PCE - TRE 8:1 - Z Pardubic s přídělem osmi branek

T ř e b í č - Na východ Čech cestovala Horácká Slavia posilněna vítězstvím nad Spartou a s vědomím, že se Pardubicím v přípravě zatím příliš nedařilo. Kdyby Třebíč zvítězila, postoupila by do semifinále Tipsport Cupu, nakonec z toho ale byla exhibice domácích, když vstřelili osm branek. Jedinou branku Horácké Slavie zaznamenal Eduard Kadela. Trefil se už ve druhém zápase po sobě.

TsC, čtvrtek 26.8.2010
PCE PCE
8:12:1, 3:0, 3:0
Branky a nahrávky: 8. Buchtele, 10. Pivko (Kočí, Mezei), 24. Pivko (Mezei), 33. Koukal (Cetkovský), 33. Mezei (Zohorna, Bartek), 44. Kousal (Buchtele), 48. Bartek, 58. Somík (Koukal, Kaberle) - 12. Kadela E. (Čech). Rozhodčí: Kubeš - Čížek, Padevět. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Diváci: 1000. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 8:1.
HC DYNAMO Pardubice: Růžička - Kaberle, Drtina, Mezei, Kočí, Kolář II, Jillson - Rákos, Koukal, Cetkovský - Pivko, Zohorna, Bartek - Somík, Nahodil, Pineault - Buchtele, Kousal, Sýkora.
SK Horácká Slavia Třebíč: Fiala - Bulička, Šenkeřík, Pohl, R. Kadela, Malinský, Sláma, Popela, Musil - Laš, Dolníček, Kocák - Čech, Zahradník, E. Kadela - Okál, Dočekal, Vondráček - Přibyl, Krutiš, Bíza.

Přestože Třebíči šlo v Pardubicích o postup v případě vítězství, byl favoritem zápasu domácí Eaton. A také to podle toho od úvodních minut v ČEZ Areně vypadalo. V 8. minutě se do gólového zakončení dostal Jan Buchtele a otevřel gólový účet zápasu – 1:0.

O minutu později se do úniku po straně dostal Libor Pivko, ten byl sice faulován hostujícím obráncem, i tak se dokázal prodrat puk přes gólmana Fialu do branky – 2:0.

Třebíč odpověděla o další dvě minuty později při Somíkově vyloučení. Na konci pohledné gólové kombinace byl Eduard Kadela, jenž snížil na 2:1. Pak měla ještě velkou šanci dvojice Libor Pivko – Martin Bartek. Prvně jmenovaný prověřil bekhendem gólmana Fialu, slovenský útočník zase trefil z dorážky tyč.

Nástup do prostředního dějství se lépe povedl hokejistům v bílých dresech, přesilovou hru využil Libor Pivko, kterému nádherně na střelu nabil Branislav Mezei – 3:1.

Pardubická převaha pokračovala i v dalších minutách, Eaton nejprve musel přežít bez úhony vyloučení Mezeie, aby v čase 32:00 Petr Koukal zvýšil na 4:1 po pěkných výměnách puku s Jiřím Cetkovským.

Uběhlo dalších šestadvacet sekund a Pardubice se radovaly z další trefy. Tomáš Zohorna nabídl gólový pas Branislavu Mezeiovi a ten sám před Radkem Fialou nezaváhal – 5:1. V závěru druhé dvacetiminutovky trefili Pardubičtí dvakrát tyčku. Ve 38. minutě se málem z hattricku radoval Libor Pivko, čtyřicet sekund před druhou sirénou zvonila branková konstrukce po Rákosově střele.

I v poslední třetině pokračoval Eaton v aktivní hře, ve 44. minutě korunoval výborné střídání čtvrté formace Robert Kousal, který po Buchteleho střele dorazil puk do branky a zvýšil na 6:1.

Hlad domácích po dalším gólu uspokojil Martin Bartek o čtyři minuty později. Slovenský křídelník získal v nepřehledné situaci u branky Horácké Slavie puk, objel klec a dřív než se Radek Fiala stačil přesunout, tak zasunul kotouč – 7:1.

Exhibiční závěr v podání pardubických hokejistů dokonal Somíkův gól po Malinského vyloučení přesně tři minuty před koncem zápasu, Pardubice tak uzavřely skóre na 8:1.