T ř e b í č - V neděli 29. března jsme uspořádali turnaj mladších žáků ročníku 2004. Hrálo se systémem každý s každým 3 x 15 minut čistého času. V případě provinění proti pravidlům byl tým potrestán jednou trestnou minutou. Na turnaj jsme primárně pozvali týmy, jejichž turnajů se zúčastňujeme. Pozvání na náš turnaj přijaly týmy HC Tábor, SC Kolín a HC Zubr Přerov. Tímto turnajem jsme chtěli zakončit úspěšnou sezónu, ve které se našim Bílým hvězdám velmi dařilo, v mistrovské soutěži prohráli minimum zápasů. Všechny zápasy v turnaji byly vyrovnané a podle vyjádření zúčastněných týmů se akce vydařila. Naši hráči v turnaji podali velmi přesvědčivé výkony, kdy se skvělými zákroky předvedli oba naši brankaři, obranné řady se snažily zodpovědně bránit a podnikaly i ofenzivní výpady, které se dařilo proměňovat, a útočné šiky střílely krásné branky. V celém turnaji jsme dali nejvíce branek a nejméně inkasovali.

Zápasy:

HC Tábor - HS Třebíč 2:5

Branky: Sabiniok (Koreš), Herda (Spěváček, Zátopek) - Horký, Topol (Horký, Svoboda), Topol (Horký), Topol (Svoboda), Staněk (Topol)

V úvodním zápase turnaje bylo vidět zajímavé utkání, šance se rodily na obou stranách. V první třetině jsme si vypracovali tříbrankové vedení, které jsme v dalších dvou třetinách spolehlivě hlídali.

VIDEO Z UTKÁNÍ ZDE

SC Kolín - HC Zubr Přerov 4:3

Branky: Novotný (Kvapil), Babička (Novotný), Terč, Terč (Dufek) - Šíma (Buršík), Buršík (Hlávka, Raška), Hlávka (Kolařík, Buršík)

HS Třebíč - HC Zubr Přerov 4:2

Branky: Šabatka (Kuba), Staněk (Šabatka, Horký), Horký (Svoboda), Venhoda (Šabatka) - Kolařík (Schneider), Hlávka (Buršík)

V zápase jsme se ujali vedení, soupeř vyrovnal. V závěru první třetiny jsme brankou Staňka v oslabení se ujali vedení. Ve druhé třetině jsme přidali dvě branky, v závěrečné části se v úvodu v oslabení prosadil Přerov, a tím byl stanoven konečný výsledek utkání.

HC Tábor - SC Kolín 0:2

Branky: Houžvička, Kvapil

HC Zubr Přerov - HC Tábor 2:7

Branky: Kolařík (Šejba), Schneider (Koblížek) - Spěváček (Makovec), Makovec (Zátopek), Sabiniok (Koreš), Makovec (Mareš), Sabiniok (Petrásek), Koreš, Petrásek (Spěváček)

SC Kolín - HS Třebíč 2:5

Branky: Novotný (Lederer), Macu (Babička) - Staněk, Mašíček (Krotký), Krotký, Horký, Kuba (Šabatka)

V posledním zápase turnaje se utkaly dva neporažené týmy, takže se hrálo finále. Našim Bílým hvězdám stačila ke konečnému prvenství remíza. V úvodní třetině se hrálo vyrovnané utkání, když v 10. minutě šel do vedení soupeř. Minutu před koncem první pasáže se nám podařilo vyrovnat. V polovině druhého dějství nejprve Vejmelka chytil samostatný nájezd soupeře a v závěru třetiny se prosadil Mašíček. V úvodu třetí části se podařilo soupeři odskočit na dvoubrankový rozdíl, soupeř se však nechtěl vzdát a ve 37. minutě opět snížil na rozdíl jednoho gólu. Tři minuty před koncem se prosadil Horký a poslední branku jsme vsítili do prázdné branky při power play soupeře, úspěšným exekutorem byl Kuba.

