MOS – TRE 2:6 – Bílé hvězdy si na mosteckém ledě s chutí zastřílely

T ř e b í č - Horácká Slavia cestovala před pondělním derby do severočeského Mostu, který je, co se týče pořadí v lize, až třináctý. Třebíčští se brankově prosadili hned šestkrát. Dvě trefy do černého zaznamenal Erat, po jednom gólu přidali Polodna, Kusko, Čejka a Holec. Dvě branky domácích nemohly produktivitu Bílých hvězd a tři body pro Třebíč jakkoli ohrozit.

22.kolo, sobota 14.11.2015
MOS MOS
2:60:1, 1:4, 1:1
Branky a nahrávky: 22. Kubinčák (Havlíček), 45. Smolka (Havlíček) – 17. Polodna (Pekr), 25. Kusko (Pekr, Polodna), 31. Erat (Dolníček, Holec), 37. Erat (Holec, Dolníček), 40. Čejka, 48. Holec (Polodna, Čejka). Rozhodčí: Krob – Štofa, Svobodová. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 243. Střely na branku: 32:37. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5, 2:6.
HC Most: Horák (37. Mouček) – Zeman, Grin, Černý, Baránek, Strejček, Havelka – Tauš, Alinč, Slavíček – Kubinčák, Havlíček, Smolka – Válek, Hanzl, J. Procházka – Mical, Chlapík, Přeučil.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Malena, Bartoň, Čejka, Štindl, Bilčík, Přibyl, Šik – Erat, Dolníček, Holec – Kusko, Polodna, Pekr – Miškovský, Raška, Zohorna – Wasserbauer, Tomek, Psota.

Utkání začalo velmi opatrně. První střelou prověřila mosteckého brankáře Třebíč. Poté se dostal do hrozby i Most. Došlo k vyloučení na domácí straně a vzápětí na to i u hostujícího celku. Tak hra pokračovala 4/4. Do menších šancí se dostali i mostečtí hráči, ale žádná vyložená, která by vedla k brance. V polovině zápasu došlo opět k oslabení Mostu, který se ovšem bez větších problémů ubránil. Dále byl k vidění samostatný únik hostujícího Tomka, kterému ovšem puk sklouzl po hokejce a k závěrečné střele se ani nedostal. Následovalo vyloučení Třebíče, ale Most svou přesilovou hru nevyužil. Tři minuty před koncem třetiny se prosadili hráči Třebíče. Pekr našel od mantinelu před brankou Petra Polodnu, který do jeho přihrávky pouze nastavil hůl a puk skončil v brance.

Na začátku druhé třetiny se prosadili domácí hráči. Ve 22. minutě Havlíček našel dobře na levé straně najíždějícího Vojtěcha Kubinčáka, který na nic nečekal a hned z první prostřeluje Vejmelku. Srovnal tak stav utkání na 1:1. Toto skóre však nevydrželo dlouho. Už ve 25. minutě Třebíč navýšila po střele Silvestra Kuska. Poté došlo k vyloučení na straně Mostu, hosté svou výhodu v přesilové hře nevyužili. Prosadili se až o chvíli později, když Dolníček viděl zpoza branky dobře najíždějícího Romana Erata, adresoval mu přesnou přihrávku a zkušený Erat zblízka bezpečně překonal Horáka a Třebíč rázem odskočila na rozdíl dvou branek. Následovala větší šance Mostu, Černý výborně našel na modré Smolku, který se dostal před Vejmelku, ale v tísni přestřelil. Dále to byli opět hosté, kteří znovu korigovali stav utkání tentokrát už na 1:4. Ve 37. minutě Holec našel od mantinelu před brankou opět nepokrytého hráče. Znovu to byl Roman Erat. A v závěru třetiny přidali už pátou branku utkání. Ve 40. minutě se Václav Čejka ve středním pásmu dostal k puku, bezpečně ujel dvojici mosteckých hráčů a přesnou střelou k tyči překvapil mosteckého gólmana.

Třetí třetinu zahájili hosté velikým náporem. Po Bilčíkově střele od modré se puk odrazil k Polodnovi, který měl před sebou prázdnou branku, ale váhal tak dlouho se střelou, až se mostecký brankář stačil přemístit a skočit tak do jeho střely. Následně Most snížil ve 45. minutě střelou Pavla Smolky. Ovšem vzápětí na to znovu Horácká Slavia vstřelila branku. Ve 48. minutě Polodna přihrál brankovištěm od tyčky k tyčce na Miroslava Holce, který pohodlně zasunul kotouč do odkryté branky. Následovalo vyloučení na domácí straně po faulu Micala a Tauše. Třebíč už nikam nespěchala, a tak se Most ubránil. Větší šanci poté zaznamenal domácí Kubinčák, ale těsně zblízka minul odkrytou klec. V závěru třetiny si zahrál Most ještě přesilovku, ale žádná branka už nepadla, a tak Most prohrál s konečným výsledkem 2:6.