VIDEO: Hokejisté už trénují na ledě. Čeká je devět přípravných duelů, první s Kometou Brno
26.7.2017  |  Autor: Jiří Mokrý

VIDEO: Hokejisté už trénují na ledě. Čeká je devět přípravných duelů, první s Kometou Brno

T ř e b í č - Konec července je pravidelně obdobím, kdy hokejisté Horácké Slavie Třebíč vyjíždí na zbrusu novou ledovou plochu. Stejně tak je tomu i letos, v sezóně, kdy Třebíč bude slavit devadesát let od založení klubu s hrdým názvem SK Horácká Slavia Třebíč. Trenéři Martin Sobotka a Jaroslav Barvíř naplánovali devět přípravných zápasů, ten první a divácky velice atraktivní je na programu už v úterý 1. srpna. Na třebíčský led dorazí aktuální extraligový šampión – HC Kometa Brno.

Druhou přípravu na WSM Ligu zahájila s týmem trenérská dvojice Martin Sobotka – Jaroslav Barvíř. Na soupisce hráčů, kteří se porvou o ligový trikot, je třicet jmen, z toho dvacet útočníků, sedm obránců a tři brankáři. Na ledě se jich objevilo dvacet devět. Jozef Huňa je totiž po operaci kolene a k týmu se připojí v průběhu sezóny, nejdříve však až v září, možná i později.

Příprava má klasický rámec, první tři týdny se bude pracovat nejen na ledě, ale i v posilovně a na suchu. Všichni jsou si velmi dobře vědomi, že co teď nenatrénují, v sezóně jen těžko doženou. Proto budou hráči pracovat na objemu a síle. Po utkání ve Žďáře nad Sázavou, který se bude hrát v pátek 18. srpna, plánují trenéři první větší zásah a redukci kádru. Tým připravený na WSM Ligu by chtěla mít trenérská dvojice sestaven na konci srpna. Pak už bude zbývat jen devět dnů do startu soutěžních utkání a tedy i na vypilování herních prvků.

Třebíčské Bílé hvězdy zahájí další prvoligovou sezónu v sobotu 9. září, kdy na vlastním ledě vyzvou Benátky nad Jizerou.

Soupiska hráčů v přípravě Horácké Slavie Třebíč

Brankáři: Dominik Svoboda, Roman Šoustal, Pavel Jekel

Obránci: Jiří Wasserbauer, Václav Čejka, Lukáš Hort, Karel Svoboda, Tomáš Kaláb, David Sedláček, Lukáš Vágner

Útočníci: Roman Erat, David Dolníček, Matěj Novák, Ondřej Malec, Lukáš Paták, Jan Wassebauer, Silvester Kusko, Radim Nejedlý, Robin Caha, Richard Kristl, Jakub Kadlec, Radim Ferda, Petr Kratochvíl, Tadeáš Král, Tomáš Mlynář, Aleš Heinrich, Michal Vodný, Tomáš Mejzlík, Michael Čejka, Jozef Huňa - rekonvalescence po operaci

 
VYHLEDÁVÁNÍ
PODOBNÉ ČLÁNKY
AKTUÁLNĚ NA WEBU

ZDR - TRE 2:3 sn - Třebíčští porazili Žďár i podruhé, zdolali jej po nájezdech

T ř e b í č - Pátý přípravný zápas měli na programu hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Zajížděli k němu na led druholigového Žďáru nad Sázavou. Jak trenéři avizovali, nechali odpočívat zkušené hráče první formace, chybělo také několik marodů. Naopak do kádru byli zařazeni na zkoušku příchozí obránce Lukáš Spurný a útočník slovinského původu Rok Macuch, oba z Olomouce. Třebíčští vedli 2:0 a do půli zápasu byli lepším celkem. Pak ale museli až příliš často, dohromady jedenáctkrát, na trestnou, z toho dvakrát čelili přesilovkám pěti proti třem. Ty dokázali domácí využít a po šedesáti minutách byl tak stav utkání 2:2. Prodloužení nerozhodlo, v nájezdech pak uspěli pouze třebíčští Silvester Kusko a Jan Wasserbauer.

 
SERVIS
 
 
Copyright © 2002-2017 SK Horácká Slavia Třebíč & eSports.cz, s.r.o. | redakce webu | RSS