LMŽ C: TRE - KO2 7:2 - Sedm branek soupeři a hattrick Pavla Čermáka

T ř e b í č - Předposlední zápas na domácím ledě zvládly Bílé hvězdy na jedničku.

, sobota 25.3.2017
7:21:1, 5:1, 1:0
KO2 KO2
Branky a nahrávky: 19. Zamazal D. (Suchánek), 22. Čermák (Hájek), 24. Vildomec (Budín), 28. Šoltés (Bláha), 38. Čermák (Zamazal D.), 40. Šoltés (Hanák), 60. Čermák (Zamazal E., Hájek) - 15. Stávek (Apostolidis), 40. Apostolidis (Raušer). Rozhodčí: Pekárek - Mejzlík. Vyloučení: 5:4. Využití: 2:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 42.
SK Horácká Slavia Třebíč: Trvaj - Bláha, Mojdl, Zamazal E., Dvořák, Suchánek, Čermák, Šoltés, Svoboda, Zamazal D., Hájek, Venhoda, Hanák, Budín, Hanák
HCM Warrior Brno: Barák (33. Žemlička) - Červenka, Řežucha, Střeštík, Stávek, Svoboda, Apostolidis, Jindra, Raušer, Röss, Balabán, Radkovský

Předposledním utkáním na domácím ledě byl pro Bílé hvězdy zápas s Warriorem Brno.

Od začátku utkání měli domácí navrch, dostávali se do šancí, které se jim však nedařilo přetavit v branku. Pak ale povolili soupeři přesilovou hru 3 na 5, kterou se jim sice podařilo ubránit, jenže téměř okamžitě po vypršení prvního trestu si neporozuměli na červené čáře a dovolili tak soupeři založit útok. Hosté se chopili nabízené šance a nekompromisně ji proměnili v branku. Po několika neproměněných šancích na domácí straně tak rázem Třebíč prohrávala 0:1. Domácí hráči ale byli jako vosy a nepříjemně dotírali na hostujícího gólmana, až Tomáš Suchánek našel Denise Zamazala, který jeho přihrávku dorazil za překvapeného brněnského gólmana. Před koncem třetiny tak Třebíč srovnala na 1:1.

Na začátku druhé třetiny měli domácí výhodu početní převahy, kterou využili po skvělé akci a Pavel Čermák zvýšil vedení Bílých hvězd na 2:1. Jeho branka byla hozenou rukavicí pro ostatní a Bílé hvězdy začaly na ledě úřadovat. Netrvalo ani dvě minuty a po vhazování před brankou hostů vypálil Samuel Budín a jeho ránu ukázkovou tečí dostal za gólmanova záda Matěj Vildomec. Za čtyři minuty po Bláhově přihrávce zvyšoval vedení domácích Jakub Šoltés už na 4:1. Hosté ale nedávali svou kůži zadarmo, v jednu chvíli bylo před domácí brankou modro a závar skončil zalehnutím domácího gólmana Trvaje brněnským hráčem. . Necelé tři minuty před koncem domácí ukázkově rozebrali obranu hostů a byl to znovu Pavel Čermák, který zachytil pěknou přihrávku Denise Zamazala a zvýšil skóre na 5:1. Přihlížející diváci viděli i pravou hokejou rvačku, po které oběma hlavním aktérům dopřál rozhodčí odpočinek na trestné lavici. Pak ale přišla chvíle hostů a 36 vteřin před koncem třetiny se jim podařilo snížit stav utkání na 5:2. Třebíčští hráči se ale nevzdávali a za 16 vteřin přišla odpověď z hole Jakuba Šoltése. Stav utkání po druhé třetině byl tedy mnohem příznivější pro domácí hráče.

Poslední část hry přinesla hodně šancí ze strany domácích, ale několikrát škaredě zahrozili i hosté. Po závaru před domácí brankou, kdy brankář Trvaj vyřešil situaci zalehnutím puku, došlo znovu i k mírné potyčce, která ale tentokrát nebyla potrestána. Už to vypadalo, že poslední třetina nepřinese žádnou branku, to se ale zřejmě nelíbilo Pavlu Čermákovi, který spolu s Erikem Zamazalem a Jakubem Hájkem využili oslabení hostů a po pěkné kombinaci zvýšili vedení domácích 33 vteřin před koncem utkání na 7:2. Sedmý gól byl také třetím gólem Pavla Čermáka v tomto utkání.