TRE - KVA 2:3p - Třebíč stáhla dvoubrankové manko, přesto prohrála v prodloužení

T ř e b í č - V úvodní třetině byl k vidění hokej, v němž více ze hry měli domácí, ale jediný zásah si připsal hostující Tuominen. Ve druhé třetině skóroval Gorčík a zdálo se, že Karlovy Vary si jdou za vítězstvím. Avšak stále ještě ve druhé třetině dokázal snížit z tečované střely Paták a Třebíč se chytla. Chuť si domácí přenesli i do závěrečného dějství a vyrovnat dokázal dnes aktivně hrající Vodný. Zápas pak rozhodli hosté v prodloužení, kdy se prosadil Martin Kohout, pravděpodobně však s přispěním bránícícho třebíčského hráče.

16.kolo, sobota 21.10.2017
2:3p0:1, 1:1, 1:0 - 0:1
KVA KVA
Branky a nahrávky: 35. Paták (Malec, Půža), 45. Vodný (Nedbal, Horký) – 6. Tuominen (T. Rachůnek, Davídek), 28. Gorčík (Podlipnik, Rohan), 63. Kohout (Sičák, O. Beránek). Rozhodčí: Skopal, Obadal – Štofa, Kreuzer. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1267. Střely na branku: 25:34. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Nedbal, L. Vágner, Hort, Půža, Spurný, Furch – Erat, Dolníček, Jan Wasserbauer – T. Havránek, Mlynář, R. Zohorna – Horký, Kusko, Vodný – Paták, Tadeáš Král, Malec.
HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný – Sičák, Krejčí, Podlipnik, M. Rohan, Šafář, J. Tomeček – Flek, Gríger, O. Beránek – Kohout, Kverka, Stloukal – Gorčík, Skuhravý, Vachovec – Davídek, Tuominen, T. Rachůnek.

V první třetině jsme sledovali mírně nezáživné utkání. Nepřesnost střídala nepřesnost na obou stranách. Jediná akce, která z tohoto vybočila, byla i gólová. Po kombinaci u modré čáry, která možná zaváněla i ofsajdem se dostal do samotného úniku, po nahrávkách Tomáše Rachůnka a Milana Davídka, útočník ze čtvrté lajny Henri Tuominen a poradil si jako starý mazák, kdy poslal puk mezi betony Dostála. Hosté tak šli už v šesté minutě do vedení. Zbytek třetiny už nenabídl žádnou podobně úspěšnou nebo pohlednou akci, byl to spíše boj.

Druhá třetina už nabídla lepší podívanou. Ale byli to hosté, kteří byli v kombinaci přesnější, a v osobních soubojích důraznější. A to vedlo k jejich stále silnějšímu tlaku, který vyústil v druhou branku hostů. Po jedné ze střel od modré čáry se dostal k dorážce Sebastian Gorčík a dokázal puk zasunout k tyči Dostálovy branky. To bylo ve 28 minutě. Hosté byli v této fázi na koni a jasně lepší a o pár minut mohli zřejmě definitivně rozhodnout, ale Horáky zachránila tyč a to jako by jim vlilo novou energii do žil a začali se více osmělovat. Ještě více jim poté pomohlo, když ve 35. minutě dokázali snížit z hole Lukáše Patáka, kdy tečovaná střela skončila až za Novotným. Následující přesilovou hru však Bílé hvězdy využít nedokázaly a tak mohli jít hosté do šaten stále s jednogólovým náskokem.

Třetí třetina tak slibovala drama a to také naplnila a tomu hodně pomohlo poměrně brzké vyrovnání z hole dnes velmi dobře hrajícího Michala Vodného, který měl za celý zápas několik šancí, ale tuto proměnit musel. Ocitl se totiž zcela sám před téměř prázdnou brankou a nezaváhal a zápas tak ve 45. minutě vyrovnal. Navíc hned v další minutě měla Třebíč výhodu přesilové hry, ale ani svoji v pořadí čtvrtou přesilovou hru nevyužila. Postupem času hosté opět vyrovnali hru a ke konci třetiny si spíše obě mužstva hlídala výsledek. Poslední velkou šanci v podobě přesilové hry měli hosté 3 minuty před koncem, ale Dostál předvedl několik dobrých zákroků a zápas tak dospěl do prodloužení.

V prodloužení hraném, dnes už klasicky ve 3 hráčích v poli na každé straně, byli od začátku lepší hosté. A tak si ve 63. minutě Martin Kohout sebral puk, obkroužil branku a dostal puk za záda domácího hrdiny Dostála a Energie si tak na cestu nabalila bod navíc.

Tiskovka po utkání Třebíč - K. Vary 2:3pp

Martin Sobotka (SK Horácká Slavia Třebíč): Do utkání jsme vstoupili dobře, měli jsme v první třetině dostatek šancí na to dát branku, měli jsme i trochu smůly, že to tam nepadlo. Místo toho jsme ze tří střel soupeře inkasovali, jak zmiňoval kolega. Výsledkově tedy první třetina špatná, ale hra nebyla zlá a stále jsem věřil. Pak přišel druhý gól, a to jsem rád, že mužstvo nepřestalo hrát, věřilo systému, který jsme nastavili a že jsme dokázali vyrovnat. To je určitě pozitivní. Potom v prodloužení, jsme si dali skoro vlastní gól, to je trochu smůla. Jestli jsme dnes mohli brát dva, nebo tři body, nevím. Jsme rádi za bod a jdeme dál.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Dneska za dva body vděčíme našemu gólmanovi, bojovnosti a produktivitě. V první třetině jsme ze dvou střel dali jeden gól. Stejná situace byla i ve druhé třetině. Domácí dnes hráli velmi dobře, měli lepší pohyb než my. Dnes nás opravdu podržel brankář, pak jsme přidali bojovnost a jen díky tomu jsme dnes měli šanci vybojovat nějaké body. Dnes jsme nebyli lepší, ale jsme nesmírně rádi za dva body.