PRO - TRE 3:2 - Jestřábi o branku šťastnější, už ve čtvrtek se v Třebíči hraje odveta

T ř e b í č - Čtvrtý přípravný duel mají za sebou hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Stále pokračuje hledání ideální sestavy a zkoušení hráčů, kteří bojují o prvoligový dres loňského třetího týmu naší druhé nejvyšší soutěže. Tomu odpovídalo i složení týmu při utkání v Prostějově, kde Bílé hvězdy znovu nastoupily s mladou sestavou, do utkání nezasáhli například Dolníček, Polodna, Erat, Malena, nebo Čech a Přibyl. Utkání ovlivnil rychlý gól domácího Šlahaře ze druhé minuty, hosté po celý zápas stahovali vedení Jestřábů, dvakrát se prosadil mladík Radim Zohorna, ale k vyrovnání nevedla ani závěrečná power - play. Odveta tohoto přípravného zápasu se hraje už ve čtvrtek na ledě Zimního stadionu Města Třebíče - MANN+HUMMEL ARENY. Podaří se Třebíči vrátit Jestřábům dnešní porážku?

, úterý 11.8.2015
PRO PRO
3:23:1, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 2. Šlahař (Meidl, Čuřík), 6. Luňák (Venkrbec), 18. Mojžíš – 10. Zohorna (Wasserbauer), 49. Zohorna (Šaur, Švec). Vyloučení: 3:5. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 480. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.
LHK Jestřábi Prostějov: Vydržel – Vokurka, Sobotka, Kaluža, Mojžíš, Malý, Husák, Protivný, Niko – Rod, Moskal, Kajaba, Luňák, Venkrbec, Stejskal, Čuřík, Meidl, Šlahař, Česlík, Augustin, Medek.
SK Horácká Slavia Třebíč: Klimeš – Čejka, Šaur, Vágner, Šik, Peroutka, Bilčík – Wasserbauer, Švec, Zohorna R. - Baldwin, Kusko, Klecha - Beneš, Juráň, Roupec J.

Vstup do utkání vyšel domácím Jestřábům na výbornou. Předváděli rychlý, svižný a také důrazný hokej, zkrátka hýřili aktivitou. A hned ve druhé minutě zápasu se jim za to dostalo odměny v podobě vedoucího gólu. Václav Meidl našel přihrávkou zpoza branky svého útočného parťáka Jakuba Šlahaře. Střela prostějovské letní posily pak byla rychlejší, než poziční zákrok hostujícího gólmana Klimeše.

Ten zanedlouho vytahoval puk ze své klece podruhé. Běžela šestá minuta, když se do útočného pásma prohnali Matouš Venkrbec s Lukáše Luňákem a druhý jmenovaný se zblízka nemýlil. Prostějov si tak proti svému prvoligovému sokovi rychle dokázal vypracovat dvoubrankový náskok, což mu slibovalo velmi dobrou perspektivu do dalšího průběhu střetnutí.

Nedlouho po Luňákově trefě se však vedení Hanáků ztenčilo pouze na jednogólové. Třebíč dvě inkasované branky nepoložily, ba naopak ji probudily a pomalu začala přebírat iniciativu. Kontaktního přesného zásahu se celek z Vysočiny dočkal v desáté minutě v přesilové hře. Lukáš Vydržel musel v krátkém sledu čelit několika razantním střeleckým pokusům, kterým se mu zprvu dařilo úspěšně odolávat. Poté ovšem přišla rána od modré čáry a následná dorážka z hole Radima Zohorny, na kterou již strážce prostějovské svatyně nestačil.

Po úvodní tříbrankové desetiminutovce se hra trochu uklidnila. Oba týmy si vytvořily pár příhodných střeleckých možností, leč ujala se pouze jediná. V osmnácté minutě si Pavel Mojžíš zpracoval kotouč a vzápětí poslal Klimešovi nechytatelný „golfový" pozdrav.

Druhá třetina duelu gólovou oslavu ani na jedné straně nenabídla. Blíže k ní měli Jestřábi. Proti prudkému pokusu Patrika Husáka se ale vytáhl brankář a ránu, již vyslal Marek Kaluža, zastavila pro změnu tyč.

Skóre se měnilo až se čtyřicátou osmou minutou. Třebíč měla opět k dispozici početní převahu a bleskově ji zužitkovala. Šaur vypálil od modré a šikovnou tečí se podruhé v zápase prosadil Radim Zohorna.

Víckrát v utkání však už diváci na prostějovském stadionu gól neviděli. Prostějov tak i ve svém třetím přípravném duelu slaví vítězství, Třebíč porazil 3:2.

Kamil Přecechtěl - LHK Jestřábi Prostějov: Myslím si, že utkání mělo úroveň, bylo to velice slušné. Celý zápas jsme hráli na čtyři lajny, což nám ukázalo, jakým způsobem jsme schopni hrát. Třebíč přijela se třemi kompletními lajnami, takže byly momenty, kdy se dostávali víc do tempa. Naopak ale byly i momenty, kdy jsme je přehrávali. Myslím si, že utkání se přelévalo v takových vlnách, kdy jsme chvilku byli lepší my a chvilku Třebíč. Byl to kvalitní, vyrovnaný zápas, který nám ukázal, kde nás tlačí bota.

Radek Novák - SK Horácká Slavia Třebíč: Domácím dnes vyšel vstup do utkání, v šesté minutě už vedli o dva góly, nám se podařilo dotáhnout na rozdíl jedné branky, v závěru první třetiny jsme úspěšně zvládli oslabení, ale v okamžiku, kdy nám naskočil hráč na led, tak jsme udělali taktickou chybu a dostali jsme třetí gól. Po první třetině se některé fáze naší hry zlepšily, ale nechtěl bych nic podceňovat ani přeceňovat, jsme v půlce přípravy na ledě a domácí zaslouženě vyhráli.