SLA - TRE 3:2p - Horácká Slavia vedla o dva góly, nakonec uzmula pražské jmenovkyni bod

T ř e b í č - Bílé hvězdy připsaly do tabulky WSM Ligy další bod - za prohru v prodloužení na ledě pražské Slavie. Utkání v Edenu načal brankou Pekr, který po Dolníčkově ideální přihrávce zpoza branky do otevřeného prostoru v mezikruží obelstil kličkou brankáře Frodla a chladnokrevně zasunul. Ve třiadvacáté minutě vypálil od modré Filip Král a Třebíč vedla o dvě branky. Pražané snížili ve třicáté čtvrté minutě při přesilové hře. Vynikajícího Karla Vejmelku v brance hostů (na fotografii) nemohl dlouho nikdo další překonat, nakonec se domácí dočkali v čase 54:24 a vyrovnali na průběžných 2:2. V prodloužení pak využil pražský klub situaci dva na jednoho, čímž stanovil dělbu bodů.

46.kolo, sobota 28.1.2017
SLA SLA
3:2p0:1, 1:1, 1:0 - 1:0
Branky a nahrávky: 34. P. Beránek (Pletka, Schleiss), 55. Schleiss (P. Beránek, Pohl), 61. Pohl (Schleiss, Kubica) – 15. Pekr (Dolníček, Jan Wasserbauer), 23. F. Král (Zdráhal, Havránek). Rozhodčí: Kopeček – Zídek, Polák. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1046. Střely na branku: 40:23. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
HC Slavia Praha: Frodl – Pohl, A. Růžička, Kolařík, Knot, Bača, J. Novák, J. Holý – Jankovský, Šafránek, P. Beránek – Pletka, Kubica, Schleiss – M. Kadlec, Šagát, Rys – Šmerha, Krliš, Půhoný.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Niko, Zdráhal, F. Král, Čejka, Lojek, Přibyl, D. Mikyska – Jan Wasserbauer, Dolníček, Pekr – Kusko, Psota, Mrázek – Malec, Milfait, Kristl – Huňa, T. Havránek, Matěj Novák.

“Legenda žije dál“. Takovým choreem zahájili sešívaní fanoušci v ochozech Edenu sobotní ligový zápas mezi dvěma Slaviemi. Hokejoví příznivci tak uctili památku české sportovní legendy Ivana Hlinky, jehož podobizna se zaskvěla i na speciálních charitativních dresech, které oblékly oba týmy.

A protože dojemný transparent vytvořil hned na úvod výbornou kulisu, hnaly se oba celky zuřivě do ofenzivy, aby svým příznivcům mohli poděkovat gólem. První desetiminutovku byli aktivnější domácí. Vejmelku v třebíčské brance ohrozil nejprve Krliš, jenž střílel z pravého kruhu. Poté hostujícího gólmana prověřil Schleiss. Maskovaný muž však jeho pokus vytěsnil do ochranné sítě.

Ve 14. minutě se po levé straně šikovně probil Jankovský. S šancí, v níž se následně ocitl, si Vejmelka poradil. Ránu ke vzdálenější tyči ukryl do výstroje. O minutu později se vršovický stadion dočkal první branky. Ke smůle slávistických fanoušků však kotouč zaplul do Frodlovy svatyně. Přihrávku zpoza branky našel v mezikruží Matěj Pekr, který udělal kličku a překonal domácího gólmana povedenou forhendovou střelou k pravé tyči.

V čase 16:29 měl Šafránek na holi vyrovnání. Červenobílá osmaosmdesátka se dostala do samostatného úniku a domácí kotel tajil dech. Nejproduktivnější forvard Slavie však v rozhodující moment zklamal. Tváří v tvář Vejmelkovi zkusil forhendový blafák, puk mu ale sjel z čepele a ze zakončení nebylo nic.

Třebíč zvýšila vedení, sešívaní pálili šanci za šancí

Na druhé straně vzápětí zazářil Frodl. Sóloakci Kristla zneškodnil reflexivním zákrokem, jímž si vysloužil obdivný potlesk tribun. Na začátku prostřední periody však opět zaúřadovala hostující Slavia. Třebíčské duo Král-Zdráhal v tandemu vyrazilo kupředu, na modré se do puku nekompromisně opřel prvně jmenovaný Filip Král, který prudkou dělovkou rozvlnil síť za zády domácího brankáře.

Pětadvacátá minuta patřila slávistickému Kubicovi a jeho dobré akci. Poté, co Vejmelku propálil mezi betony, však narazil na další překážku. Jeho střelu totiž zastavila tyč. O chvíli později neuspěl ani Rys. Ten si třebíčského gólmana sice položil, už ale nedokázal zvednout kotouč nad jeho beton.

Když se základní hrací doba přehoupla do druhé poloviny, vyfauloval se na Beránkovi velmi sporně Zdráhal a rozhodčí ho poslali na trestnou. Slávisté svou příležitost uchopili za pačesy a po pár vteřinách slavili gól. Pletka ukázal velký přehled na ledové ploše a ačkoliv mohl z pozice mezi kruhy vystřelit, posunul kotouč napravo, kde číhal volný Petr Beránek. Pro něj nový spoluhráč připravil jednoduchý úkol-trefit zcela odkrytou klec. A to se forvardovi z Hradce náramně povedlo.

Ve zbytku třetiny si sešívaná letka vytvořila značný tlak a zasypala hostující svatyni sprškou střel. Ani Šafránek, ani Beránek se Schleissem se však v obrovských šancích netrefili do černého. Nápor na defenzivní řady soupeře přišel i v závěrečném dějství. Slávistická snaha vyrovnat byla neutuchající, a tak měli domácí fanoušci v čase 54:24 důvod oslavně křepčit. Jan Schleiss dostal vynikající přihrávku od Beránka, předvedl rychlou stahovačku, nechal za sebou všechny obránce a samostatný únik završil krásnou ranou pod víko.

Nastavení rozsekl Pohl už po minutě hry

Prodloužení trvalo jen 63 vteřin. Pak vzali osud duelu do svých rukou Schleiss a Jan Pohl. Slávistická čtrnáctka zakončila akci dva na jednoho přesným projektilem ke vzdálenější tyči. Slavia se tak raduje z bodu navíc.

Jan Srdínko - HC Slavia Praha: „Určitě jsme rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce, i když v prodloužení. Myslím, že celé utkání jsme měli větší tlak a pořád tam byla taková ta vnitřní síla. Protože i když jsme prohrávali 0:2, věřili jsme, že se nám duel podaří otočit. S předvedenou hrou jsme byli až na malé chybičky spokojení. Kluci měli dobré nasazení a výhru vybojovali.”

Martin Sobotka - SK Horácká Slavia Třebíč: „Soupeř nás potrestal ve dvou přesilovkách. Prohra nás mrzí, protože jsme vedli už 2:0 a ztratili ho. Bod bereme, ale je škoda, že jsme to nedotáhli. Ale soupeř byl těžký, hrál dobře a i se štěstím uhrál vítězství.”