Ve středu do Ústí, v zápase půjde o výchozí pozici pro čtvrtfinále play-off

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Základní část se přiblížila do svého finiše. Před Horáckou Slavií je pouze jediné utkání, které rozhodne o tom, z jaké pozice půjdou Třebíčští do bojů play - off. Ve středu zajíždí Horácká Slavia na led ústeckého Slovanu, kde je nečeká lehký souboj. Utkání HC Slovan Ústí nad Labem – SK Horácká Slavia Třebíč začíná na severu Čech ve středu 4. února 2015 v 18:00.

Ústečtí hokejisté patří k tradičním prvoligovým týmům. Po přebudování kádru se Slovan v letošní sezóně dlouho trápil, skvělým finišem si ale zajistil předkolo play-off. Dlouho se o desáté místo přetahoval se Šumperkem, ale tomu došel v závěru dech, a tak mohou být v Ústí spokojeni. V zatím odehraných 51 utkáních nasbírali svěřenci Miroslava Macha 75 bodů. V kolonce vítězství i proher svítí shodné číslo 22. Rozdíl je pouze v získaných bodech v prodlouženích, či nájezdech. Zatímco Slovan získal prémiový bod pouze dvakrát, jeho soupeři celkem pětkrát. Brankový podíl Ústí je rovněž téměř vyrovnaný 157:161.

Trenér Miroslav Mach má k dispozici kádr, jehož věkový průměr je 23 let. V bráně dostává přednost především Michael Petrásek, kterému kryje záda zkušený Martin Volke. Obrana má ve svém středu zkušené hráče jakými jsou Tomáš Kolafa, Martin Vágner, Kamil Černý. V Ústí působí i Vladimír Brož, který působil v sezóně 2011/12 i v Třebíči. Mezi naděje můžeme počítat Jana Hucka, Jana Trončinského či Miroslava Straku. I v útoku lze najít známé osobnosti 1. ligy. Především Jaroslav Roubík budí v soupeřích velký respekt. Zdatně mu v tomto směru sekundují Ladislav Gengel, Vít Budinský a Tomáš Rod.

Třebíč v minulém kole doma přehrála Benátky nad Jizerou 4:3. Hra byla jak na houpačce. Jako první se trefil domácí Havel. Těsně před přestávkou se hostům naskytla příležitost hrát přesilovou hru. Tu využili téměř okamžitě, když úspěšným střelcem byl Skořepa. V 28. minutě se mezi kruhy dostal Lukáš Havel a znovu strhl vedení na stranu Třebíče. Benátky ovšem do další přesilovky opět srovnaly a opět v přesilové hře. Že Benátky přesilovky umí, potvrdily ve 44. minutě, kdy využili již třetí početní výhodu. Bílé hvězdy utkání nezabalily a po brankách Rašky a Dolníčka si do tabulky připsaly 3 body.

Z jakého umístění půjdou Bílé hvězdy do play-off určí toto utkání, hodně ale záleží na výsledcích ostatních zápasů. Třebíč může při určité konstelaci uvažovat i o druhém místě, to v případě vlastní výhry a prohry svých konkurentů a zároveň musí být Kladnu odečteny tři body za neoprávněný start hráče. Jihlava však bodovala ve dvanácti po sobě jdoucích zápasech a v Havířově jistě bude chtít tuto sérii prodloužit. České Budějovice mají před sebou rovněž těžký zápas, neboť hrají s Litoměřicemi, které by chtěly vybojovat postupovou šestku a tím se dostat přímo do čtvrtfinále play-off.

I Ústí však ještě bojuje o lepší výchozí pozici pro předkolo. Při rovnosti bodů s Benátkami by Slovan díky lepším vzájemným zápasům vstupoval do vyzařovací části nejhůře z deváté příčky.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Ústí nad Labem:
Jihlava - Ústí 2:3sn (0:1, 0:1, 2:0 – 0:0), branky: Roubík, Pohl, rozhodující nájezd Roubík.
Ústí - Litoměřice 4:3 (1:0, 2:2, 1:1), branka: Roubík2, Vaněk, Tůma.
Prostějov - Ústí 1:5 (0:3, 0:1, 1:1), branky: Kloz 2, Tůma 2, Roubík.

Kanadské bodování týmu Ústí nad Labem:
Jaroslav Roubík - 51Z – 37G+32A
Tomáš Rod - 50Z – 12+42A
David Tůma - 49Z – 25G+12A

Vzájemný zápas obou týmů v sezóně 2014/2015:
Třebíč – Ústí 4:3pp (1:1, 1:2, 1:0 – 1:0), branky: Dolníček, Mrázek, Bartoň, Pekr – Kloz, Rod, Pohl.
Ústí – Třebíč 3:0 (0:0, 2:0, 1:0), branky: Budínský, Gengel, Tůma.
Třebíč – Ústí 5:1 (2:1, 1:0, 2:0), branky: Pekr 2, Wasserbauer, Holec, Havel - Roubík.

Vzájemné zápasy obou týmů v sezóně 2013/2014:
Ústí – Třebíč 1:2pp (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1), branky: Roubík – Malena, Fořt.
Třebíč – Ústí 0:3 (0:3, 0:0, 0:0), branky: Boháč, Alinč, Havlíček.
Ústí – Třebíč 0:3 (0:2, 0:1, 0:0), branky: Bilčík, Čuřík, Kaut.
Třebíč – Ústí 2:3 (0:0, 1:2, 1:1), branky: Dolníček, Přibyl – Rod, Meidl, Vávra.

Hokejisté Ústí nad Labem nastoupili v minulém kole v této sestavě:
Volke (Petrásek) – Kolafa, Pohl, Vaněk, M. Vágner, Grin, Smetana – D. Tůma, Roubík, Rod – Baránek, J. Kloz, D. Merta – Poulíček, M. Hanzl, Gengel – Suchan, T. Vávra, Pořický.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:
Štůrala – Holík, Zdráhal, Bartoň, Charousek, Šaur, Peroutka – Havel, Dolníček, Wasserbauer – Čech, Čuřík, Řípa – Mrázek, Raška, Jaroš – Paták, Šafránek, Votápek – Juráň.

Utkání HC Slovan Ústí nad Labem – SK Horácká Slavia Třebíč začíná na severu Čech ve středu 4. února 2015 v 18:00.