JIH – TRE 1:5 – První výhra v poháru, bílé hvězdy si v Jihlavě s chutí zastřílely

T ř e b í č - První zápas Regionálního poháru si hokejisté Horácké Slavie doslova užili. Na jihlavském ledě si Třebíčští s chutí zastříleli a přejeli Duklu v poměru 5:1. O branky se postarali Raška, Švec, Dolníček, Řípa a Čech. Branku Třebíče hájil Karel Vejmelka a v červeném dresu Horácké Slavie se objevil i střelec jedné z branek, Jiří Řípa.

, úterý 18.8.2015
JIH JIH
1:50:1, 0:3, 1:1
Branky a nahrávky: 55. Alekseev – 10. Raška, 28. Švec (Dolníček), 40. Dolníček, 40. Řípa (Čejka, Raška), 58. Čech (Dolníček, Bilčík). Rozhodčí: Honza, Kukeně – Jeletz, Kuřítko. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 797. Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.
HC Dukla Jihlava: Sáblík – Štebih, Hořava, Kaláb, Dundáček, Šafář, Šimek, Kvapil, Zadražil – Alekseev, Důras, Diviš – Kohout, Malec, Harkabus – Anděl, Jícha, Flek – Březina, Severa, Němec.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Bilčík, Malena, Čejka, Dlapa, Šaur, Přibyl, Šik – Čech, Dolníček, Řípa – Wasserbauer, Raška, Švec – Kusko, Baldwin, Klecha – Beneš, Juráň, Roupec.

Již po pětačtyřiceti vteřinách první části měla Dukla přesilovou hru, ale téměř žádné šance si v ní nevypracovala, stejně jako o čtyři minuty později. V závěru druhé přesilovky si Diviš vybruslil z levého kruhu před branku, kde byl pozorný Vejmelka. Po neurovnané pasáži hry padl první gól. Adam Raška vystihl na modré špatnou jihlavskou rozehrávku, sjel si mezi kruhy a propálil gólmana. Na druhé straně našel Anděl na modré Šimka, ale ten dlouho otálel se střelou a jeho pokus nepřešel přes obránce. Poté se do střeleckých pozic dostávali Důras s Divišem, ale znovu trefili jen dojíždějící hráče soupeře. V závěru třetiny měl další šanci Kohout, který těsně minul levou tyč Vejmelky, a střela Fleka z dobré pozice skončila na pravém betonu gólmana.

Hned v první minutě druhé části mohl srovnat Důras, jenž si krásně vyměnil puk s Divišem, ale zblízka již neměl dostatek prostoru k zakončení. V pokračujících minutách pálil od modré Kaláb, gólové radosti po dorážce Malce však znovu udělal přítrž Vejmelka. Poslední vteřina osmadvacáté minuty patřila druhému gólu hostí. Marek Švec v přesilovce napoprvé Sáblíka z dorážky nepřekonal. Krátce na to mu poslal před branku přesný pas Dolníček a napodruhé se již útočník hostí nemýlil. Také Jihlava měla šance. Důras zblízka nepropálil brankáře a Malec po vyražené Kalábově dělovce nepřehodil napůl ležícího Vejmelku. Když už gólman hostí nabídl soupeři po špatné rozehrávce šanci a Harkabus se na pravém kruhu již natahoval po střele do odryté klece, vypíchl přihrávku výborným zákrokem Dlapa.

Na konci druhé třetiny zdvojnásobili hosté své vedení. V čase 39:09 sebral David Dolníček na modré puk, sjel si mezi kruhy a trefil se přesně nad lapačku Sáblíka do jeho levé šibenice. Hned po buly získala Třebíč puk, Čejka vystřelil od modré a pětice hráčů domácích nechala před brankou volného Jiřího Řípu, který se z dorážky nemýlil. Oba góly hostí zaznamenali hráči, kteří v minulosti oblékali právě červenožlutý dres.

Třetí třetina se spíše dohrávala, o osudu zápasu bylo rozhodnuto. Němcova střela po individuálním průniku byla nepřesná, za Třebíč ohrozil Sáblíka dvakrát Přibyl, zvlášť při jeho ráně z pravého kruhu se domácí strážce svatyně vyznamenal. Po Jíchově nahození nesmazal nulu na jihlavském kontě Flek, pálící do zástěry Vejmelky. Blízko k čestnému úspěchu byli domácí v polovině závěrečného dějství, kdy Štebihova pumelice poskakovala ve skrumáži před branou. Z ošemetné situace opět vyšel s čistým štítem třebíčský gólman. Svůj výkon si Karel Vejmelka lehce pokazil pět minut před koncem. Alexei Alekseev nahodil puk do útočného pásma, od zadního mantinelu se kus černé pryže odrazil na hůl Vejmelky a ten si jej smolně srazil do vlastní klece. Konečné slovo však měla Třebíč, která využila pětačtyřicet vteřin dlouhou přesilovku pět na tři. Dolníček adresoval podél brankoviště naprosto přesný pas na Martina Čecha, kterému stačilo nastavit hůl - 1:5.

František Zeman - HC Dukla Jihlava: Před zápasem jsme upozorňovali hráče, že je potřeba potvrdit výkonnost ze Slovenska, kde jsme odehráli, myslím si, velice kvalitní tři zápasy s výbornými soupeři. Bohužel jsme dostali lekci z produktivity. Nedokázali jsme dát gól ani v těch nejvyloženějších šancích, jediný úspěch, který jsme zaznamenali, si dal hostující brankář sám.

Radek Novák - SK Horácká Slavia Třebíč: Je to přípravný utkání, ale je to povzbuzení. Naší prioritou je nachystat se na sezónu, k čemuž právě má sloužit Regionální pohár. Dneska za nás nastoupili kluci z Komety a Olomouce, právě ve spolupráci s těmito kluby budeme dávat kádr dohromady a stavět jednotlivé pětky.