Žáci ročníku 2004 obsadili 2. místo na turnaji v Přerově

Mládežnický hokej
T ř e b í č - Ve dnech 29.-30.12. 2014 se naši hráči ročníku 2004 zúčastnili Vánočního turnaje v Přerově. Tento turnaj měl velmi vysokou úroveň, k vidění byly vyrovnané bitvy všech týmů a nezřídka se rozhodovalo až v posledních fázích jednotlivých zápasů. Zápasy se hrály systémem "každý s každým" na 3x15 minut čistého času. Naše Bílé hvězdy se v turnaji neztratily a obsadily konečné 2. místo, když v turnaji porazily Uherské Hradiště, pozdějšího vítěze, domácí tým Přerov, remizovaly s Třincem a na závěr podlehly celku Rožnova pod Radhoštěm.

FOTOGRAFIE Z TURNAJE 4. TŘÍD V PŘEROVĚ

Turnaje se zúčastnili následující hráči:
Trvaj Jan - Adam Topol, Marcel Hrbáček, Štěpán Šabatka, Tomáš Jaša, Svatoslav Outulný - David Krotký, Tadeáš Kuba, Adam Kříž, Adam Horký, Tomáš Staněk, Martin Oliva, Miroslav Mašíček, Jakub Šoltés, Radek Neměc. Trenér: Petr Staněk. Vedoucí družstva: Pavel Trvaj.

Výsledky zápasů HST:

Pondělí 29.12. 12:00 hod.:
HC Uherské Hradiště – SK Horácká Slavia Třebíč 4:5 (0:4, 1:1, 3:0)
Branky: 19. Jakeš (Novák), 32. Novák, 33. Valouch (Volas), 45. Volas (Kaláč) – 6. Kříž (Kuba), 7. Mašíček, 8. Kříž (Kuba), 15. Oliva (Horký), 28. Kříž (Krotký)

Naši hráči do utkání vstoupili velmi dobře, vytvořili si v první třetině čtyřbrankový náskok a vše nasvědčovalo tomu, kolik bude výsledný stav utkání v náš prospěch. Jenže ve druhé třetině se hra vyrovnala, soupeř přidal a začal postupně výsledek zápasu vyrovnávat. Ve třetí třetině jsme v úvodu obdrželi dvě branky a skóre 5:3 naše hráče znervóznil. Poté si naše lavička vzala oddechový čas, aby hráče uklidnila. Tento tah přinesl ovoce, hra se poněkud vyrovnala a HST vyrovnala. Soupeři se podařilo snížit na rozdíl jediné branky až 9 sekund před koncem z přesilové hry. Výsledkem bylo naše těsné, ale zasloužené vítězství 5:4.

Pondělí 29.12. 15:00 hod.: SK Horácká Slavia Třebíč – HC ZUBR Přerov 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky: 15. Horký (Staněk), 34. Kříž (Jaša), 43. Krotký – 7. Hlávka (Kolařík), 38. Hlávka

S domácím týmem jsme odehráli velmi kvalitní utkání. Na vedoucí gól odpověděl ranou k tyči sekundu před koncem první třetiny Horký. Ve druhé části branka nepadla. V závěrečné pasáži se našim hráčům podařilo vstřelit branku, na kterou soupeř dokázal ještě reagovat. Dvě minuty před koncem se v přesilovce prosadil Krotký a výsledkem bylo naše vítězství 3:2.

Úterý 30.12. 08:45 hod.:
SK Horácká Slavia Třebíč – HC Oceláři Třinec 2:2 (1:0, 1:1, 0:1)
Branky: 5. Topol (Horký), 18. Horký – 28. Šotkovský, 35. Borowiak (Bolek)

Tento zápas byl dokonalou ukázkou neproměňování našich šancí. Do poloviny zápasu jsme si vytvořili dvoubrankové vedení, a kdyby byl výsledek dvouciferný, nikdo by se nemohl divit. Soupeř v první třetině se ani jednou nedostal ke střele na naši svatyni. Za stavu 2:0 se soupeři podařilo z náhodné akce snížit a v průběhu poslední části vyrovnat v přesilové hře. Výsledkem byla remíza 2:2.

Úterý 30.12. 14:45 hod.:
HC Černí Vlci Rožnov pod Radhoštěm – SK Horácká Slavia Třebíč 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Branky: 24. Páleníček (Kriegler), 41. Páleníček (Kelnar), 44. Kelnar

Do tohoto zápasu jsme vstoupili s tím, že k celkovému prvenství nám bude stačit remíza. Zpočátku se nám dařilo, soupeře jsme zatlačili před jeho branku, ale nedařilo se nám překonat jejich pevnou obranu. Ve druhé části soupeř vstřelil v přesilovce branku, naši kluci se snažili zápas vyrovnat, ale už jim pomalu docházely síly z náročného programu celého turnaje. Čím více se chtěli prosadit, tím více se nedařilo, vázla kombinace, přesnost a klid v zakončení. Tým z Rožnova pod Radhoštěm, který v úvodní den prohrál oba dva své zápasy, přijel na druhý soutěžní den lépe naladěn, oba své zápasy vyhrál a nám tak připravil jedinou prohru v turnaji.

Konečné pořadí turnaje

1. HC ZUBR Přerov, 2. SK Horácká Slavia Třebíč, 3. HC Oceláři Třinec, 4. HC Černí Vlci, 5. HC Uherské Hradiště <úp>

Nejlepší hráči jednotlivých týmů

HC ZUBR Přerov – Tadeáš Hlávka
SK Horácká Slavia Třebíč – Adam Horký
HC Oceláři Třinec – Matěj Častek
HC Černí Vlci – Adam Vohlídka
HC Uherské Hradiště – Filip Kaláč

Na závěr prvního hracího dne připravili pořadatelé dovednostní soutěže. Každý tým měl do jednotlivých disciplín najmenovat po dvou hráčích. Tuto nominaci provedli po vzájemné dohodě zúčastnění rodiče našich hráčů.

Výsledky dovednostních soutěží:

Nejrychlejší bruslař: 1. Sebastián Remeš (HC Oceláři Třinec), 2. Tadeáš Kuba (SK Horácká Slavia Třebíč), 3. Adam Kříž (SK Horácká Slavia Třebíč)

Přesnost střelby: 1. Marian Koblížek (HC ZUBR Přerov), 2. Patrik Volas (HC Uherské Hradiště), 3. Martin Oliva (SK Horácká Slavia Třebíč)

Samostatné nájezdy: 1. David Buršík (HC ZUBR Přerov), 2. Jan Valouch (HC Uherské Hradiště), 3. Ondřej Kolařík (HC ZUBR Přerov)

Úspěšnost brankářů: 1. Matyáš Mraček (HC Uherské Hradiště), Jan Trvaj (SK Horácká Slavia Třebíč), 3. Martin Vojtek (HC ZUBR Přerov)

Na závěr turnaje trenér Petr Staněk poděkoval všem hráčům za předvedené výkony, rodičům za podporu a povzbuzování.

Sezona mládeže: Junioři po boji neprorazili, dorost obstál