Třebíč prověří omlazený čtvrtfinalista mistrovství světa - tým Francie

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Již v pátek 8.8.2014 nás čeká další zajímavé přípravné střetnutí. Po vítězných duelech s extraligovými týmy Olomouce a Komety Brno změří Horácká Slavia Třebíč síly s reprezentačním týmem Francie. Hokejisté této země již patří mezi stálé účastníky MS a dokáží trápit velké favority. Na posledním šampionátu v Bělorusku dokonce došli až do čtvrtfinále. Zápas v MANN + HUMMEL Aréně začíná tradičně v 17:30.

Tým ze země Galského kohouta upoutal svými výkony především na letošním MS, kdy potrápil řadu favoritů včetně Kanady, Slovenska či České republiky.

Již několik let zahajuje reprezentace Francie sezónu přípravným kempem v Ostravě. Většinou jsou do této lokality zváni hráči do 23 let. A ne jinak tomu je letos. Francouzští reprezentanti letos do svého programu zařadili i utkání s Horáckou Slavií Třebíč a tak zamíří i na Zimní stadion Města Třebíče - MANN+HUMMEL ARENU.

Francouze vede trenérské duo Dave Henderson a Pierre Pousse. Tito lodivodi si do týmu vyhlédli i některé mladíčky, kteří zazářili na MS v Minsku. Je to Florian Chakiachvili, Eliot Berthon a Nicolas Ritz.

Francouzi zatím sehráli šest přípravných zápasů. 31. července prohráli v Jihlavě 1:6, přičemž vedli 1:0, ale Jihlava otočila zápas čtyřmi góly už v první třetině. V tomto utkání bránil francouzskou svatyni Clément Fouquerel, kterého střídal na začátku třetí třetiny Sebastian Ylönen, brankově se prosadil pouze Antony Rech.

Svůj druhý přípravný zápas sehrála Francie už o den později v polském Jastrzebie, kde podlehla tamějšímu GKS 3:2 po nájezdech, přestože vedla 2:0. Branku hostí strážil Sebastian Ylönen, jenž se narodil ve Francii, ale má finské rodiče. O branku Francouzů se podělili Mathieu Briand a Romain Carpentier.

Ve třetím utkání 4.8.2014 zavítali mladí hráči Francie na led prvoligisty z Havířova. Ve třetím zápase se představil i třetí brankář Antoine Bonvalot. Domácí tým vyhrál v poměru 5:2, když se trefil pětkrát Marek Loskot, jenž do týmu Havířova zamířil na hostování z Mladé Boleslavi.

Následující den se Francie utkala v Piešťanech s místím SHK 37. Zde se reprezentaci Galského kohouta povedlo uhrát bod, když prohrála až na nájezdy 2:3, když v průběhu utkání dokázala dvakrát vyrovnat nepříznivý vývoj.

K pátému utkání se mladé družstvo Francie postavilo ihned následující den, kdy sehrálo modelové utkání s juniory Olomouce. Zde konečně hráči s kohoutem na dresu poznali, jak chutná vítězství, když své protivníky udolali 3:2.

Poslední šesté utkání odehráli ve čtvrtek 7.8.2014 ve Skalici s místím HK36. Skalica po celý zápas vedla, pouze ve 34. minutě se Galský kohout dostal do vedení, ale v závěru byl rád za remízu. A protože nerozhodlo ani následné prodloužení, přišly na řadu samostatné nájezdy. Ty lépe zvládli hokejisté z oblasti Záhoří. Konečný výsledek je tedy 5:4 po samostatných nájezdech pro domácí tým.

Hráči Francie v přípravném kempu:

Brankáři:
Antoine Bonvalot (Grenoble), Clément Fouquerel (Chamonix), Sebastian Ylönen (Bordeaux).

Obránci:

Raphaël Faure, Léo Guillemeain (oba Rouen), Nicolas Leclerc, Kevin Dusseau, Aziz Baazzi (všichni Amiens), Florian Chakiachvili (Briancon), Quentin Scolari (Grenoble), Vincent Llorca (Laurentan Univ, Kanada).

Útočníci:
Tim Bozon (Kootenay, WHL), Nicolas Ritz (Hämeenlinna, Finsko), Antony Rech, Mathieu Briand (oba Dijon), Eliot Berthon (Biel, Švýcarsko), Joris Bedin, Matthias Terrier (oba Chamonix), Valentin Claireaux, Axel Rious, Marius Serer (všichni Amiens), Céderic Di Dio Balsamo (Briancon), Robin Gaborit (Angers), Jordann Perret (Grenoble), Peter Valier (Epinal).

Utkání SK Horácká Slavia Třebíč – Francie U23 začíná v MANN+HUMMEL Aréně v pátek 8.8.2014 v 17:30. Všichni jste srdečně zváni.

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!