LTM – TRE 2:3 – V Litoměřicích rozhodla Třebíč o vítězství až v předposlední minutě

T ř e b í č - Bílé hvězdy se v rámci osmačtyřicátého kola vydaly do Litoměřic, kde se dostaly hned po dvou minutách a sedmi vteřinách do vedení zásluhou pohotového Malce. Domácí vyrovnali ve druhé třetině při přesilové hře a v pětatřicáté minutě otočili průběh utkání. Jenže to jim nakonec nepomohlo, neboť Třebíčští vyrovnali Dolníčkem, aby minutu a deset vteřin před koncem využil přesilovou hru v posledních zápasech pravidelně bodující Matěj Psota. Rozjetá Horácká Slavia tak připsala další tříbodové vítězství.

48.kolo, středa 1.2.2017
LTM LTM
2:30:1, 2:0, 0:2
Branky a nahrávky: 28. J. Veselý (Smetana), 35. Stoklasa (J. Šulc) – 3. Malec (T. Havránek), 51. Dolníček (Kristl), 59. Psota (Milfait, Kusko). Rozhodčí: Doležal – Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 3:7, navíc Přibyl (TRE) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 760. Střely na branku: 27:18. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.
HC Stadion Litoměřice: J. Pavelka – Jebavý, J. Šulc, Smetana, Pavlas, Plášil, Barák, Š. Havránek – Švagrovský, Nedvídek, M. Ondráček – Jaroslav Kalla, J. Veselý, Stoklasa – Kopta, Hanták, Loskot – J. Dvořák, Miškář, R. Pilař – O. Procházka.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Niko, Zdráhal, D. Mikyska, Bartejs, Lojek, Čejka, Hort – Jan Wasserbauer, Dolníček, Kristl – Kusko, Milfait, Psota – Malec, T. Havránek, Matěj Novák – Přibyl, Juráň, Paták.

Puk si na úvod tohoto zápasu vybojovala Třebíč, která velmi brzy po úvodním hvizdu otevřela skóre. V třetí minutě se ocitl Tomáš Havránek za litoměřickou brankou, odkud nahrával na střed, ale kotouč zavadil o Pavelku a pod jeho betony se pomalu dostal díky Ondřeji Malcovi za jeho záda - 0:1. Třebíč hrála lépe, kališníci nebyli ještě úplně rozehraní, což se do určité chvíle stupňovalo. Ta chvíle byla zhruba desátá minuta. Litoměřičtí se pomalu rozehrávali, nenechali se ani v oslabení a puk začali vodit do útočného pásma, kde tvořili slibně vypadající akce. Hezká akce tří na jednoho vyústila netrefením branky. Kališníci se z toho rychle sebrali a vstřelit branku se pokusili znovu. Tentokrát byla prázdná a opodál na břiše ležel Vejmelka, ale i tak nezamířila černá pryž do kasy.

Do druhého dějství vstoupil Stadion v přesile a bylo to znát. Ovšem i ve vyrovnané hře s ním měla Třebíč co dělat. Ve dvacáté čtvrté minutě se kotouč objevil za zády Vejmelky díky přesné střele Filipa Hantáka, Radost domácích však netrvala dlouho, gól nebyl uznán kvůli postavení hráče v brankovišti. Kališníci najeli na branku Třebíče a uhnízdili se na dlouhou chvíli v útočném pásmu, kde ostřelovali branku hostujících. Jejich snaha byla v dvacáté osmé minutě odměněna, krásnou střelu předvedl z pravého kruhu Jan Veselý a tím srovnává stav na 1:1. Po dalším dorážení a přetahování o kotouč se domácí opět prosadili, skóre navýšil v třicáté páté minutě Filip Stoklasa, díky hezké nahrávce měl odkrytou branku – 2:1. Posledních pár minut se jen dohrávalo.

Opět se kališníci do třetí dvacetiminutovky vrhají v přesilovce, ale nezvládli ji tak dobře jako předtím. Další šance se jim naskytla skoro hned, když byl vyloučen Milan Přibyl na čtyři minuty za bodnutí Jaroslava Dvořáka koncem hole. Litoměřičtí se celé čtyři minuty snažili, ale většinou se nedokázali přes čtyři červeně oděné hráče dostat. Třebíč najednou začala kousat, svědčil o tom gól v padesáté první minutě, kdy kališníci prohráli souboj o puk po vhazování, kotouč se tehdy dostal na čepel Davida Dolníčka a ten ho svižnou střelou umístil za záda Pavelky. To Třebíč nabudilo a Stadion tomu nedokázal přizpůsobit svoji hru. Bylo vyrovnáno a tři minuty před koncem se domácí dostali do oslabení a nedokázali už hostům konkurovat. Minutu před koncem dorazil do branky kotouč Matěj Psota. Utkání tak končí stavem 2:3.

Miloš Říha - HC Stadion Litoměřice: Jsme zklamaní, jak s prohrou, tak s naší hrou v první a třetí třetině. To, co jsme chtěli hrát, jsme hráli pouze ve druhé třetině. Ze spousty šancí jsme dali pouze dva góly. Soupeř potrestal skoro každou naši chybu gólem. Myslím si, že zápas jsme mohli rozhodnout ve druhé a třetí třetině v přesilovkách, kde jsme se měli prosadit a soupeři odskočit o jednu nebo dvě branky. Těžko se mi zápas hodnotí, jsme zklamaní z našeho výkonu ve třetí třetině. Pokud bychom pokračovali v aktivní hře, kterou jsme předváděli ve druhé třetině, tak by to takhle určitě nedopadlo.

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: Jeli jsme do Litoměřic s tím, že když zde zvítězíme, tak uhrajeme první desítku soutěže, což byl náš cíl. Do utkání jsme vstoupili dobře, dali jsme gól na 0:1 a snažili jsme se dobře hrát z defenzivy. Pak dal ale soupeř vyrovnávací branku a otočil na 2:1. Druhá třetina od nás nebyla dobře odehraná. Ve třetí třetině se k nám nejspíš i trochu přiklonilo štěstí. Kluci zvýšili bojovnost a nasazení, ubránili čtyřminutové oslabení, což si myslím, že byl jeden z klíčových momentů zápasu. Musím klukům poděkovat za třetí třetinu, protože ta byla opravdu výborná, a také musím poděkovat Karlu Vejmelkovi, který nás v klíčových momentech zápasu velice podržel.