TRE - LTM 0:1 pp - V utkání s Litoměřicemi vyválčily Bílé hvězdy bod, padly po prodloužení

T ř e b í č - Litoměřice neporazily Horáckou Slavii Třebíč v minulé sezóně za tři body ani jednou a nestalo se tak ani dnes. Přesto byli po utkání spokojenější hosté, kteří ustáli třebíčský tlak a v prodloužení hraném tři na tři urvali druhý bod. Třebíčští byli kromě první třetiny lepším a aktivnějším celkem, ale nedokázali překonat brankáře Rybára. Domácí hráče musí mrzet hlavně velké množství nevyužitých přesilových her.

9.kolo, středa 28.9.2016
0:1p0:0, 0:0, 0:0 - 0:1
LTM LTM
Branky a nahrávky: 62. Paločko (Hanták). Rozhodčí: Šutara – Lukš, Hanzlík. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1440. Střely na branku: 41:25. Průběh utkání: 0:1.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Zdráhal, Lojek, Bartejs, D. Mikyska, Čejka, Niko, Přibyl, Schejbal – Erat, Dolníček, Kristl – Huňa, Milfait, Psota – Kusko, T. Havránek, Dymáček – Wasserbauer, Juráň, Paták.
HC Stadion Litoměřice: Rybár – Pavlas, Smetana, Šulc, Jebavý, Frühauf, Barák, Bača – M. Ondráček, Pletka, Rubeš – Paločko, Jaroslav Kalla, J. Veselý – P. Beránek, Pilař, Kopta – Valášek, Hanták, Safin.

Kališníci těsně postoupili do předkola. Zajímavostí je, že tým který zaostal za Litoměřicemi tím nejmenším možným rozdílem a nepostoupil do předkola, byla právě Horácká Slavia. Bílé Hvězdy mají tedy Kališníkům co vracet. Navíc si Třebíč v posledních zápasech nevedla vůbec špatně. Porazila hvězdami nabité Kladno silný Motor a do třetice i pražskou Slávii. Proto se také třebíčskému celku přezdívá kat favoritů. Z obou stran se dá očekávat urputný boj do posledního hvízdnutí rozhodčího. Uvidíme tedy, jestli se Litoměřice zvednou a nebo jestli Třebíč předvede další výborný výkon a poskočí v tabulce o pár míst dopředu.

Na úvod první periody se oba celky postupně prokousávaly do tempa zápasu. Bílé Hvězdy se hned na úvod zápasu prezentovaly střelou. Brankář Rybár však tento pokus zneškodnil. Následně se ke střele dostal Smetana, ale ani on zápasové skóre nenačal. Třebíč zavřela svého soupeře v útočném pásmu a vyvíjela tlak na branku. Ani jedna ze střel se však neujala. Třebíčské snažení vstřelit úvodní branku zápasu trvalo i na dále. Vše nakonec vyvrcholilo v první faul hostujícího celku. Třebíčský tlak v přesilovce opravdu gradoval. Žádná ze střel se však mezi tři tyče nevešla. Hosté se rázem dostali do ohromné příležitosti. Pletka však šanci v branku nepřetavil. Na druhé straně pálil tvrdě Erat. Ani on se však gólově neprosadil. Následovala Beránkova střela z úhlu. Jekel byl však pozorný a ránu si pohlídal. Na druhé straně se hodně zapotil Rybár, který senzačně zastavil ránu Dymáčka. Po chvíli se do šance dostali také Kališníci. Tečovaná rána však skončila v náručí třebíčského ochránce svatyně. Litoměřičtí narušovali třebíčské rozehrávky a pouštěli se do protiakcí. Při jedné z nich se dostal ke střele Barák, ale jeho střelu našel Jekel ve své lapačce. Domácí hokejisté se po této akci dopustili zakázaného uvolnění. Veselý se poté propracoval ke dvěma střelám na třebíčského brankáře. Jekel si však obě pohlídal a dál držel čisté konto. Do protiakce spěchal Vondráček. Vondráčkovu ránu ovšem zachytil Rybár a stav se tak neměnil. První třetina se hrála ve svižném tempu. Navzdory tomu, se ani jednomu z celků nepodařilo dostat kotouč za brankovou čáru.

