Menu +

Třebíčský klub je společensky zodpovědný a dokázal to i v sezóně 2016 – 2017. Podívejte se.

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Sezóna 2016 – 2017 znamenala pro třebíčský hokej významný milník. Horácká Slavia v tomto roce oslavila dvacet let od legendárního postupu do naší druhé nejvyšší soutěže. Ve WSM Lize není žádný jiný klub, který v ní působí tolik sezón. Horácká Slavia Třebíč připravila v tomto ročníku hned několik akcí, ať už se vztahem k tomuto výročí, nebo jako charitativní projekty, které si nyní můžeme připomenout, ať už slovem, fotografií, nebo i videem.
Sdílejte článek
 

V průběhu už zmiňovaných dvaceti let se Horácká Slavia v první lize zabydlela a hokej v Třebíči diváky stále baví. Prožívají s ním velmi bohaté zážitky.

Stačí připomenout například tři postupy do semifinále v řadě v ročnících 2013 – 2014, 2014 – 2015 a 2015 – 2016. Fandové a fanynky si jistě pamatují třeba ročník 2009 – 2010, páté místo po základní části a domácí postup z předkola v nervy drásající sérii s Vrchlabím i následnou čtvrtfinálovou sérii s Hradcem Králové.

Stejně jako tehdy (pod vedením Jaromíra Šindela s Romanem Vondráčkem) skončili i letos třebíčští hokejisté po základní části na pátém místě. To jim zajistilo přímý postup do čtvrtfinále, kde jim stopku po více než vyrovnaných duelech vystavila pražská Slavia. Pod tímto úspěchem jsou podepsáni trenéři Martin Sobotka a Jaroslav Barvíř.

Třebíčský hokej, to ale nejsou jen výkony na ledě, ale i „to kolem“. A třebíčský klub se v právě končícím ligovém ročníku i na poli marketingu opravdu činil.

Hokejová exhibice – skvělá zábava, přes dva tisíce diváků a osobnosti na ledě i v hledišti. Nechyběli Patrik Eliáš, Tomáš Zelenka a mnoho dalších osobností.

Z diváckého hlediska byla asi nejatraktivnější akcí hokejová exhibice osobností Horácké Slavie Třebíč minulých dvaceti let proti týmu HC Olymp Praha. Zápas vidělo dva tisíce a sto sedmdesát diváků, které bavily kousky nejen hráčů Olympu. Hlavním důvodem, proč diváci přišli v tak hojném počtu do hlediště, však bylo poděkování pozvaným hráčům posledních dvaceti let třebíčského hokeje. Ne všichni pozvaní se mohli zúčastnit, ne všichni mohli zasáhnout do utkání, přesto byl tým nazvaný HST 20 plný velmi zajímavých jmen. Na led nastoupili - Stanislav Neruda, Filip Luňák – Zdeněk Sedláček, Bedřich Ščerban, Marcel Hrbáček, Tomáš Zeman, Karel Šefčík, Lukáš Sláma, Rostislav Malena, Oldřich Kališ – Michal Mikeska, Radek Novák, Milan Buďa - Martin Fryauf, Oldřich Bakus, Roman Hlouch - Michal Kaňka, Jakub Žiška, Patrik Eliáš - Kamil Pokorný, Tomáš Madrý, Martin Sobotka - Roman Mejzlík, Petr Zahradník, Karel Vejmelka starší.

Trenéři: Milan Chalupa, Jiří Otoupalík, Roman Vondráček, Jaromír Šindel

“Oslavu 20 let v 1. lize formou exhibičního utkání vnímám jako poděkování všem, kteří se jakýmkoli pozitivním způsobem, ať na ledě nebo mimo něj, podíleli na chodu klubu. Vrcholem klubové pyramidy je družstvo mužů, do kterého se v průběhu celého období zabudovalo velké množství třebíčských odchovanců. Zvláštní poděkování patří sponzorům třebíčského hokeje a skvělým domácím fanouškům,“ řekl k této povedené akci jeden z pamětníků slavného postupu, současný funkcionář a trenér staršího dorostu Horácké Slavie Radek Novák.


