LTM – TRE 2:4 – Bílé hvězdy vezou tři body z Litoměřic

T ř e b í č - Ve dvanáctém kole WSM Ligy cestovala Horácká Slavia do Litoměřic, kde se střetla s tamním Stadionem. Třebíčskému hokejovému celku se podařilo zvítězit, k čemuž napomohla i rychlá branka Rostislava Maleny ze třetí minuty. Litoměřice sice na začátku druhé třetiny vyrovnaly, Bílé hvězdy ale třemi brankami v řadě utekly až do stavu 4:1. Domácí sice rychle snížili, stav 2:4 ovšem vydržel až do závěrečné sirény. Nic na tom nezměnila ani power-play domácích, v níž Třebíčští trefili tyč odkryté branky. Už v pondělí přivítá Horácká Slavia na svém ledě Ústí nad Labem.

12.kolo, sobota 10.10.2015
LTM LTM
2:40:1, 2:3, 0:0
Branky a nahrávky: 21. Procházka Ma. (Berger), 37. Doležal (Švagrovský, Nedvídek) – 3. Malena (Dolníček, Čech), 28. Kusko (Mrázek, Psota), 30. Mrázek (Psota, Šaur), 36. Psota (Wasserbauer, Mrázek). Rozhodčí: Smitka – Svoboda, Maštalíř. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1070. Střely na branku: 26:28. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4.
HC Stadion Litoměřice: Pavelka – Málek, Krstev, Bílek, Plášil, Mikliš, Jank, Chmel – Kalla, Valášek, Procházka Ma. – Švagrovský, Berger, Doležal – Kopta, Nedvídek, Rousek – Beránek, Racek, Procházka Mi..
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Malena, Bilčík, Čejka, Štindl, Šaur, Přibyl, Krejčiřík – Čech, Dolníček, Svoboda – Wasserbauer, Polodna, Pekr – Kusko, Mrázek, Psota – Šik, Abdul, Pokorný.

Zhruba z poloviny zaplněná Kalich Arena sledovala zpočátku velmi vyrovnaný duel, ve kterém měli lehce navrch hosté. Třebíčští svou mírnou převahu zužitkovali hned v třetí minutě – střela Rostislava Maleny od modré čáry se odrazila od pravé tyčky do Pavelkovy sítě a hosté se tak rychle dostali do vedení. Nenápadná branka nabudila Třebíč k dalším útokům, které musel domácí gólman opakovaně hasit.

Srovnat krok s hosty pomohly domácím dvě početní výhody, které Stadion získal krátce po sobě v druhé polovině úvodní části. Ani jedna však k vyrovnávací brance nevedla a stav tedy zůstal nezměněn. Tři minuty před koncem první dvacetiminutovky ještě pohrozil hostující Mrázek, který se pokusil propálit Pavelku mezi betony. Domácí brankář byl ale ve střehu a stihl včas betony sevřít.

Šestačtyřicet sekund po zahájení prostřední části Kalich Arena ožila. Martin Procházka se sám probojoval do útočného pásma a po obehrání snad všech třebíčských hráčů na ledě se dostal do zakončení. S první střelou si Vejmelka poradil, ale na dorážku již nedosáhl – 1:1. Litoměřické hokejisty čekala krátce poté přesilová hra, kterou domácí rozehráli slušně. Zhruba minutu po začátku početní výhody ale přišlo vyloučení na obou stranách, které litoměřické značně rozhodilo, a Třebíč zbytek oslabení bez problému ubránila.

V sedmadvacáté minutě se do slibné šance dostal opět Procházka, ale Vejmelka byl ve střehu. Útok hostí byl na druhé straně ledu o poznání úspěšnější – Silvester Kusko se prosadil poté, co se střela Petra Mrázka odrazila od plexiskla před bránu a přímo na jeho hůl. Velmi podobným způsobem skóroval o dvě minuty později i sám Petr Mrázek a situace se pro domácí hokejisty jevila velmi bledě. Stadionu se následně nepodařilo využít další přesilovou hru, naopak hostům hra v početní výhodě moc problémů nedělala – po krátké kombinaci zvýšil náskok Horácké Slavie na tři branky Matěj Psota.

Když už vypadalo, že veškerá naděje na bodový zisk pro domácí zhasla, objevil se Zdeněk Doležal. Střelou z levého kruhu pro vhazování trefil malý prostor mezi horní tyčkou a Vejmelkovým ramenem a snížil tak náskok hostů na pouhé dvě branky. Kališníci se probrali a po dlouhé době začali pořádně ohrožovat třebíčskou svatyni. Jedna z velkých šancí skončila nečekaně rvačkou. Jan Berger se po střele z mezikruží dostal do křížku s hostujícím Janem Wasserbauerem. Domácí borec téměř okamžitě Wasserbauera složil a dodal tím fanouškům v Kalich Areně notnou dávku energie.

O tom, že se Litoměřičtí nechtěli s porážkou smířit, svědčil jejich výkon v poslední třetině. Většinu závěrečné dvacetiminutovky měli domácí puk pod kontrolou, ale dobrá obrana Třebíče jim nedovolila pořádně zakončit. Horácká Slavia hrozila pouze během dvojnásobné početní výhody v polovině třetí třetiny, během které zažívala litoměřická obrana opravdu krušné chvíle. Za bouřlivé podpory domácích fanoušků se ale kališníkům povedlo oslabení ubránit a následně znovu vyrazit do útoku. Naděje na vyrovnání žila až do poslední minuty, avšak útok Stadionu narážel na zeď v třebíčské brance, která nechtěla povolit – Karla Vejmelku. Ani Třebíči se nepovedlo v posledních dvaceti minutách zápasu skórovat a utkání tedy skončilo za stavu 4:2 pro celek z Vysočiny.

Daniel Tvrzník - HC Stadion Litoměřice: Bohužel se na každou vstřelenou branku nadřeme. Během druhé třetiny se soupeři podařilo třikrát skórovat a protože góly snadno inkasujeme, nevyšli jsme z ní dobře. Dnes se nám nabídlo sedm přesilových her, ve kterých jednáme křečovitě. Odskakují nám přihrávky, málo střílíme. Dnešní výsledek ovlivnila i skutečnost, že nám v týmu chybí zkušení obránci. V současné době nezažíváme příliš dobré období, takže musíme pracovat na tom, aby došlo co nejrychleji ke zlomu.

Jiří Mička - SK Horácká Slavia Třebíč: Po posledním domácím zápasu, který jsme svedli s Havířovem, tři získané body určitě přijdou vhod. Špatný výkon z minulého zápasu jsme potřebovali napravit, a tak si myslím, že dnešní výhra byla zasloužená. Obrana fungovala dobře, navíc se nám podařilo proměnit jednu z přesilových her. Dnešního úspěchu si vážíme a budeme na sobě dál pracovat.