Třebíčtí vyhráli vhazování a okamžitě se vrhli do napadání. Hostující Pavlas podrazil jednoho ze svěřenců trenéra Sobotky a zamířil tak na trestnou lavici. Domácí se však při přesilové hře trápili. Lojek se snažil svou ranou konečně dostat kotouč do sítě, ale Rybár střelu viděl a pohlídal si ji. Po vypršení trestu se hnal dopředu Paták. Ani jeho rána ovšem mezi třemi tyčemi neskončila. Domácí se snažili strhnout vývoj zápasu na svou stranu, ale Rybár pokryl jak střelu Davida Dolníčka, tak i střelu z hole Romana Erata. Domácí pak byli poprvé potrestáni dvouminutovým trestem. Hosté toho však v přesilovce moc nevymysleli, a tak i oni vyšli z početní výhody naprázdno. Po přihrávce Dolníčka se ke střele z mezikruží dostal Zdráhal. Rybár však vytáhl parádní zákrok a ukazoval, že dnes chytá opavdu ve výborné pohodě. Veselí pak podrazil jednoho ze svých protihráčů a odešel pykat na trestnou lavici. V přesilovce se do šance dostal Ján Niko, ale narazil jen na připraveného Rybára. Bača si od rozhodčích vykoledoval dvouminutoví trest a hosté šli do tří. Domácím k první brance nepomohla ani souhra Erata s Kristlem. Přesilovka tak zůstala znovu nevyužita. Havránek se snažil dostat do šance, ale střela se mu vůbec nepovedla. Domácí měli nad Kališníky převahu, ale Rybár přitahoval puky jako magnet. Hosté se z tlaku nemohli vymanit a následovaly tak dvě slepená zakázaná uvolnění. Svou aktivitou si Třebíč vydobila další přesilovku. Zdráhal pálil od modré čáry. Jeho pokus však Rybár viděl a vyrazil mimo brankoviště. Domácím se tak nevyvedla ani tato přesilovka. Po přesilovce se do velké šance dostali domácí. Už měli ruce nahoře, ale brankář Jekel fantasticky zastavil kotouč před brankovou čarou. Po ráně od modré se k dorážení hnal Kusko. Úspěšný ale nebyl. Ke konci třetiny dostali domácí k dispozici další přesilovku. Bílé Hvězdy se ale provinily faulem a poměr sil na ledě se vyrovnal. To bylo vše co se ve druhé třetině stalo.

Hned na úvod třetí časti základní hrací doby zamířil na trestnou lavici Martin Lojek, který se provinil sekáním protihráče. Domácí se ale litoměřické přesilové hře ubránili. Po skončení oslabení vyrazili domácí do obraného pásma hostů. Matěj Psota vybídl ke střele Jana Milfaita, který trefil jen lapačku Rybára. Přišla další akce na jejímž konci byl znovu Jan Milfait. Opět však zaúřadoval skvěle chytající litoměřický brankář. Útočné výpady domácích pokračovaly. Havránek poslal kotouč na Dymáčka, ale brankář hostů byl znovu na místě. Domácí držely hosty v obraném pásmu a vypramenila z toho další přesilovka pro Třebíč. Bartejsova rána se odrazila do klubka hráčů před Rybárem. Nikdo z domácích však nebyl schopen poslat kotouč za záda litoměřického brankáře. Po této skrumáži fauloval Dymáček a hosté hráli přesilovou hru. Po skončení oslabení fauloval Matěj Psota a Třebíč šla znovu do čtyř. V oslabení unikl litoměřické obraně Erat. Na Rybára si však nepřišel. Psota a Milfait si udělali další výlet před Rybárovu branku. Přihrávka na Milfaita ovšem byla nepřesná. Litoměřice posléze opět faulovali a Třebíči se naskytla příležitost rozhodnout zápas. Eratova rána byla tečovaná těsně před Rybárem, ale v síti nakonec neskončila. Ani třetí perioda branku nepřinesla. Rozhodnout se tedy muselo v nastaveném čase nebo připadně v nájezdech.

V prodloužení už se třebíčské publikum branky dočkalo. K nevoli domácích fanoušků však kotouč skončil v síti Jekela. Jan Milfait ztratil kotouč a v přečíslení dostal puk za Jekela Matúš Paločko, který tak definitivně rozhodl dnešní zápas. Litoměřice si tak domů odvážejí vydřené dva body.

Tiskovka po utkání TRE - LTM 0:1pp

Martin Sobotka – SK Horácká Slavia Třebíč: V první třetině nám vůbec nešly nohy, byli jsme všude o krok později. Je možné, že se na tom podepsala únava z náročného programu soutěže. První třetina nám vůbec nevyšla, soupeř nás v ní předčil a my jsme po ní byli rádi za stav 0:0. O přestávce jsme hráčům řekli, že musíme zlepšit skoro všechno, včetně pohybu, což se nám povedlo. Soupeř začal faulovat, měli jsme pár přesilovek, ale produktivita v nich nás trápí. Vždycky tam vymýšlíme o přihrávku nebo dvě navíc, místo jednoduché střely na bránu a dorážky. Hodně střel také chodí mimo a duní o zadní mantinel. Musíme náš hokej zjednodušit, víc se tlačit do brány. Druhou a třetí třetinu jsme byli aktivnější, ale soupeři dnes parádně zachytal brankář. Prodloužení tři na tři pak už bylo vabank. Udělali jsme špatnou chybu na modré a soupeř nám z toho ujel tři na jednoho a šanci proměnil. Máme dnes jeden bod a teď se musíme soustředit na sobotní utkání s Mostem.

Daniel Tvrzník – HC Stadion Litoměřice: Do utkání jsme vstoupili dobře a velice dobře jsme odehráli celou první třetinu. Byli jsme v ní aktivnější, ale po takové třetině venku, pokud chcete myslet na body, musíte vést. To se nám nepovedlo. Ve druhé třetině jsme nedodržovali taktiku, udělali jsme nějaké fauly a zápas se pak nesl ve znamení přesilovek, jednou jsme ji hráli my, pak zase domácí. Oslabení jsme však odehráli velice dobře. Velký dík patří Patriku Rybárovi, který nás v bráně dnes hodně podržel. Pro nás jsou dnešní dva body v naší situaci hrozně cenné. Poprvé jsme vyhráli prodloužení, i když jsme už letos prodlužovali potřetí.