KLA – TRE 3:2 – Třebíčští na Kladně sahali po bodu, Rytíři rozhodli v závěru

T ř e b í č - Ve dvaatřicátém kole WSM Ligy cestovala Horácká Slavia do Kladna, kde se střetla s místními Rytíři. Ti se ujali vedení ve čtvrté minutě. Na začátku druhé třetiny přidali domácí druhou branku, jenže ihned vzápětí snížil Dolníček. Na průběžných 2:2 vyrovnal Pekr, kmenový hráč Kladna. O výsledku rozhodla branka domácích z padesáté osmé minuty.

32.kolo, středa 7.12.2016
KLA KLA
3:21:0, 1:2, 1:0
Branky a nahrávky: 4. Jánský (R. Přikryl, D. Růžička), 24. Ton (Tenkrát, Machač), 58. J. Kloz (Burger, Tůma) - 24. Dolníček (Pekr), 34. Pekr (Erat). Rozhodčí: Doležal, Veselý – Lučan, Čížek. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1211. Střely na branku: 27:28. Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2.
Rytíři Kladno: Hanuljak – J. Drtina, P. Hořava, Kehar, D. Růžička, Ulrych, Ptáček, Zelingr – J. Kloz, Burger, Tůma – Strnad, R. Přikryl, Jánský – Tenkrát, Machač, Ton – Cetkovský, Zikmund, Keszi.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Zdráhal, Niko, Bartejs, Koch, Čejka, Lojek, D. Mikyska – Erat, Dolníček, Pekr – Malec, Raška, Mrázek – Jan Wasserbauer, R. Zohorna, Kristl – Kusko, Milfait, Psota.

Hned po minutě hry se dostal do brejku Strnad, prostor mezi betony si ale Jekel pohlídal. Třebíčského brankáře postupně ohrozili také Ton, jenž mířil z kruhu jen do boční sítě, od modré pak Hořava a Kehar. Pak už se domácí prosadili. Přikryl našel po kličce mezi kruhy Petera Jánského, který zamířil po ledě na vzdálenější tyč. Když už se dostávala do vážnější šance i Třebíč, zastavil akci faulem Tenkrát. Eratovu střelu při početní výhodě vyrazil Hanuljak. Dalšími vyloučenými hráči byli Kehar a Erat, ani jednou se však neměnil brankový stav. Hanuljaka ohrozil dělovkou Mrázek. Větší aktivitu hostů zastavil dalším faulem Hořava.

Hanuljak se musel natahovat po střele Zdráhala. Jenže tím přesilová hra Třebíče skončila a byli to znovu domácí, kdo skóroval. Tenkrát zavezl kotouč, a když byl tísněný Machač, zakončovat mohl zkušeně pod břevno Petr Ton. Bílé hvězdy odpověděly bezprostředně poté. David Dolníček vystřelil po třiceti osmi vteřinách z mezikruží a s notnou dávkou štěstí se puk odrazil od Zikmunda do branky – 2:1. Vyrovnat mohl Milfait, navýšit skóre naopak Cetkovský. Ani jeden ovšem na brankáře soupeře nevyzrál. Úspěch neslavila ani Mrázkova střela na bližší tyč. Neprosadil se ani Kusko zblízka.

Ve třicáté čtvrté minutě Třebíčští vyrovnali. Erat našel z rohu kluziště Matěje Pekra, jenž se štěstím procedil kotouč mezi Hanuljakovými betony. Na brankáře domácích navíc záhy poté ujížděl Milfait, Hanuljak mu však skončil pod nohy a nebezpečně vyhlížející situaci pro Kladno zachránil. Kladenského strážce svatyně ohrozil také Dolníček. Strnad se nemohl z úhlu prosadit, Burger mířil jen na vyrážečku Jekela.

Přikrylovu střelu Jekel zneškodnil. Stejně znamenitě si počínal i po ráně Burgera. Důležitý zákrok předvedl hostující brankář po střele Tůmy. Mrázek si v situaci dva na jednoho na Hanuljaka nepřišel. Necelé tři minuty před koncem posunul Burger kotouč na Jana Kloze, který poslal Kladno do vedení. Skórovat mohli ještě Burger a Ulrych, stav 3:2 se však už na Kladně nezměnil.

Pavel Patera - Rytíři Kladno: Po první třetině jsme měli vést víc než 1:0. Bohužel už se nám stalo po několikáté, že máme veliký tlak, velké šance, a dáme jeden gól nebo někdy žádný. Do druhého gólu jsme hráli výborně. Paradoxně potom se nám stalo jako v Jihlavě, že jsme dostali hned góla a těžce jsme vypadli z role. Třetí třetina byla vyrovnaná, ale cením si toho, že za tím kluci šli. Samozřejmě vydřené vítězství a to štěstí, které jsme neměli v Jihlavě, se obrátilo k nám a strašně si těch tří bodů cením.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Zápas se pro nás od začátku nevyvíjel úplně dobře. Byli jsme trochu ustrašení, prvních osm minut jsme nehráli dobře a byli jsme rádi, že jsme dostali jenom jeden gól. Od desáté minuty první třetiny jsme hru vyrovnali a druhá třetina nám tady dnes vyšla nejlépe. Vyrovnali jsme hru, skóre se nám podařilo vyrovnat na 2:2. Do třetí třetiny jsme vstupovali s tím, že zkusíme hrát dobře střední pásmo a pokusíme se o rychlý brejk. Nedopadlo to, soupeř nám tři minuty do konce po nedůrazu v obranném pásmu dal góla. Kvůli tomu jsme prohráli, pak už jsme se ani nedostali do power-play. Jak říkám, pro nás trochu smůla, ale nedá se nic dělat.