MDO: TRE - TAB 6:2 - Mladší dorost přehrál Tábor a získal první tři body

T ř e b í č - Ve druhém utkání letošní sezóny hostily Bílé hvězdy na domácím ledě svého soupeře z Tábora, se kterým si bez problémů poradily.

2.kolo, sobota 17.9.2016
6:22:0, 1:1, 3:1
TAB TAB
Branky a nahrávky: 1. Mojdl (Průša, Doležal), 7. Průša (Mojdl), 27. Průša (Doležal), 53. Doležal (Průša), 54. Svoboda A. (Kotačka, Svoboda D.), 56. Svoboda A. (Kotačka, Průša) - 25. Pauš (Slabý), 46. Matoušek. Rozhodčí: Dostál - Roupec, Kotrba. Vyloučení: 1:1. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dobrovolný (Drapač) - Dvořák, Vlk, Marek, Němec, Koňařík, Patočka, Doležal, Mojdl, Průša, Svoboda A., Kotačka, Svoboda D., Vedral, Makovička, Čtveráček, Šaroun, Bartoš, Růžička
HC Tábor: Vácha (Stibal) - Dančišin, Šedivý, Staněk, Blafka, Barda, Černošek, Camrda, Duda, Knobloch, Růžička, Melichar. Máca, Matoušek, Pauš, Slabý

Chuť vybojovat vítězství na domácím ledě byla znát hned po prvním vhazování. Uplynulo půl minuty ze hry a Patrik Mojdl po ukázkové spolupráci s Doležalem a Průšou zcela nekompromisně vymetl svatyni hostujícího brankáře. První minuty zápasu se pak odehrávaly v obranném pásmu soupeře a v 7. minutě slavila opět úspěch spolupráce Mojdla a Průši, který zvýšil vedení domácích na 2:0. Hra poté byla velmi vyrovnaná, hosté se snažili a i oni si do konce třetiny vypracovali několik nebezpečných šancí, domácího gólmana ale nepřekonali.

Ten kapituloval až v 5. minutě druhé části hry a stav byl po brance Pauše 2:1, Bílé hvězdy ale odpověděly téměř vzápětí brankou Průši a znovu se dostaly do dvoubrankového vedení. Druhá třetina tak skončila 3:1.

Ve třetí třetině snížili hosté gólem Staňka na rozdíl jedné branky a utkání bylo hodně otevřené, Bílé hvězdy ale nepovolily soupeři zdramatizovat zápas. Krásným gólem Doležala se opět dostaly do dvoubrankového vedení a pojistku v podobě dvou branek pak přidal Adam Svoboda.

Bílé hvězdy si tak z velmi vyrovnaného utkání odnáší tři body, je nutné ale také podotknout, že tento zápas byl odehrán velmi slušně a na obou stranách byl pouze jeden vyloučený hráč.

Karel Vejmelka - Horácká Slavia Třebíč: "Musím říct, že dnes jsme spokojeni, vyhráli jsme a získali letošní první tři body. Kluci bojovali a oddřeli celý zápas. Utkání bylo zpočátku hodně vyrovnané, my jsme se potom dostali do dvoubrankového vedení na 3:1, byli jsme v těchto momentech lepší, škoda jen, že jsme tam neproměnili šance, které jsme měli. Zápas jsme si trochu zkomplikovali ve třetí třetině, kdy soupeř využil svou šanci a snížil na rozdíl jedné branky, takže utkání bylo otevřené. My jsme ale dobře bránili a hlavně proměnili šance, které jsme si vypracovali a dali jsme tam krásný góly, takže ten výsledek je nakonec pro soupeře nechci říct nezasloužený, ale myslím si, že utkání bylo vyrovnaný a my jsme se nakonec střelecky prosadili a jsem rád, že jsme ty góly dali a získali první tři body."