LSŽ B: TRE - PEL 11:0 - Třetí nula Vejmelky a pět branek Horkého

T ř e b í č - V dohrávaném utkání s Medvědy z Pelhřimova vychytal Lukáš Vejmelka svoji třetí nulu, Adam Horký znovu úřadoval a vstřelil pět branek.

19.kolo, sobota 7.1.2017
11:02:0, 5:0, 4:0
PEL PEL
Branky a nahrávky: 4. Horký (Topol), 14. Šabatka (Kuba, Svoboda), 24. Horký (Staněk, Jaša), 27. Horký, 32. Horký (Jaša), 38. Horký (Staněk), 38. Staněk, 42. Krotký (Kuba), 44. Kuba, 50. Jaša, 50. Topol (Horký). Rozhodčí: Pekárek - Kotrba, Roupec. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 4:0. Diváci: 35.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka - Šabatka, Bobrovský, Topol, Hrbáček, Bartoš, Němec, Krotký, Svoboda, Kuba, Jaša, Staněk, Horký, Daňhel, Hanák, Mašíček
HC Lední Medvědi Pelhřimov: Pulda (od 32. Tomek, od. 50. Pulda) - Kříž, Jaroš, Novotný, Procházka, zelenka, Hrdlička, Zukal, Javorskký, Hájek, Coufal

První třetinu odloženého utkání s pelhřimovskými Medvědy začali domácí velmi svižně, téměř dvě a půl minuty nepustili hosty z jejich obranného pásma a do vedení je dostal už ve čtvrté minutě Adam Horký. Po chybě v obraně pak nechali ujet jednoho z hostujících hráčů, který ohrozil domácí branku, Lukáš Vejmelka ale s jistotou zabránil vyrovnávací brance. Domácí poté předvedli několik velmi pěkných kombinací, z jedné pak Štěpán Šabatka zvýšil vedení Třebíče na 2:0. Před koncem třetiny hrozili také hosté,zle vypadal zejména samostatný únik Coufala, Lukáš Vejmelka ale znovu s jistotou podržel svůj tým..

Ve druhé třetině začala na ledě úřadovat lajna Horký - Jaša - Staněk, která se zřejmě stala soupeřovou noční můrou. Čtyři branky z pěti vstřelil Adam Horký, jednu pak Tomáš Staněk, dvě branky padly ve vlastním oslabení. Hosté si také několik šancí vytvořili, Lukáše v brance ale ani ve druhé třetině nepřekonali.

Ani ve třetí třetině nepřešla domácí chuť dál střílet branky, do tabulky střelců se zapsal David Krotký, Tadeáš Kuba a Tomáš Jaša a opět byli diváci svědky dvou branek ve vlastním oslabení. Hostům nepomohla ani přesilová hra 5 na 3 a v 50. minutě zpečetil výsledek Adam Topol.

Třebíčské Bílé hvězdy předváděly celý zápas pěkný kombinační hokej, diváci oceňovali některé velmi pěkné akce a i když se dopustily několika chyb, ze kterých soupeř hrozil samostatným únikem, Lukáš Vejmelka byl pro domácí velkou jistotou v bráně.