LMŽ C: TRE - KOM 3:4 - Těsná prohra s Kometou a dvě branky Zamazala

T ř e b í č - Po těžkém sobotním utkání v Jihlavě nastoupily Bílé hvězdy v neděli doma proti dalšímu těžkému soupeři, HC Kometa Brno. Dvě branky vstřelil Denis Zamazal.

, sobota 14.1.2017
3:42:1, 0:1, 1:2
KOM KOM
Branky a nahrávky: 3. Čermák (Hájek), 11. Zamazal D., 44. Zamazal D. (Hájek) - 15. Kos (Dočekal), 35. Kavický (Sybor), 48. Klouda (Dočekal), 54. Škopík. Rozhodčí: Marek - Roupec. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 35.
SK Horácká Slavia Třebíč: Trvaj - Bláha, Dvořák, Zamazal E., Březka, Hájek, Venhoda, Hanák, Mojdl, Vildomec, Čermák, Zamazal D., Budín
HC Kometa Brno: Kopuletý - Máša, Rakus, Nekvapil, Klouda, Šlahora, Kočka, Ludikovský, Sybor, Škopík, Halačka, Kavický, Dočekal, Šebela, Nesvadba, Kos, Juráň, Krypal

V nohách ještě kluci cítili těžké utkání s Duklou Jihlava a už nastupovali k dalšímu těžkému utkání s Kometou Brno. Do utkání vstoupili skvělým způsobem a už ve třetí minutě vedli zásluhou ukázkové akce Hájka a Čermáka 1:0. Už v sedmé minutě ale mohla Kometa vyrovnat z přesilové hry, domácí však oslabení sehráli téměř učebnicově a Kometu do žádné větší šance nepustili. Následovalo několik vyloučení na obou stranách, které žádný tým nevyužil, ale pak skvěle ujel Denis Zamazal a krásnou střelou zvýšil vedení domácích na 2:0. Kometa se ale nevzdávala a domácí gólman si připsal hned několik povedených zákroků. Pak se znovu do dobré šance dostal D. Zamazal, tentokrát ale neměl přesně seřízenou mušku. Kometa poté připravila našemu gólmanovi na oplátku hodně horkou chvilku a Trvaj raději puk ukryl pod svým tělem. Jenže pak přišla chvíle Komety a z dobře rozehraného buly Kos vymetl roh domácí svatyně a snížil stav utkání na 2:1. Branka Kometu "nakopla", zle zatápěla domácí obraně a vypracovala si několik šancí, ale domácí nechtěli zůstat pozadu. Znovu se do šance dostal D. Zamazal a těsně před koncem třetiny pak i Dvořák. Skóre ale nikdo z nich nezměnil.

Ve druhé třetině Kometa nabrala na obrátkách, několik minut nepustila domácí hráče z jejich obranného pásma a třebíčský gólman si znovu připsal několik těžkých zákroků. Následné oslabení domácích stálo třebíčské hráče hodně sil a i když se po chvíli síly na ledě srovnaly, domácí bránili "zuby nehty" území před vlastní brankou. A ani nabídnutá přesilovka 5 na 3 nepřinesla branku do soupeřovy sítě, Kometa nedovolila domácím hráčům srovnat se v jejím obranném pásmu a tlak soupeře, který pokračoval i dalších minutách, byl korunován brankou do sítě domácích. Stav utkání byl rázem srovnaný.

Poslední třetina začala lépe pro domácí a byl to znovu Hájek, který našel Denise Zamazala a ten krásnou střelou pod víko svým druhým gólem v zápase znovu dostal domácí do vedení. V polovině třetiny ale Kometa využila přesilovou hru a bylo opět srovnáno. Poté se hráči soupeře usadili v útočném pásmu a nevypadalo to, že by se ho chtěli jen tak vzdát. Na domácích hráčích se už pomalu začala projevovat únava z předchozího zápasu a Kometa zvyšovala svůj tlak, který byl nakonec korunován čtvrtým gólem. Třebíčským pak nepomohl ani oddechový čas a hra bez gólmana, brněnští hráči si svoje vítězství vzít nenechali.

I přes prohru je potřeba kluky pochválit a poděkovat jim za předvedený výkon, svoji kůži nedali lacino a byli Kometě důstojným a těžkým soupeřem.