Výsledky mládeže SK Horácká Slavia Třebíč

T ř e b í č - O minulém víkendu začaly také soutěže žáků šestých až devátých tříd. Třebíčským mladíkům byly soupeřem družstva Komety Úvoz a Uherského Hradiště. Vstup do soutěže nevyšel šesté třídě, která oba zápasy prohrála. Sedmáci si připsali bod za remízu s Kometou. Osmá třída smolně podlehla Kometě, zato od Uherského Hradiště pak inkasovala osm branek. Reputaci třebíčské mládeže tak zachraňovali deváťáci, kteří oba soupeře přehráli. Dva góly si připsal Petr Vondráček, branku a tři asistence David Outulný.

6. Třída

HC Kometa Úvoz – SK Třebíč 3:0 (1:0,2:0,0:0)

SESTAVA: A. Nováček – V. Michálek, J. Tůma, J. Válal, J.Wasserbauer, D. Kabelka, M.Paliga,A.Paroulek, Š. Samuel, M. Novák, A. Dobeš, D.Pokorný, P. Svoboda.

V tomto duelu byli domácí hráči lepším celkem, lépe bruslili a kombinovali. Hostující mužstvo si mnoho brankových příležitostí nevytvořilo, a proto po zásluze zvítězili brněnští borci.

SK Třebíč – HC Uh. Hradiště 1:3 (0:1,1:1,0:1)

Branky a nahrávky: 25. J.Tůma(Š. Samuel)

SESTAVA: A. Nováček – J. Wasserbauer, J Tůma, Š. Samuel, D. Kabelka, J. Šimka, V. Michálek, A. Paroulek, M. Paliga, M. Novák, A. Dobeš, D.Pokorný, P.Svoboda.

Ve vyrovnaném utkání, ne příliš pohledném, nebyla nouze o šance ke skórování. Domácí slávisté měli smůlu, nebyli důrazní v koncovce a vytvořené šance neproměňovali. Naopak hosté byli šťastnější a důslednější, vsítili o dvě branky více a utkání vyhráli.

7. Třída

Kometa Úvoz - Třebíč 4:4 (2:1, 2:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 17. Bartůněk, 24. Urban (Tůma), 41. a 60. Tůma (na obě Mejzlík)

SESTAVA: Vejmelka, Svoboda - Oburka, Hort, Štveráček, V.Dobeš, Šimka, J.Dobeš - Tůma, Mejzlík, Urban - Bartůněk, Kajnar, Caha - Jahoda, Matov, Všetečka

V úvodním zápase nové sezony se představili sedmáci na ledě loni druhé Komety Úvoz. Po celé utkání se hrál rychlý a bojovný hokej. První dvě třetiny domácí vyhráli, ale třebíčští hráči svou velkou bojovností celého týmu dokázali při hře bez brankáře vyrovnat a odvézt si z jihomoravské metropole bod.

Třebíč - Uherské Hradiště 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. a 53. Bartůněk (na obě Všetečka)

Sestava: Vejmelka, Svoboda - Oburka, Hort, Štveráček, V.Dobeš, J.Dobeš, Válal - Tůma, Mejzlík, Urban - Bartůněk, Kajnar, Všetečka - Jahoda, Matov, Caha

V prvním domácím zápase přivítali třebíčští hráči soupeře, se kterým se potkávají každoročně na turnajích. Hosté se představili s výškově vyspělejším týmem. První branku utkání sice vstřelili domácí hráči, ale v úvodní třetině byli hosté lepším týmem. Všechny jejich úniky s ledovým klidem likvidoval domácí brankář. V polovině zápasu hosté během dvou minut otočili výsledek na svou stranu. V poslední části se hra vyrovnala, domácím se v 53. minutě podařilo po závaru srovnat na 2:2. Třebíčští hráči chtěli v domácím utkání bodovat naplno, ale pozapomněli na chytře hrající soupeře, kteří 6 sekund před závěrečnou sirénou rozhodli o tom, že si z Třebíčského ledu odvezou po zásluze oba body.

8. Třída

SK Horácká Slavia – Kometa Úvoz 3 : 4 (1:0, 1:3, 1:1) Branky a nahrávky: Mašek (Juráň), Bednář (Juráň), Bednář (Tvarůžek)

Sestava: Svoboda, Bednář – Tvarůžek, Pyrochta – Neveselý, Jirák – Keselica, Donutil - Ondráček, Jahoda, Burián – Sochor, Sobotka, Fortelný – Juráň, Bednář, Mašek

V bojovném zápase hraném ve vysokém tempu byli domácí brněnskému soupeři zdatným protivníkem. Hosté strhli vítězství na svou stranu šťastným gólem 3 minuty před koncem zápasu.

Uherské Hradiště – SK HS Třebíč 8 : 3 (4:0, 3:1, 1:2)

Branky a nahrávky: Juráň, Juráň (Mašek), Tvarůžek (Mašek)

Sestava: Bednář, Svoboda – Tvarůžek, Pyrochta – Keselica, Jirák – Neveselý, Donutil - Ondráček, Jahoda, Burián – Juráň, Bednář, Mašek - Sochor, Sobotka, Fortelný

Třebíčští nedokázali v Uherském Hradišti navázat na dobrý sobotní výkon a v 7. minutě zápasu prohrávali již 4:0. Zlepšenou hrou se hostům podařilo zabránit debaklu a ve zbytku zápasu již hráli s domácími, kteří měli značnou výškovou převahu, vyrovnanou partii.

9. Třída

Třebíč - HC Kometa Úvoz 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Branky a asistence: Outulný (Roupec), Robotka (Marek), Vondráček (Marek), Horký (Marek)

SESTAVA: Fučík - Pálka Ošmera, Robotka Sedlář, Matoušek Fojta, - Roupec Salák Outulný, Vondráček Marek Horký, Marada Švejda Kučera, Jelínek Maštalíř

Solidní výkon domácích proti tvrdě hrajícímu soupeři z Brna přinesl na úvod soutěže zasloužené vítězství třebíčských.

Uherské Hradiště - Třebíč 3:6 (2:1, 1:2, 0:3)

Branky a asistence: Vondráček (Outulný), Salák (Outulný), Vondráček (Horký), Kučera (Švejda), Salák (Pálka), Salák (Outulný)

SESTAVA: Caha, Fučík - Pálka Ošmera, Robotka Sedlář, Matoušek Fojta, - Roupec Salák Outulný, Vondráček Marek Horký, Švejda Marada Kučera, Maštalíř

Hosté nastoupili do utkání sebevědomě v útočně aktivitě, ale nezodpovědně v obranné činnosti a tak brzy prohrávali 0:2. Naštěstí třebíčští brzy snížili na 1:2, ale soupeři tímto vývojem silně posílili sebevědomí a další dvě třetiny se hrál kvalitní vyrovnaný hokej. Závěrečnou třetinu hosté zvládli lépe a tak si zaslouženě dovezli cenné body.