Menu +

Z WSM Ligy se tři roky nesestupuje, rozšíří ji vítězové 2. ligy. Co na to třebíčský klub?

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje na svém zasedání 6. března 2017 schválil nové uspořádání soutěží svazem řízených, tedy od extraligy přes WSM Ligu až po soutěže mládeže. Vše s výhledem na mistrovství světa U20, které se v ČR bude konat v roce 2020. Pro fanoušky WSM Ligy je nejzajímavějším fakt, že ze soutěže se následující tři roky nebude sestupovat. Naopak, liga bude postupně rozšiřována o vítěze druhé ligy. Co ale bude následovat po uvedených třech sezónách, dnes nikdo neví. Vše se po třech letech vyhodnotí a přijmou se další následná opatření, či změny.
Sdílejte článek
 

V Třebíči může panovat se sezónou 2016 – 2017 spokojenost. Ve čtvrtfinále sice tým vypadl s konkurentem z Prahy jasně 4:0 na zápasy, ale vždy po porážce o jediný gól. Stačilo pár maličkostí a pořadí postupujících mohlo být klidně obrácené. Ale takový už je sport a v sérii se Slavií Praha více než kdy jindy platí, že postoupil šťastnější.

KOMPLETNÍ SOUPIS ZMĚN NAJDETE ZDE (pdf 782kb).

Třebíčská Horácká Slavia dlouhodobě zapojuje do hry mladé hráče a nejinak tomu bylo i letos. V reprezentacích všech věkových kategorií najdete její odchovance, nebo hráče, kteří právě v Třebíči dostali větší šanci v dospělém hokeji.

“Proto se nás nové opatření o povinném nasazování mladých hráčů až tolik nedotkne, my mladé talentované hráče zapojujeme do hry dlouhodobě. Jen letos to byli Pavel Jekel, Karel Vejmelka, Dominik Svoboda, Filip Král, Dalimil Mikyska, Tomáš Havránek, Josef Huňa, Matěj Novák, Radim Zohorna. Navíc se nám povedlo do týmu zapracovat i kluky z naší líhně Lukáše Horta a Lukáše Patáka s Marcelem Juráněm. Smůlu na zranění měl Jirka Všetečka, ale i on byl součástí týmu stejně jako další náš odchovanec Jiří Wasserbauer,“ říká k nové povinnosti nasazovat juniory do sestav týmů hrajících WSM Ligu generální ředitel Horácké Slavie Třebíč, PaedDr. Karel Čapek.

Mnozí z fanoušků se obávají, že zavedením nového pravidla klesne kvalita kádrů a vůbec celé soutěže. Karel Čapek ale za Horáckou Slavii podobné úvahy odmítá. “Rozhodně to neznamená, že budeme stavět nějaký tým „pionýrů“. Máme odpovědnost k fanouškům a partnerům, proto opět budeme stavět kvalitní a konkurenceschopný tým. Chceme, aby k nám diváci chodili, viděli dobrý hokej a bavili se naší hrou. Proto znovu chceme a musíme poskládat kvalitní tým, v němž budou i zkušení hráči, aby měl mladým kdo ty zkušenosti předávat. Mládí není zásluha a každý hráč si bude muset místo v týmu vybojovat. Zároveň jde o to, aby talenti, kteří se neuplatní v extralize, mohli hrát kvalitní soutěž dospělých, což WSM Liga bezesporu je.“

Teď nezbývá než věřit, že stejně k novému pravidlu přistoupí i ostatní týmy a kvalita WSM Ligy, která šla v poslední době hodně nahoru, zůstane zachována a bude pro fanoušky, kterých v ochozech zase o něco přibylo, stále atraktivní a zajímavou hokejovou soutěží.

Podobné články

Aktuální zprávy

OBRAZEM: Hry pro děti, autogramiáda hráčů a večerní zábava, to byl první ročník Horáckých pivních slavností

včera
Aktuální zprávy

Chceme zvýšit kvalitu tréninků, máme kompletně obsazeny posty trenérů, říká k mládeži Radek Novák

9.5.2018
Aktuální zprávy

Další návrat, třebíčskou ofenzivu posiluje štírek Adam Raška

9.5.2018