V sobotním domácím zápase bude hostit Horácká Slavia tým Jestřábů Prostějov

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Základní část WSM ligy je ve své poslední čtvrtině a v rámci 41. kola nabízí další z důležitých zápasů. Do Třebíče tentokrát zavítá tým LHK Jestřábi Prostějov. Tým, který zatím ze všech letošních střetnutích s Bílými hvězdami vyšel jako vítěz. Podaří se konečně Horácké Slavii nad Jestřáby zvítězit? Úvodní buly zápasu SK Horácká Slavia Třebíč - LHK Jestřábi Prostějov bude vhozeno v již tradiční čas 17:30 na Zimním stadionu města Třebíče - MANN+HUMMEL ARÉNĚ v sobotu 14. ledna 2017.

Krátký pohled do historie klubu

Prostějovský klub byl založen v roce 1913 a již po jedenácti letech své existence a hraní přátelských utkání se stal účastníkem pravidelné soutěže. V poválečných letech Prostějovští neustále pendlovali mezi dvěma nejvyššími soutěžemi. Od let sedmdesátých však začal klub střídat soutěže stále nižší a nižší, až se dokonce jeden čas ocitl v divizi.

V devadesátých letech a následující novodobé historii proběhlo v prostějovském klubu několik majetkových změn ve vedení klubu, častá byla i změna názvu. Dále také pokračovalo putování prostějovského klubu českými ligovými soutěžemi, které ukončil až ročník 2013/2014, ve kterém Jestřábi dokázali postoupit do 1. ligy.

V loňské sezóně se tomuto týmu podařilo zakončit základní část na šestém místě zaručující přímý postup do čtvrtfinále play-off. Účast ve vyřazovací části však byla kratší než prostějovští doufali. Ze všech čtyřech zápasů série proti Slavii Praha odešel tým Jestřábů Prostějov poražen a sezóna jim skončila.

LHK Jestřábi Prostějov

I když se letos jestřábům oproti loňsku tolik nedaří, stále se v tabulce pohybují na příčkách zajišťující předkolo play-off. Na začátku poslední čtvrtiny soutěže se nacházejí s 53 body na 10. místě tabulky WSM ligy.

Na ledě soupeřů však Prostějovští body spíše ztrácejí. Z dosavadních 20 venkovních zápasů brali plný počet bodů pouze čtyřikrát, jednou zvítězili v prodloužení a dvakrát ovládli samostatné nájezdy. Právě první zápas v Třebíči náš soupeř dovedl až k této dovednostní disciplíně a zvítězil. Pro třebíčské bílé hvězdy jsou prostějovští jestřábi soupeř, kterého ještě letos nedokázali porazit.

Kanadské bodování týmu Prostějova vede Martin Novák (11+25), nejlepším střelcem je Matouš Venkrbec (14+11). Mezi obránci bodově dominuje Aleš Holík (9+14), zárověn je však nejhorším jestřábem ve statistice +/- (-14).

V současném kádru jestřábů je hned 5 hráčů, kteří v minulých letech oblékali dres s bílou hvězdou. (Jan Káňa, Jakub Šlahař, Aleš Holík, Petr Štindl a Marek Švec) Na soupisce týmu Třebíče však žádného ex-jestřába nenajdeme.

Předzápasové informace

Jestřábi Prostějov zažívají výsledkovou krizi. V posledních osmi zápasech zvítězili pouze jednou a to proti (9.) Benátkám na Jizerou. I když se jim vcelku daří střílet góly, co do obrany, za soupeři značně zaostávají. Skóre těchto posledních osmi zápasů (17:32) hovoří za vše.

V minulém kole přijela na led jestřábů Dukla Jihlava. Prostějov se na svého soupeře téměř celý zápas gólově dotahoval, ve třetí třetině se však výsledek zlomil a Jihlava zvítězila v poměru 2:5.

Soupisky soupeřů v minulém kole

LHK Jestřábi Prostějov: Kantor – Grebeňuk, A. Holík, T. Kvapil, Protivný, Štindl, V. Zadražil – Augustin, Hozák, Indra – L. Krejčík, Luňák, Matuš – Martin Novák, Rudovský, Šlahař – Švec, Venkrbec, Zabloudil – Žálčík

SK Horácká Slavia Třebíč: Dominik Svoboda – Zdráhal, F. Král, Bartejs, Lojek, Čejka, Zábranský – Jan Wasserbauer, Dolníček, Pekr – Kusko, R. Zohorna, Mrázek – Malec, T. Havránek, Huňa – Milfait, Paták, Přibyl

Bílé hvězdy čeká rozhodující pátá bitva o postup do semifinále!