PRO – TRE 4:1 – Třebíčští poprvé klopýtli, rozhodly dvě branky ve třetí části

T ř e b í č - V pátém kole WSM Ligy se střetla druhá Horácká Slavia s posledním Prostějovem. Jenže tabulkové postavení ve vyrovnané a kvalitní soutěži nic neznamená. Papírové předpoklady tak vzaly za své a Bílé hvězdy, ač vedly brankou Zuzina z první minuty a držely dlouho krok s domácími Jestřáby, se po dvou brankách Prostějova v sedmačtyřicáté minutě v rozmezí čtrnácti vteřin už nedokázaly vrátit na dostřel domácím a kapitulovaly.

5.kolo, sobota 19.9.2015
PRO PRO
4:11:1, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 10. Kajaba (Meidl), 35. Moskal (Protivný, Rod), 47. Moskal (Husák, Meidl), 47. Šenkeřík (Dragoun) – 1. Zuzin (Psota). Rozhodčí: Koziol – Konvička, Vengeřín. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1853. Střely na branku: 36:29. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
LHK Jestřábi Prostějov: Horčička – Šenkeřík, Husák, Protivný, Kaluža, Vokurka, Drtina, Mojžíš, Rudl – Čuřík, Krejčík, Augustin, Kuťák, Illéš, Meidl, Rod, Kuncek, Dragoun, Kajaba, Moskal, Novák.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Bilčík, Čejka, Šaur, Niko, Přibyl, Šik, Malena – Abdul, Erat, Dolníček - Polodna, Baldwin, Švec - Kusko, Pekr, Svoboda - Petelin, Zuzin, Psota.

Oba soupeři nastoupili do utkáni z hodně odlišných pozic, zatímco Hanáci měli na svém kontě čtyři prohry v řadě, hosté na tom byli přesně opačně. A od začátku moc nenapovídalo tomu, že by si Jestřábi první tříbodový zisk připsali, již v první minutě se před Horčičkou dostal k puku Peter Zuzin a poslal Třebíč do vedení. Jestřábi poté dostali možnost srovnat v přesilovce, které však nevyužili. Následně však byli Třebíčtí potrestáni za hru v šesti a sekundu po skončení početní převahy poslal Václav Meidl, kterého byl plný led, kotouč Renému Kajabovi a ten srovnal na 1:1. Pak se hra vrátila zpět k opatrnému hokeji a pokusy byly více méně sporadické. Další nebezpečí přišlo vlastně až v poslední vteřině, kdy před Horčičkou nebezpečně dorážel jeden z třebíčských útočníků.

To druhá třetina už byla hlavně z domácí strany svižnější, po dvou minutách zahrozil Václav Meidl, který tečoval Mojžíšovu střílenou přihrávku vedle Vejmelkovy brány. Následně byl vyloučen prostějovský Illéš, ale paradoxně zahrozil právě Jestřáb Dragoun, který se prokličkoval až k zakončení. Oslabení domácím svědčila, při následném vyloučení Kajaby to byl opět Michal Dragoun, který pálil těsně vedle. Aktivita nakonec domácím přinesla ovoce v pětatřicáté minutě, to totiž napřáhl Tomáš Protivný a k teči jeho rány se dostal Patrik Moskal, který zařídil domácím vedení. Poté Vejmelka chyboval při práci s pukem za brankou, kdy poslal kotouč Dragounovi a nechal odkrytou síť, přihrávka prostějovského forvarda však nenašla nikoho ze spoluhráčů, takže po dvou třetinách Prostějovští vedli 2:1.

Stejně aktivně vstoupili Hanáci i do třetí části, po čtyřech odehraných minutách v posledním dějství opět zafungovala spolupráce z prvního gólu, tentokrát však po nahrávce Kajaby zakončoval Meidl a Vejmelka se vyznamenal. Třebíčtí zaostávali, což vedlo i k faulům, dva přišly rychle po sobě, takže domácím se nabídla přesilová hra pět na tři, kterou Jestřábi nepohrdli a rozhodli v ní zápas. Nejprve vypálil Patrik Husák, Vejmelka vyrazil pouze do míst, kde se nacházel Patrik Moskal, pro něhož nebyl problém přidat svůj druhý gól v zápase. Uplynulo čtrnáct sekund a na modré čáře napřáhl Petr Šenkeřík, který nádhernou ranou Vejmelkovi nedal sebemenší šanci. Ve dvaapadesáté minutě mohl svému bývalému klubu zatlouci pátý hřebíček do rakve Čuřík, ten byl faulován při úniku, v němž trefil tyč a následné trestné střílení se mu nepovedlo podle jeho představ, ale Vejmelka jej vychytal. Hra se po této hektické části zklidnila a Hanáci si ve výborné atmosféře pohlídali zaslouženou první výhru v sezóně. Naopak Třebíčtí musí poprvé zkousnout porážku.

Kamil Přecechtěl - LHK Jestřábi Prostějov: Jsem rád, že to první vítězství konečně máme. Doufám, že z nás spadne nějaká taková deka, která nás trošičku drtila. Myslím si, že jsme do utkání vstoupili stejně špatně jako se Slavií. Dostali jsme poměrně laciný gól, ale ukázala se vnitřní síla mužstva. I za nepříznivého stavu kluci plnili přesně to, co jsme si řekli, a odehráli šedesát minut takřka bez hrubých chyb. Vždycky se samozřejmě nějaké chybičky najdou, ale mělo to hlavu a patu a myslím si, že jsme utkání zaslouženě vyhráli.

Radek Novák - SK Horácká Slavia Třebíč: Do utkání jsme vstoupili velice dobře, na začátku jsme dali gól. Pak jsme podávali dobrý výkon, ale v desáté minutě soupeř po naší chybě srovnal. Nakoplo ho to a výsledek otočil, šel za výhrou více než my. Nám nepomohlo, ani když jsme pro třetí třetinu udělali korektury v sestavě.