprosto správně. Miláček domácího publika a obrovský srdcař Matěj Pekr se rozjel k trestnému střílení, které nekompromisně proměnil!

V závěru třetiny si dvojnásobnou přesilovku zahráli i hosté a dokázali ji také využít. Michal Chovan zakončil z pravé strany opravdu skvěle provedenou kombinaci a třetí třetina tak slibovala ještě dramatickou podívanou.

Třetí třetina se zklidnila. Hosté se sice snažili hrát agresivně a napadat, ale i Horácká Slavia měla dobrou protihru, kterou v úvodu třetiny zúročila a ubránila další početní výhodu Českých Budějovic.

Hosté to v závěru zkoušeli ještě v šesti, bez brankáře. Brankový úspěch to přineslo, ovšem do konce chybělo pouhých třináct vteřin a na druhý, vyrovnávací gól již hosté čas neměli. Čtvrtá branka Motoru, kterou vsítil Miroslav Čermák tak uzavřela skóre na konečných 5:4.

Utkání rozhodla druhá třetina, kdy Třebíč zlepšila hru a hlavně beze zbytku využila nabídnuté příležitosti. Nutno říci, že příchodem Pekra první pětka, která byla hodně jalová, ožila a dokázala produkovat hru, která se od elitní formace očekává. Skvělý zápas sehrála také bojovná dvojice Adam Raška a Petr Mrázek. Co se týče Matěje Pekra, tak nutno říci, že tomu se v Třebíči vždy dařilo, což potvrdil hned v prvním utkání, které za Horáckou Slavii odehrál. Z obránců pak stojí za zmínku Tomáš Bartejs, který několikrát dobře podržel kotouč či rozehrál. Celý tým pak fanouškům dokázal, že hokej hrát umí, což snad potvrdí i v dalších zápasech.

Co se týče hry hostů, dvakrát chybovali v obraně a dvakrát následkem toho inkasovali. Motor jistě doplatil i na to, že do Třebíče nepřijel ve zcela kompletní sestavě. Jihočeši ale o prvenství v lize nepřišel, protože druhé Kladno prohrálo doma i potřetí v řadě.

Tiskovka po utkání Třebíč - Motor 5:4

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Zase jsme první inkasovali, měl jsem strach, že kluci budou mít v hlavách, že jsme doma devět zápasů neudělali tři body, ale naštěstí jsme vyrovnali. Zlomovým momentem byla přesilovka pět na tři, ve které jsme dali dvě branky. Pak jsme se soustředili na obranu. Jsme strašně rádi, že jsme porazili takový tým za tři body, ale v dalších utkáních to musíme potvrdit. Pekr je technický hráč, výborný do koncovky a věřím, že pro nás bude velká posila.

Antonín Stavjaňa - HC Motor České Budějovice: Chyběli nám tři útočníci základní sestavy, ale dnes obrázek hry spíše vypadal, že jsme přijeli bez obrany. Po druhé třetině jsem obráncům řekl, že kdybych mohl, tak je všechny vyměním. Sice jsme čtyři branky dali, ale dostat pět branek, to si body nezaslouží. Třebíč je pro nás letos asi největší oříšek.