LMŽ C: TRE - PRE 5:2 - Bílé hvězdy v úvodním utkání porazily Zubry z Přerova

T ř e b í č - V úvodním utkání nové sezóny vyprovodily Bílé hvězdy přerovské Zubry z domácího stadionu slušným výpraskem.

, neděle 11.9.2016
5:20:1, 3:0, 2:1
PRE PRE
Branky a nahrávky: 22. Hájek, 27. Březka, 33. Venhoda (Hanák), 46. Mojdl, 58. Hájek (Čermák) - 28. Kolařík (Kuchta), 49. Schneider (Kolařík). Rozhodčí: Mejzlík - Roupec. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 50.
SK Horácká Slavia Třebíč: Trvaj - Bláha, Mojdl, Zamazal E., Topol, Svoboda L., Dvořák, Šoltés, Svoboda F., Březka, Čermák, Zamazal D., Hájek, Venhoda, Hanák, Budín
HC ZUBR Přerov: Vojtek - Tatýrek, Krištof, Šejba, Našel, Pospíšil, Svozil, Schneider, Kuchta, Kolařík, Procházka, Hanák, Galnor, Franků, Frankovič, Grez

Naše Bílé hvězdy se nijak netajily tím, jak moc chtějí úvodní utkání nové sezóny na domácím ledě vyhrát a nástup do utkání se jim vydařil. Několik minut se jim dařilo držet se v obranném pásmu soupeře a na hostujícího gólmana vyslaly pár nebezpečných střel.Ve 4. minutě dokonce nabídli Zubři domácím výhodu přesilové hry, ti ji ale nedokázali využít. Poté se ve velké šanci ocitl hostující Kolařík, který ale netrefil bránu, přesto však hosté vytvořili velký tlak na domácího gólmana, na kterého vyslali několik nebezpečných střel. Za domácí pak vyslal pořádnou ránu od modré Topol, ani jeho střela ale v síti hostů neskončila. Domácí tým si také zahrál oslabení, které zvládl dobře a dokonce ohrozil soupeřovu branku střelou Denise Zamazala.Pak však přišla 18. minuta, kdy hostující Kuchta našel volného Kolaříka a před jeho střelou musel brankář Trvaj kapitulovat. Posledních 7 sekund měli domácí opět výhodu přesilové hry, přesto však po první třetině prohrávali o jednu branku.

Do druhé třetiny vstupovaly Bílé hvězdy se ztrátou, kterou ale hned v prvních vteřinách po signalizované výhodě smazaly přesnou ranou Hájka. Povzbuzeny skvělým vstupem do třetiny několika pěknými akcemi nedovolily hostujícímu gólmanovi příliš času na oddech a krásnou ranou si ho vychutnal Vojta Březka. Zubři se ale nevzdávali a do šance se dostal Svozil samostatným únikem, jeho střelu ale domácí brankář stačil zneškodnit. V polovině druhé třetiny domácí zle zatápěli před brankou hostů, ti jim ale nedovolili zvýšit stav utkání. Pak ale přišla další přesilová hra domácích. Za brankou soupeře puk vybojoval Hanák, který nahrál přesnou střelu Venhodovi a ten krásnou střelou zvýšil vedení Hvězd na 3:1. Za tohoto stavu se také - a mnohem veseleji - odcházelo do šaten.

Na začátku poslední třetiny se pořádně potil domácí gólman, který zůstal na chvíli bez vyrážečky, hosté toužili po kontaktním gólu, jejich rány ale naštěstí nenašly místo v Trvajově bráně. K puku se ale dostal Matěj Mojdl a jeho střela od modré nekompromisně zapadla za záda přerovského gólmana. Domácí byli při chuti a několika ranami znovu ohrožovali soupeřovu branku. Pak se ale k puku dostal hostující Kolařík, který našel na modré dobře připraveného Schneidera a ten vymetením rohu Trvajovy branky zkorigoval stav na 4:2. Hosté cítili šanci na lepší výsledek a poté, co jim domácí nabídli výhodu přesilové hry, předvedli několik nebezpečných akcí. Domácí výsledek ubránili, ale za pár minut opět nabídli hostům možnost přesilové hry. Po půl minutě se ale stav na ledě srovnal, hosté špatně střídali a hráli v šesti. Při hře 4 na 4 dobře nahrál Topol Čermákovi, jeho ránu ale gólman vyrazil. Také hosté ohrozili pěknou střelou branku domácích, skóre ale ve prospěch domácích nakonec změnil Jakub Hájek.

Bílé hvězdy tak porazily Zubry z Přerova 5:2.