ČF2: SLA – TRE 2:1 sn – Ve druhém utkání čtvrtfinále prohrála Třebíč na nájezdy

T ř e b í č - Také ve druhém utkání čtvrtfinálové série Horácká Slavia jako první inkasovala. Ve druhé třetině vyrovnal Kristl, když využil Eratovu přihrávku zpoza branky a překvapil brankáře domácích střelou na bližší tyč. Do konce základní hrací doby už branka nepadla, rozuzlení nepřineslo ani desetiminutové prodloužení. O vítězi tak rozhodly samostatné nájezdy a jediný úspěšný exekutor Václav Pletka.

, pondělí 27.2.2017
SLA SLA
2:1sn1:0, 0:1, 0:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 10. M. Kadlec (Knot, Rys), rozhodující samostatný nájezd Pletka – 28. Kristl (Erat, Zdráhal). Rozhodčí: Mikula, Trombík – Hanzlík, Rožánek. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1628. Střely na branku: 27:22. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.
HC Slavia Praha: Frodl – Kolařík, Knot, Pohl, J. Novák, J. Holý, A. Růžička, Bača – Jankovský, Šafránek, P. Beránek – Pletka, Kubica, Šmerha – M. Kadlec, Šagát, Rys – Tejral, Krliš, Půhoný.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Niko, Zdráhal, Lojek, D. Mikyska, Hort, Přibyl, Jiří Wasserbauer – Erat, Dolníček, Kristl – Jan Wasserbauer, R. Zohorna, Psota – Malec, T. Havránek, Paták – Kusko, Milfait, Huňa – Juráň.

V Edenu běžela 10. minuta, když se zaplněná vršovická aréna mohla poprvé radovat. Sešívaní se dostali do přečíslení a puk se po ose Rys - Knot - Kadlec dostal až za brankovou čáru. Nekompromisní dělovkou z levého kruhu propálil Jekela posledně jmenovaný Martin Kadlec.

Do té doby bylo na ledové ploše k vidění pouze několik šancí na obou stranách, jež nebyly úspěšné ani pro jeden z týmů. Už v úvodu zápasu vyzkoušel pozornost třebíčského gólmana Tejral, který obkroužil Jekelovou klec a snažil se zakončit bekhendovou střelou. Maskovaný muž v hostující kleci však včas sklapl betony. Následně správně nastavil vyrážečku proti Šagátově projektilu a nadvakrát zlikvidoval i Krlišův nepříjemný pokus z mezikruží, jenž mířil pod horní tyčku. Hosté se osmělili při hře v početní výhodě, kdy od modré zacílil Zdráhal. Frodl si však s jeho ranou poradil.

Pražané mohli navýšit skóre chvíli před koncem první periody, když se ve velké šanci ocitl Rys. Slávistická desítka se dostala nejrychleji k odraženému kotouči, šikovně si položila gólmana, ale v rozhodující chvíli trefila jen boční síť. Ve 25. minutě ujel po levé straně Tejral. Jeho střelu dokázal Jekel vytěsnit betonem. O tři minuty později tak vybuchla v gólové euforii hostující střídačka. Lekci v zakončení uštědřil Vršovickým Richard Kristl. Ten využil přihrávku Erata zpoza branky a nenápadnou střelou k bližší tyči překonal Frodla.

Slavia dostala po faulech Zohorny a Zdráhala možnost dlouhé přesilovky pět na tři. Velkou možnost ke vstřelení kýženého vedoucí gólu ale nezužitkovala. Zajímavý začátek závěrečného dějství obstaral domácí Pletka, jenž se dostal do parádní palebné pozice mezi kruhy. Jekel ve velkém nebezpečí pro svou svatyni úspěšně zasáhl lapačkou. Na druhé straně kluziště se v 45. minutě strhla také slušná mela. Dolníček po přihrávce napříč pásmem vyslal do horních pater Frodlovy svatyně prudký projektil. Sešívaný gólman však zasáhl maskou a pokryl i několik následných dorážek.

Utkání pák dominovali oba brankáři, kteří zneškodnili veškeré ofenzivní choutky soupeře. Na řadu se tak poprvé v sérii dostalo prodloužení. Hned zkraje nastavované desetiminutovky mohl rozhodnout o vítězství domácích Šafránek. K němu se před branou dostal odražený puk a slávistický snajpr měl možnost prodloužení utnout už v zárodku. Jekel ale podržel své spoluhráče a reflexivním zákrokem vyrážečkou šanci zlikvidoval. Když se z dobré pozice na pravém kruhu neprosadil ani Kristl, jenž netrefil Frodlovu klec, došlo v Edenu na samostatné nájezdy. Ty neměly dlouho žádného úspěšného exekutora, ale až do té doby, než se k puku postavil Václav Pletka. Zkušený harcovník nevymýšlel nic složitého a propálil Jekela tvrdou dělovkou. Huňu následně Frodl vychytal a Slavia opět ochutnala sladkou chuť vítězství.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: První třetina nebyla z naší strany vůbec dobrá, ale v kabině o přestávce jsme si k tomu něco řekli, hráči se vyburcovali a šli jsme do druhé třetiny s mnohem bojovnější náladou a odhodláním. Myslím, že na našem výkonu to pak bylo vidět a dvě třetiny se hrál velmi vyrovnaný hokej. Gólových šancí jsme pak včetně prodloužení měli asi i víc než soupeř. Jenže nás trápila koncovka, a to dnes rozhodlo. O tom, kdo půjde na nájezdy, jsme se bavili se staršími hráči, konzultovali jsme situaci a to, komu se daří v trénincích, když jezdí Dřeváka. Honza Milfait rozhodl minulý zápas, který došel až do prodloužení, Silvovi Kuskovi to na trénincích jde, Ríša Kristl dal gól v zápase a věřil si a David Dolníček to jako kapitán vzal na sebe. Pepík Huňa byl náš tajný trumf, protože ho soupeř nezná a na trénincích mu proměňování nájezdů jde velmi dobře. Bohužel to nevyšlo a vracíme se do Třebíče za stavu 2:0 na zápasy. Rozhodně ale nevěšíme hlavy, teď se hraje dvakrát u nás doma a je na nás, abychom sérii dotáhli do stavu 2:2 a jeli sem na pátý zápas za vyrovnaného stavu. Chtěli bychom my trenéři i hráči poděkovat všem fanouškům, kteří nás tady v Praze podporovali ať v neděli, nebo i dnes v pondělí. Moc si toho vážíme a věříme, že doma přijdou ve velkém počtu a pomůžou nám v obou domácích zápasech k co nejlepším výsledkům.

Milan Razým - HC Slavia Praha: Včera se podle mě hrál lepší hokej. Dneska to bylo více o bojovnosti, padalo i méně gólů. My jsme svou šanci hodně promarnili v dlouhotrvající přesilovce pět na tři. To je tak jediné, co můžeme klukům vytknout, protože jsme ji sehráli hodně špatně. Jsem rád, že se nepotvrdilo přísloví, že kdo nedá branku v přesilovce pět na tři, si nezaslouží vyhrát. Kromě té minuty a půl kluci bojovali a rvali se. Myslím, že jsme soupeře i přestříleli. Za nájezdy můžeme poděkovat Frodovi, který chytil všechny nájezdy. Pak se jeden střelec trefil a to rozhodlo.