CEB - TRE 6:3 - V úvodním zápase Tipsport Cupu porážka

T ř e b í č - Ke svému prvnímu zápasu Tipsport Cupu cestovali hráči Horácké Slavie na led Českých Budějovic. Hosté začali dobře, když se 40. vteřině ujali vedení. Domácím se však podařilo do konce první třetiny otočit skóre, když druhou branku Budějovic dal z trestného střílení třebíčský Vilém Burian. Ve druhé periodě rozhodli Českobudějovičtí třemi rychlými brankami. Třebíči se ještě podařilo výsledek kosmeticky upravit, takže domů cestují s porážkou 3:6. Posledním střelcem branky v utkání byl David Dolníček. Zápas nedohrál Lukáš Popela, jenž má nepotrestaném zákroku protihráče otřes mozku.

TsC, úterý 10.8.2010
CEB CEB
6:32:1, 3:0, 1:2
Branky a nahrávky: 7. Kašpařík (Šulc), 20. Burian, 24. Mikeska (J. Novák), 25. R. Heřman (Vydarený), 26. Červený (Ježek, Snopek), 48. Šimánek (Kuchejda) - 1. Kocák (Dolníček), 47. Zahradník, 49. Dolníček (Kocák, Laš). Rozhodčí: Pešina - Kostka, Jindra. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3.
ČEZ Motor České Budějovice: Kovář (41. Hrubec) - Snopek, Šulc, Havran, Jank, Novák, Vydarený, Klement - Kuchejda, Mikeska, Šimánek, Pšurný R, Langhammer, Pšurný M, Burian, Kašpařík, Heřman, Ježek, Červený, Rousek.
SK Horácká Slavia Třebíč: Fiala - Bulička, Šenkeřík, Pohl, Špaček, Malinský, Sláma, Popela, Kadela R. - Laš, Dolníček, Kocák, Čech, Vítek, Přibyl, Dočekal, Zahradník, Vondráček, Kadela E., Krutiš, Mocek.

Hokej plný šancí hlavně na budějovické straně. Plynulá hra, pěkné akce a hodně gólů. Jihočeši potvrdili své kvality a celkem s přehledem porazili prvoligovou Třebíč.

I když v úvodu zápasu jim trochu zatrnulo. Hosté z Vysočiny se vydali do první útočné akce. David Dolníček vystřelil od pravého mantinelu a Kovář jeho pokus vyrazil jen před dojíždějícího Petera Kocáka, který pohotově dorážel – 0:1.

Domácí se dostávali po překvapivé brance do tempa pomaleji. K dispozici měli dvě přesilovky, v pásmu byli, ale prakticky nevystřelili. Proto i za své vyrovnání mohli být celkem rádi. Přišlo zničehonic. V sedmé minutě Kašpařík vyhrál buly na Šulce. Ten od modré pohotově pálil a Kašpařík mezitím dojel před branku, aby puk doklepl do sítě – 1:1.

Po vyrovnání se své první početní výhody dočkali i Třebíčští. A nutno dodat, že se jim zadařilo. Domácí tým zamkli v útočné třetině a pálili, ovšem čtveřice s brankářem Kovářem v čele se jejich pokusům statečně bránila. Od desáté minuty jakoby se hra uklidnila. Více ze hry měli domácí a připravili si i několik šancí. Jenže Heřman, Langhammer, ani Mikeska nedali.

Ve 13. minutě se do velké šance dostala Třebíč, ale Eduard Kruliš tečoval v největší šanci hostí ve zbytku třetiny těsně vedle. Ve stejné minutě skončilo utkání i pro třebíčského Lukáše Popelu, který po souboji s jedním z domácích hráčů odstoupil. Budějovickému týmu se v závěru třetiny ještě povedlo zvrátit stav zápasu na svou stranu. Když už hra plynula k siréně, našel Jank překvapivě kolmou nahrávkou Viléma Buriana. Ten byl při pokusu o zakončení faulovaný a pak proměnil následné trestné střílení – 2:1.

Ve druhé třetině se hosté trousili na led tak dlouho, až dostali trest za zdržování hry. Jakoby se jim na led nechtělo a asi věděli proč. Smršť, která následovala, definitivně rozhodla o výsledku zápasu. Ve 24. minutě nahrával z roku kluziště před bránu Mikeska a Petr Šenkeřík si srazil puk do branky. O minutu později střílel Vydarený po buly od modré čáry a Radim Heřman jeho pokus dokázal ztečovat – 4:1. Skóre po dvou třetinách uzavřel už ve 26. minutě Rudolf Červený, jenž využil rychlé akce spoluhráčů a krásné nahrávky Aleše Ježka přes šířku kluziště – 5:1.

Hra měla v těchto chvílí spád. Hrálo se bez přerušení a hosté se dostali poprvé do výraznější šance až v samém závěru. To se do puku opřel Lukáš Sláma a Kovář musel jeho pokus tlumit.

Ve třetí části hry se do branky Jihočechů vydal Šimon Hrubec a hned ve 47. minutě se nechal nachytat hostujícími hráči. Petr Zahradník objel branku a našel skulinu mezi betonem a tyčkou – 5:2. Snížení rozdílu ve skóre však nepřipustil domácí matador Jiří Šimánek. Aktivní Kuchejda pálil a Šimánek jen doklepával do prázdné branky – 6:2.

Jenže Třebíč se ještě nechtěla vzdát a dala další branku. Tentokrát povedenou. Dvojice Dolníček a Kocák si vzpomněla na první branku, ale vyměnila si role. Kocák nahrával přes vrchol brankoviště, Hrubec se natahoval, jak mohl, ale úplně volný Dolníček za ním dával do prázdné branky.

Po sérii branek v první polovině závěrečné třetiny připomínal zbytek třetího dějství klidnou podívanou, bez výraznějšího přerušení. Šance se ještě vytvořily oba týmy, ale v branku ani jednu nepřetavily.

Roman Mejzlík - SK HS Třebíč: Bylo to utkání s velmi kvalitním soupeřem, takže pro nás určitě prospěšné. Odehráli jsme slušnou první třetinu až na ten závěr, kdy jsme udělali hrubku a pustili hráče do nájezdu. Bylo z toho trestné střílení a gól na 2:1. Nezvládli jsme začátek druhé třetiny. Jednak jsme přišli pozdě, což byla naše jasná chyba. Rychlé góly , které jsme pak dostali byly dost nešťastné, tečované puky a jeden byl vlastní. To nás trošku srazilo, ale v poslední třetině jsme ukázali, že naše mužstvo a hráči v něm mají charakter. Soupeř byl dnes lepší, měl převahu. Je také déle na ledě, než my, ale myslím, že jsme se s tím srovnali docela dobře. Teď zapracujeme do sestavy obránce Hrbáčka a Sedláčka a uvidíme, jak na tom bude Martin Bartoš. Do zápasu v Jihlavě nastoupíme určitě zase v trochu jiném složení a po něm uvidíme, jestli tady budou někteří hráči pokračovat, nebo budeme muset sáhnout někam jinam. Změny v kádru ale ještě určitě nastanou.