Pokračovala i charita – popáté Dvakrát v roce Vánoce a Sbírka pro Toníka Voznicu

Horácká Slavia se dlouhodobě věnuje také charitativní činnosti. Tu letos zastoupily hned dvě akce. Po celou sezónu probíhala sbírka pro Toníka Voznicu, fanouška Horácké Slavie, který na vozíku statečně bojuje se zdravotním postižením. Výtěžek mu pomůže právě při jeho náročné léčbě. Do sbírky se zapojili i fanoušci, kteří spontánně při pochodu na derby vybrali mezi sebou finanční hotovost, kterou šťastnému Tondovi osobně předali.

Poděkování za sběr víček pro Tondu

Na sekretariát Horácké Slavie dorazilo poděkování od rodiny Voznicových všem, kdo neváhali a přispěli. Poděkování přinášíme v originálním znění.

“Chtěla bych tímto poděkovat všem, komu není osud Tondy lhostejný. Vaše pomoc formou sběru víček přispěje na handbike – kolo k vozíku.

Naše velké poděkování patří organizátorům SK Horácké Slavie Třebíč, kteří umožnili uspořádat sbírku víček na zimním stadionu.
Děkujeme také fanouškům a ostatním lidem, kteří se zapojili do sběru víček.

Nasbíralo se 1 533kg víček a za ně jsme dostali 9 206,- Kč.
Děkujeme za finanční pomoc od fanoušků Fan klubu Horácké Slavie, kteří přispěli částkou 5 000,- Kč. Děkujeme.

Přejeme hodně úspěchů hráčům Horácké Slavie, fanouškům a ostatním sběračům.
Hodně zdraví a štěstí.

Děkujeme. Tonda s rodiči.


Pátý ročník akce Dvakrát v roce Vánoce - sbírka pro děti z dětských domovů a plyšáci na ledě

Diváci v Třebíči už si zvykli, že krátce po novém roce bývá organizována akce Dvakrát v roce Vánoce a nejinak tomu bylo i letos. Na ledě znovu přistálo o druhé přestávce vybraného utkání více než tisíc plyšáků darovaných diváky, kteří poputovali na dětské oddělení nemocnice Třebíč. Děti z dětských domovů v Náměšti nad Oslavou a Hrotovicích se akce opět osobně zúčastnily a pomáhaly se sběrem plyšáků přímo na ledové ploše. Tento ročník dobročinné akce znovu podpořili i někteří kluboví partneři Skupina ČEZ, Expert Elektro, Alsami, Pletex, Cafe+Co.

“Horácká Slavia je hokejový klub, kterému nejsou lhostejné těžké životní osudy - máme zodpovědnost být v těchto projektech a činnostech aktivní - a to díky velmi široké členské i fanouškovské základně a především pozitivní zpětné vazbě. Díky těmto aspektům se tyto projekty realizují s větší radostí. Zjednodušeně řečeno: Horácká Slavia Třebíč pomáhá a pomáhá ráda,“ dodává muž, jenž má tyto činnosti v Horácké Slavii ve své kompetenci, marketingový manažer klubu Bc. Daniel Šlapák.

Výše zmíněné mimohokejové aktivity pomohly k lepšímu vnímání Horácké Slavie a k obrazu klubu aktivně se podílejícího na charitativních činnostech i u široké veřejnosti. Horácká Slavia Třebíč je společensky zodpovědným klubem, který dokáže pomoci potřebným.

„Rád bych na tomto místě poděkoval všem lidem a také partnerům klubu, kteří se výše zmíněných projektů v hokejové sezoně 2016/2017 zúčastnili a těším se na spolupráci v sezoně 2017/2018, která bude již 21. od postupu do druhé nejvyšší hokejové soutěže,“ děkuje na dálku všem, kdo se jakkoli podíleli na úspěchu akcí pořádaných klubem, Daniel Šlapák.

Zároveň se nám blíží 90. výročí založení klubu. Aktivity spojené s tímto výročím budou pestré a již teď se na ně mohou všichni fanoušci těšit.

Podobné články

Aktuální zprávy

OBRAZEM: Hry pro děti, autogramiáda hráčů a večerní zábava, to byl první ročník Horáckých pivních slavností

včera
Aktuální zprávy

Chceme zvýšit kvalitu tréninků, máme kompletně obsazeny posty trenérů, říká k mládeži Radek Novák

9.5.2018
Aktuální zprávy

Další návrat, třebíčskou ofenzivu posiluje štírek Adam Raška

9.5.2018