Turnaje se v dresu Horácké Slavie Třebíč zúčastnili tito hráči: Lukáš Vejmelka, Jan Trvaj - Adam Topol, Marcel Hrbáček, Štěpán Šabatka, Lukáš Kardoš, Tomáš Jaša, Nikolas Bobrovský, Svatoslav Outulný - Adam Horký, Tomáš Staněk, Adam Svoboda, Miroslav Mašíček, Adam Kuba, David Krotký, Jan Venhoda, Martin Oliva, Radek Němec. Trenéři: Petr Staněk, Miloslav Topol. Vedoucí družstva: Pavel Trvaj

Konečné pořadí turnaje:

1. SK Horácká Slavia Třebíč
2. SC Kolín
3. HC Tábor
4. HC Zubr Přerov

Hodnocení turnaje: "Dle reakce zúčastněných týmů se akce vydařila, jsem rád, že jsme nemuseli řešit žádné problémy, všichni hráči si turnaj ve zdraví užili a tímto způsobem jsme mohli našim dětem poděkovat za výkony v celé sezóně. Dále bych chtěl poděkovat všem organizátorům a rodičům, kteří přispěli k hladkému průběhu celé akce," hodnotí průběh turnaje jeden z organizátorů Pavel Trvaj.

Hodnocení turnaje z úst trenéra Petra Staňka: "Turnaj hodnotím velmi pozitivně. Odehráli jsme vyrovnaná utkání s kvalitními soupeři. Kladně hodnotím bojovnost, zarputilost, tah na bránu, výborný výkon obou brankářů. Na turnaji vládla skvělá atmosféra a podpora domácího fanklubu byla znát. Hráči se na každé utkání hecovali a navzájem se podporovali. Turnaj se vyvíjel tak, že poslední utkání byl boj o první místo. Utkání s Táborem a Přerovem jsme vyhráli a o první místo jsme hráli s Kolínem, který měl stejný počet bodů. Ze začátku nás Kolín přehrával lepším bruslením a kombinací, ale kluci to nevzdali a hru postupně vyrovnávali a vytvořili si dvougólový náskok. Kolín zkoušel hru bez brankáře, ale nabylo to nic platné. Gólem do prázdné brány jsme pečetili výhru v utkání i celém turnaji. Děkuji panu Svobodovi a panu Trvajovi za organizační zajištění turnaje, čímž umožnili hráčům si zahrát turnaj na domácím hřišti."

A protože se jednalo o poslední vystoupení mladších žáků D, požádali jsme trenéra Staňka o stručné hodnocení celé sezony: "Letošní sezonu hodnotím kladně, vstup do sezony se nám povedl, získali jsme šest vítězství v řadě. Zastavila nás až Chotěboř, pozdější vítěz skupiny. Celkově jsme skončili na druhém místě, což je úspěch. Lepší by bylo hrát nadstavbu, ale vinou součtových tabulek jsme hráli jen o umístění. Na hráčích jde vidět zlepšení, na někom více, na někom méně. Pořád je na čem pracovat, bruslení, práce s holí, kontrola puku, střelba. Ta nás trápí, máme spoustu šancí, ale dáváme málo gólů. U některých hráčů je potřeba zlepšit vůli dát do zápasu a tréninku víc nasazení, jak se říká, hrát víc na krev.
Zlepšit se musíme kombinačně, je třeba zpřesnit nahrávku a zpracování kotouče. Sešli se u nás dva výborní brankáři, některé zákroky se jim nepovedly, těch ale bylo málo, jiné zápasy nám doslova vychytali. Je potřeba, aby na sobě kluci dál pracovali nejen na tréninku, ale i doma. Teď si mohou od hokeje odpočinout a provozovat jiné sporty: kolo, plavání, fotbal, tenis, posilování s vlastní váhou, kliky, dřepy, lehy - sedy atd. Zvláštní poděkování patří hlavnímu trenérovi mladší žáků Petrovi Maštalířovi za kvalitně vedené a sestavené tréninky,"
uzavírá své hodnocení sezóny trenér Petr Staněk.