LMŽ D: TRE - LNS 6:0 - Vysoké vítězství Bílých hvězd

T ř e b í č - Na domácím ledě Bílé hvězdy vysoko přehrály tým z Ledče nad Sázavou. Hattrickem se na vítězství podílel Tobiáš Beneš a jednu branku si připsala i oslavenkyně Zuzka Trnková.

10.kolo, sobota 29.10.2016
6:00:0, 2:0, 4:0
LNS LNS
Branky a nahrávky: 31. Beneš, 32. Vildomec (Svoboda, Mráček), 47. Beneš (Cholava), 49. Bartoš (Cholava), 49. Beneš, 58. Trnková (Voznica). Rozhodčí: Kotrba - Roupec. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 40.
SK Horácká Slavia Třebíč: Málek (od 30. Rygl) - Suchánek, Hošťálek, Voznica, Dobrovolný, Cholava, Brabec, Strnad, Vildomec, Mráček, Prokeš, Trnková, Havlíček, Bartoš, Svoboda, Beneš
HC Ledeč nad Sázavou: Novák - Rýva, Zmrhal, Grabovski, Dvořák, Černá, Prchal, Egart, Kafka, Krajíček, Pešek, Žatečka, Kouba

První třetina utkání s týmem HC Ledeč nad Sázavou přinesla velkou spoustu šancí hlavně domácích hráčů.Hned v úvodu nastartoval od červené čáry Filip Svoboda a prověřil pozornost gólmana v brance hostů, vzápětí se do šance dostal i Tobiáš Beneš a Tomáš Prokeš, ani jejich střely ale neskončily v síti soupeře. Domácí zavřeli soupeře v jeho obranném pásmu a téměř pět minut ho nepustili do žádné akce, krásné šance si vytvořili Matěj Vildomec s Filipem Svobodou, pak teprve se dostali hosté do útočného pásma a i domácí gólman si mohl připsat krásný zákrok. Pak ale znovu zaútočili domácí, ukázkovou akci předvedli Vildomec, Mráček a Svoboda, branka však ne a ne padnout. Ve druhé půlce třetiny se hosté začali rozkoukávat a i oni několikrát ohrozili branku Bílých hvězd, těm ale záda kryl bezchybný Ondra Málek. Šanci na vstřelení branky měla i Zuzka Trnková, která oloupila o puk jednoho z hostujících hráčů na obranné modré a sama dojela až k brance soupeře. Gólman ale Zuzčinu ránu vyrazil ramenem. A do konce třetiny ještě diváci mohli vidět pěkné šance Šimona Voznici,Pavla Bartoše a dalších, a i když se první třetina odehrávala převážně v obranném pásmu soupeře, a domácí měli také výhodu přesilové hry, branky se diváci nedočkali.

Pár vteřin po začátku druhé třetiny dostali domácí opět výhodu přesilové hry a i přes velmi dobře sehranou přesilovku a několik šancí ani tentokrát branka nepadla. Vzápětí si přesilovou hru vyzkoušeli i hosté, domácí hráči ale dobře bránili a nepustili soupeře do větších šancí. Matěj Vildomec si velmi zkušeně objel branku a pokusil se dotlačit puk do branky, ani tentokrát z toho ale gól nebyl. Znovu si dvě pěkné šance vytvořila Zuzka Trnková, branka však padla až 31. minutě, kdy si krásně najel Tobiáš Beneš a ranou pod víko dostal domácí do vedení 1:0. Domácí pak znovu hráli v početní výhodě a Ondřej Cholava krásnou ranou rozezněl tyčku soupeřovy branky. Pak ale znovu zafungovala spolupráce Mráček, Svoboda a Vildomec a první využití přesilové hry znamenalo vedení domácích 2:0. A domácí, kterým po výměně gólmanů kryl záda Patrik Rygl, znovu zamkli soupeře v jeho obranné třetině a zle mu zatápěli. Ve druhé polovině třetiny se hodně vylučovalo, žádný z týmů ale přesilovou hru nevyužil. Proti domácím bylo také nařízeno trestné střílení, které ale Patrik s jistotou vychytal a i na konci druhé třetiny tak udržel čisté konto domácích.

V poslední části hry si teprve diváci přišli na své, domácí nadělili soupeři čtyři branky. Do šance se na začátku dostal Šimon Voznica, který projel od vlastní branky až k brance soupeře, k úspěšnému zakončení mu chybělo trochu štěstí. Hosté si zahráli přesilovou hru, v ní ale největší šanci měl domácí Vildomec.Třetí branku domácích dal po pěkné přihrávce Cholavy Tobiáš Beneš a Bílé hvězdy tak dostal do vedení 3:0. A pak přišla 49. minuta, ve které se prosadil nejdříve Pavel Bartoš po přihrávce Ondřeje Cholavy a v té samé minutě se už potřetí v tomto utkání prosadil Tobiáš Beneš, který svým hattrickem dostal domácí do vedení 5:0. A dvě minuty před koncem utkání se prosadila Zuzka Trnková, která ve spolupráci s Ondrou Cholavou upravila výsledek na 6:0.

Bílé hvězdy odcházely z ledu spokojené se svým výkonem, spokojeni mohli být i ob gólmani, kteří měli velkou zásluhu na nule, která svítila na tabuli pod logem Horácké Slavie.

Utkání hodnotila Zuzka Trnková
Zuzko, jak se ti líbilo dnešní utkání?

"Mně se to utkání moc líbilo, těší mě, že jsme vyhráli, škoda, že jsme nedli aspoň deset gólů, protože to bychom byli před Vel.Meziříčím, ale jinak se mi to moc líbilo. Hráli jsme dobře, dobře jsme napadali a taky jsme dobře bránili a tak jsme nedostali žádný gól. To se taky jen tak nepovede."

Tys teď oslavila narozeniny a nadělila sis ve třech utkáních 4 branky a 3 přihrávky. Hraješ teď ve velké pohodě..
"Mně se teď hraje moc dobře, cítím se dobře a doufám, že tak budu hrát pořád."